Vlasta71 Vlasta71 komentáře u knih

Sklouzni se v dešti Sklouzni se v dešti Lenka Parýzková

Velice zajímavý pohled na deprese a uzdravování duše. Lenka Kvapilová bojuje s depresemi a nechutí žít a nechá se zavřít dobrovolně do blázince. Je zajímavé sledovat den po dni v blázinci a nasazené terapie. Asi nejvíce jí pomohla Rudová, která s ní rozebrala její problémy s matkou a manželem do nejmenších části. Přeji Lence aby vydržela a našla smysl života a lásku sama k sobě

12.03.2024 5 z 5

Kráľ z ulice Kráľ z ulice Ivica Ďuricová

Krásná romantická oddechová kniha.
Jak se člověk dostane na dno a na ulicí? Někdy velice snadno. Antony Král musí zabojovat až u soudu aby se opět stal váženým klenotníkem. Eszter pracuje v hotelu a Antonyho potká jako bohatého obchodníka. Zamilují se? Odhalí tajemství a dojde k spravedlnosti? Otevřený konec vybízí k otázce bude pokračování?

10.03.2024 5 z 5

29. február 29. február Andrea Rimová

Timea si dává pauzu ve vztahu a náhodou najde svatební oznámení své tety. Svatba 29.unora ale nikdy neproběhla. Co se stalo? Vysvětlí to teta Róza? Vysvětlení si Timea poslechne z nahrávky. Velice zajímavý konec a rozuzlení

08.03.2024 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Další případ, který nedá vyšetřovatelům spát. Ponožkovy vrah si vybírá ženy z přízemí zanechává pár stop ale nikdo neví kdo to je. Když je zavolají k mrtvé ženě svého kamaráda něco se jim nezdá. Vraždil náš ponožkovy vrah nebo ho někdo napodobuje? Kolečko se rozjíždí.
Autor opět nezklamal.

05.03.2024 5 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Knížka líčí osudy jedné rodiny v letech 1927- 1993. Těžký život v komunistickém režimu, druhé světové válce a nakonec sametová revoluce. Vypravěčka Ludmila popisuje život rodiny, kdy její otec byl odsouzen jako nepřítel státu na několik let do vězení. Jsou zde zmiňované osoby jako Antonín Zápotocký, Rudolf Slánský a Milada Horáková.

03.03.2024 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Dominik Dán opět nezklamal. Kniha plná vyšetřování a dedukcí detektivů.
Tady vyšetřují nález kosterních pozůstatků. Komu patří a co se stalo? K tomu vraždu váženého profesora na vysoké škole, který tak bezúhonný nebyl. Kdo ho zabil? Byl to někdo z rodiny, ze školy nebo studentů? Vraha musí najít Krauz a spol.

02.03.2024 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Ví někdo z nás jak chutná naděje? Další oddechová kniha pro dívky a ženy.
Tři kamarádky Adéla, Sandra a Edita každá z jiného rodinného prostředí, každá s jinými plány do budoucna. Které se spojí se svými spolužáky a pomůžou Adéle. Nejvíce mně chytl život Adély se kterou se osud nemazlil, ale která dokázala že i ze dna se dá odrazit a dojít ke svému štěstí.

28.02.2024 4 z 5

Možná už zítra Možná už zítra Šárka Hieková

Kniha je oddechové čtení ze života. Kamile je 24 let . která den před štědrým dnem dostane výpověď z práce. Přijde o bydlení protože přítel se kterým plánovala společný život má jinou a těhotnou k tomu. Jak se k tomu Kamila postaví a najde své štěstí a lásku? Hodně jí pomůže setkání s kartářkou Marií. Její život nebere obrátky a najednou neví co dřív.

27.02.2024 4 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Kniha je volné pokračování Třetí zahrady. Opět romanticko -historicky příběh. Tentokrát je zaměřen na Dariena a Olívii. Část knihy je opakováním ze Třetí zahrady ale očima Dariena. Darien slíbí otci že se do roka ožení. Do života mu vstoupí tři ženy. Kterou si vybere? Odhalí obchodníky s opiem? Už se těším na další díl.

26.02.2024 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Děj se odehrává v 18.stoleti.Tehdy 17leta Nella se ocitne v klášteře, protože její otec prohýřil veškerý majetek. Zde se jí všimne kníže Nikolas a domluví s rodiči sňatek. Najdou k sobě cestu zamilují se? Mně se moc líbilo Nellyno zapálení pro bylinky, výrobu parfémů a obchod. V knize nechybí tajemství, intriky a intimnosti ale hlavně hodně lásky.

25.02.2024 5 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Tento díl sledujeme Isarell a Bastiena. Isarell je uvězněna v katakombách Chribdy a je postavena před velké rozhodnutí . Má se stát jednou z nich a nevěstou Pátého karadhei nebo sloužit Pánu Bašty jako mentálně ovládaný bojový otrok. Co si vybere a jak se s tím vypořádá? Opět kniha plná intrik, bojů a soubojů. Jsem nadšená z popisu krajiny, bytostí a dokáži si představit ilustrace.

19.02.2024 5 z 5

Vzdušné čiary Vzdušné čiary Zuzana Široká

Sledujeme osudy několika žen po dobu několika let hlavně Emilie - Milky. Co vše prožila kolikrát byla na dně, ale nikdy se nevzdala. Žila v několika státech, ale nakonec se vrátila na rodné Slovensko. Mrzelo mě, že se s Pavlem stále míjela a nikdy nepostavili svůj dům. Setkání na samém závěru bylo hodně dojemné ale krásné.
Knihu doporučuji

09.02.2024 5 z 5

Hadí královna Hadí královna Zuzana Štorková

Kniha je velmi čtivá a nutí vás číst dál.
Ve vesnici Sella žije dívka Lilien, která se myšlenkami dorozumívá s hady. Ostatním ve vesnici přijde divná a bojí se jí. Nad tím vším visí hrozba války, kterou podle proroctví může Lilien odvrátit. Příběh má i romantikou linku. Vybere si Lilien mezi dvěma muži? Naplní proroctví?
Popis děje je tak autentický, že vše vidíte ve svých představách. Mně zaujala i mapa Katerilie.
Už se těším na pokračování.

05.02.2024 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Co se děje v Branisovskem lese? Straší tam přízrak muže v tmavém kabátě?
Do lesa odjíždí skupinka bankovních úředníků aby posilnili svůj tým. Ve stejnou dobu sem přijíždí profesor se svou dcerou a dva narkomani. Co se stane se všemi?
Popis děje je tak reálný, že máte pocit, že stojíte hned vedle. Je to kniha pro silné povahy.

03.02.2024 3 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Moje první knížka od autora a určitě ne poslední. Hrozně mě bavily ty vtipné hlášky a přirovnání. Filip je lovec démonů, kterého povolali zpět do Prahy a válka může začít. Má pár přátel z Tobiasova řádu, ale stojí proti své matce a její černé smečce. Kniha je plná démonů, hlášek a sexu.

01.02.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Kniha líčí nelehké období v 50. a60. letech v Československu na pomezí Moravy a Polska. Teodor je vesnický učitel a v kostele hraje na varhany při bohoslužbách. Při nešťastné nehodě přijde o život Teodorův soused. Teodor je odsouzen na 20 let do vězení. Přežije odloučení jeho manželství a jak se s tím vyrovná jeho malý syn Adam? Jak se po propuštění začlenění zpět do společnosti a dění ve vesnici? Pomůže mu setkání s autistickým Mirkem? Navíc když musí opustit svůj dům i vesnici , která mizí, aby se dál mohlo těžit uhlí.

27.01.2024 5 z 5

Felix Pink čeká na smrt Felix Pink čeká na smrt Belinda Bauer

Spojit téma smrt a humor tady vyšlo. Oblíbila jsem si Felixe a Skippra. Felix je sympatický 75 letý pán, které pomáhá lidem, kteří se rozhodli pro sebevraždu ( eutanazii). Až do dne, kdy se něco nepovede a zemře někdo jiný. Začíná vyšetřování. Kdo měl zájem na smrti muže?

25.01.2024 4 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Nejvíce se mi v knize líbilo vyprávění Bees o minulém životě. Bess je čarodějnice, která používá své znalosti jen k dobrému účelu.
Potkává se s Tegan kterou má ráda jako svou dceru a zaučuje jí ve znalostech bylinek a zdravotnictví.
Tahle kniha si zaslouží pokračování a já se na něj moc těším.

21.01.2024 5 z 5

Farby života Farby života Katarína Bilkovičová

Kniha se zabývá těžkým tématem,je plná emocí. Elias je zakřiknutý šikanovaný chlapec, který nemá žádné kamarády a ani u rodičů nemá žádné zastání. Oliver je oblíbený pohodový kluk, který má skvělou mámu a partu kamarádů. Co se stane když se tihle dva potkají? Podrží je okolí a přátelé?

15.01.2024 4 z 5

Srab Srab Přemysl Krejčík

Kniha je plná vulgarismů, které jsou na místě a bez nich by to nebylo ono. Ripp je mladý vysokoškolák, kterého celý život šikanuje jeho bratranec Manson. Jeho psychické problémy ho dostanou na samotný okraj společnosti. Nepomohou mu ani přátelé z kapely ani jeho přítelkyně.

14.01.2024 4 z 5