Vlasta71 Vlasta71 komentáře u knih

☰ menu

S kapkou medu S kapkou medu Helena Žáková

V téhle knížce se podíváme na řecký ostrov Kréta a chvilku na Santorini.
Eleni se nechá zaměstnat v novinách a má napsat příběh vojáka a ztracené Když má udělat rozhovor s vojákem setká se s jeho bratrem Tonym. Zároveň zjišťuje že se do něčeho zapletla.
Konec byl hodně useknutý, tak se nabízí otázka bude pokračování?

22.06.2024 4 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

Kniha nás přivede do sluneho Příběh je vyprávěním několika osob. Mně se nejvíce líbil deník Beatriz. Studentka Magdalena líčí nezávaznou zábavu mladých lidí v klubech a cestování po Portugalsku.

20.06.2024 4 z 5

Kdo zastaví déšť Kdo zastaví déšť Helena Žáková

Drahá auta, luxusní hotely nejnovější módní trendy to byl Kypr na začátku sedmdesátých let. Ema žije u prarodičů v Anglii a na léto jezdí na Kypr. Poznáváme čím se bavila mládež, její lásky a starosti . Na své mládí vzpomíná po turecké okupaci na dovolené na Kypru. Jakou cestu si Ema vybere? S jakým nápadníkem skončí?

17.06.2024 4 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

Povídka Když se nedíváš se mi moc líbila. Měla jsem několik emocí husí kůži,strach,vztek a smutek. Ráda si přečtu další autorčinu knihu. Balady ve druhé polovině se mně líbily dvě Nebožtík a Čarodějnice.

13.06.2024 4 z 5

Vina a trest Vina a trest Veronika Martinková

Třetí případ Hany a Davida. Ve zchátralé textilce naleznou mrtvou dívku. Vše vypadá jako nešťastná nehoda. Je to pravda? Hana s Davidem odkrývají nelítostného vraha. Podaří se jim najít vraha?
Nutně potřebuji další díl

09.06.2024 4 z 5

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

Opět se setkáváme s kapitánkou Hankou, která se vyšetřování nezúčastní,ale dozvídáme se více z osobního života.
Pachatele hledáme od začátku do konce. A tahle smrt byla podle mě opravdu zbytečná. Chování Hanky a Davida stále nepochopitelné.
Jinak čtivé a oddechové

07.06.2024 4 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Krásná oddechová detektivka. Hned na začátku známe pachatele. Aneta se k činu přizná. Kapitance Hance na tom něco nesedí. Udělala to Aneta? Proč? Jakou rolí v tom všem hrají sousedé? Hana v osobním životě neví co chce (tak tedy na mně působila).

06.06.2024 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Bizar, vtip, smutek to vše se v knize najde.
Nejvíc se mi líbila část s Lunou a dědou. I když se to na konci pěkně spojilo. Luna měla pěkně bizarní zájmy na 11letou dívku.

03.06.2024 3 z 5

Zemři, Kaine: Stín Zemři, Kaine: Stín Ludmila Svozilová

Opět se setkáváme s Matyldou a Sajnem. Tentokráte putují po celé Kanadě a za nimi zůstávají neobvyklá úmrtí. Mají s tím něco společného? Čemu ještě může Matylda věřit?

30.05.2024 4 z 5

Temný výdech Temný výdech Eva Hrašková

Téma knihy je něco jiného než jsme od autorek Eva Hrašková a Kristina Ježovičová zvyklé.
V místě Krvavé Šenky se najde mrtvá žena. Její sestra (dvojče) se nechce vzdát naděje, že se i po letech najde vrah. Postupně se nám skládá jeden kousek ke druhému do uceleného celku. Vrah byl předvídatelný, i když jsem stále doufala, že to on nebude

27.05.2024 4 z 5

Neztrať mapu k mému srdci Neztrať mapu k mému srdci Hana Repová

Romantický příběh dvou kolegů. Lorin byla malo sebevědomá a její matka jí vůbec nepomáhala. Ben byl pro mně velkou záhadou,ale postupně se jeho tajemství odkryvala a lépe se mu rozumělo.
Kniha mně dokázala rozesmát ale i rozplakat.

23.05.2024 5 z 5

Lilly Lilly Hana Repová

Opět se setkáváme se sourozenci, které již známe z knihy Tina. Tentokráte je příběh o Lilly. Ta má psychické ataky po smrti rodičů. Jak se s tím popere a najde i ona své štěstí? Každý z nich si musí najít své místo v životě. Moc se mi líbil Jonas,jeho upřímné a vtipné hlášky byly obohacením pro děj.

22.05.2024 4 z 5

Tina Tina Hana Repová

Milá oddechová kniha. Příběh 4 sourozenců. Ač všichni dospělí sejdou se opět v rodném domě. Každý má svůj život i problémy. Najdou štěstí?

21.05.2024 4 z 5

Lvice v erbu krále Lvice v erbu krále Michaela Vaščíková

,, Láska je tak jednoduchá,ale cesta k ní je někdy velmi krkolomna,,. Příběh má vse co mám ráda historii,boje, intriky,zradu ale hlavně romantiku a lásku. Často docházelo ke zbytečným nedorozumění, protože selhala komunikace. Oddechová kniha na pár dní

06.05.2024 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Kniha se dobře čte. Edita pátrá mezi kamarádkami po milence svého muže . Která z nich to je? Zjišťuje, že každá má své problémy. Jak vše dopadne? Konec jsem předpokládala

29.04.2024 4 z 5

Případ pečetního prstenu Případ pečetního prstenu Lucie Pilátová

Knížka která vtáhne do děje a udržuje vás v napětí až do konce. Líbila se mi Daniela a její syn Timo. Ten byl upřímně dětský a vše humorně oživil. Měla jsem strach zároveň se těšila jak to skončí.
Nabízí se otázka bude pokračování?

28.04.2024 5 z 5

Bouřný úsvit Bouřný úsvit Zuzana Hartmanová

Třetí díl fantasy příběhu. Krásně se nám vše završilo a vysvětlilo. Znamená to nový začátek pro Ler a Accadii? Každá z dvojic se chovala jinak a to mně moc bavilo. Každý dostal co si zasloužil.

26.04.2024 5 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

Opět plné bojů, intrik a falše. Komu můžu věřit? Je tím zlým i kamarád? Arumielovi dochází síla a jeho vlády mají všichni už dost. Fandím dvojicí Luciana a Corvus a Vesper s Garifem jen se obávám, že nám autorka zamíchá kartami a nic nebude tak jak bychom si přáli. Moc se těším na pokračování

25.04.2024 5 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Kniha je plná intrik, bojů, magie a slabě i romantické Dovedu si představit všechny postavy a hlavně ta jejích křídla. Ze začátku jsem se nemohla zorientovat v postavách mají i podobná jména, ale brzy jsem si zvykla. Jdu na další díl.

23.04.2024 5 z 5

Nezastavuj Nezastavuj Dominika Hájková

Pokračování knihy Neutečeš. V téhle knížce se vracíme k Alici a jejímu životu. Tady je vysvětleno vše z první knížky i z pohledu všech postav. Bylo vše tak jak jsme si mysleli? Byla nehoda opravdu nehodou? Tenhle díl se mně líbil víc než minulý.

22.04.2024 5 z 5