Kráľ z ulice

Kráľ z ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504807/mid_kral-z-ulice-CX7-504807.jpg 5 24 8

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára... Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš... Ako recepčná nesmie mať vzťahy s hosťami, inak by prišla o prácu. A to si nesmie dovoliť, aby neskončila na ulici. Elegán v obleku si zas drží odstup a musí uchrániť svoje temné tajomstvo, aby sa z tej ulice dostal. Obaja bojujú so svojimi vlastnými démonmi a musia nájsť silu zmeniť svoj život. Ten im však skomplikuje láska a tenký ľad ich zakázanej príťažlivosti sa rýchlo roztápa... Osud v tej najnevhodnejšej chvíli znovu zamieša karty. Vytiahne Eso, Čierneho Petra, alebo Divokú kartu, ktorú nik nečakal? Vyhrá spriaznenosť duší alebo duchovia minulosti? Alebo veľké odhalenie spôsobí, že sa všetko skončí úplne inak? Vydajte sa spolu s autorkou na potulky nádhernou Budapešťou, ktorá ukrýva príbeh jednej stratenej koruny a jedného kráľa, dvoch zmätených sŕdc a piatich neuveriteľne prepletených osudov. Román Kráľ z ulice je treťou knihou z Edície Z(et), v rámci ktorej vyšli aj bestsellery Cudzinec z papiera a Detektív z minulosti.... celý text

Vlasta71
10.03.2024 5 z 5

Krásná romantická oddechová kniha.
Jak se člověk dostane na dno a na ulicí? Někdy velice snadno. Antony Král musí zabojovat až u soudu aby se opět stal váženým klenotníkem. Eszter pracuje v hotelu a Antonyho potká jako bohatého obchodníka. Zamilují se? Odhalí tajemství a dojde k spravedlnosti? Otevřený konec vybízí k otázce bude pokračování?

DJDunda
24.02.2024 4 z 5

Najskôr som si myslela, že knihu prečítam za jeden deň, keďže je som presne na takéto ,,lovestory,, , nejako som sa ale nevedela začítať do prvej polovice, s druhou to už išlo rýchlo. Eszter mi niekedy prišla mimo realitu a dosť nelogicky sa správala, ale ostatné postavy boli skvelé. Za mňa by to chcelo nejaké konkrétnejšie dokončenie príbehu.

Sixtínka
16.06.2023 4 z 5

Príjemná oddychovka. Čítalo sa to dobre - fajn zápletka a hlavné postavy, ktoré si obľúbite. Navyše je v knihe zopár pekných myšlienok a téma bezdomovcov mi brnkla na citlivú strunu, keďže aj ja som presvedčená, že nie každý skončí na ulici vlastnou vinou a v nijakom prípade netreba týchto nešťastníkov súdiť a už vôbec nie odvracať od nich zrak. Kiežby bolo na svete viac takých ľudí ako Henry (Joshua) a Eszter.

Majka1979
05.02.2023 5 z 5

Hoci malá kniha, ale s veľkým príbehom.
Mám veľmi rada autorkine diela. Vždy zaujme a priamo vtiahne čitateľa do príbehu. A v tejto knihe to nebolo inak.
On je bývalý väzeň, vďaka náhode stretáva niekoho, kto mu môže pomôcť očistiť jeho meno.
On je však bezdomovec, vďaka špinavosti, ktorú urobil niekto iný, prišiel o všetko a musí o to bojovať.
Ona je obyčajné dievča. Pre neho je viac. Pre ňu sa oplatí riskovať. Cíti, že je tá pravá.
No čo ak ten podvod súvisí nejako práve s jej rodinou? Dokáže odpustiť? Dokáže zabudnúť?
Dokáže milovať?
Nádherný príbeh, môžem len odporučiť. ;)

Jurajovamaka
13.01.2023 5 z 5

Tak tento príbeh nemal naozaj chybu, príjemné pohodové čítanie...
Ak Vás zaujíma, ako sa môže z milionára stať bezdomovec, určite siahnite po tejto knižke...
Za MŇA plný počet hviezdičiek

LiliDarknight
08.01.2023 4 z 5

Krásne čítanie. Vo svojej podstate výborne oddychovo romantické, ale pritom s výraznými presahmi. Baví ma, že sa autorka nebojí písať o témach, o ktorých sa často mlčí. A navyše tak, aby to bolo realistické a citlivé zároveň.

Karin94
27.12.2022 5 z 5

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára...

Vedela som, že Ivica ma nemôže sklamať, ale že sa v takejto útlej knižočke bude skrývať tak obrovský a silný príbeh som veru nečakala.

Pri autorkiných knihách sa vždy cítim tak oddýchnuto a čítam ich s úsmevom na perách, pretože iba Ivka dokáže opísať mestá „mne neznáme” tak dychberúco, že vy tam potrebujete ísť a pozrieť si naživo celú tú krásu.

Eszter ma tri rôzne práce, aby si dokázala zarobiť na živobytie, avšak jej hlavnou prácou je manažovanie rezervácií v hoteli Airbnb, kde stretáva rôznych ľudí, no zo všetkých najviac ju zaujme záhadný klenotník Antony. Ona ale vie, že ako zamestnankyňa hotela nesmie mať vzťahy s hosťami, inak by prišla o prácu.
Antony je veľký elegán, ktorý si so sebou nesie obrovské tajomstvo. Nástrahy osudu ho dostali na ulicu a on musí urobiť všetko pre to, aby sa z tej ulice dostal.
Obaja boli veľmi symapatickí, dobrosrdeční a láskaví. Aj pre ich nie príliš ľahký život som obom veľmi držala palce.

„Bola ako esencia života, ktorá mi do žíl vlieva nádej a chuť znova bojovať o svoje miesto pod slnkom.”

Príbeh má kopec tajomstiev, ktoré bude autorka postupne odkrývať. Navyše tu nájdeme rôzne témy, s ktorými som sa ja osobne stretla v knihách prvýkrát. Kniha bola krásna, úžasne ľahko písaná a sem-tam nájdeme aj nádherné myšlienky, nad ktorými sa nejeden čitateľ pozastaví.

Kto sa chce pokochať nádhernou Budapešťou, hor sa do knihy! Odporúčam

kristina6312
28.11.2022 5 z 5

Keďže ide o moju prvú autorkinu knihu z edície Zet (a vlastne prvú knihu vôbec) musím pochváliť krásne spracovanie obálky a rovnako aj formát, ktorý mi ulahodil. Už len vďaka nemu je kniha výborným spoločníkom, nech sa už nachádzate hocikde. Autorka vytvorila nezvyčajný, priam originálny príbeh lásky. Pretože… Anthony, zdanlivo charizmatický milionár je v skutočnosti bezdomovec. Do súčasného stavu svojej ekonomickej situácie sa nedostal vlastnou vinou, ale podvodom učineným voči nemu. Týmto autorka vytvára úplne iné nazeranie na ľudí bez domova, o čosi hlbšie a to z viacerých hľadísk. Človek si pritom uvedomí, že hocikedy môže skončiť na hranici chudoby. Nespravodlivosť je síce relatívny pojem, avšak je súčasťou každodenného života a môže mať negatívny dopad na život. To dáva vo svojej knihe do pozornosti aj autorka. Anthony je ale pokorný muž s dobrým srdcom a je vykreslený naozaj geniálne. Neviem si predstaviť lepšiu postavu na jeho mieste. Môže sa zdať, že Eszter je stelesnením anjela. Napriek tomu, že ma niekoľko prác, nežistne pomáha a zaujímajú ju osudy iných ľudí. Jej dokonalosť však miestami môže pôsobiť umelo. Budapešť je miesto, kde sa dej odohráva. Preto ak milujete toto mesto, kniha by vám nemala ujsť. Ja som v ňom ešte nebola a tak som nadšená, že som mohla na toto mesto nazrieť cez autentické opisy. V príbehu sú zakomponované viaceré prvky akými sú súdny proces, práca klenotníka, tarotové karty a ich schopnosti, alebo aj ťažká choroba - Alzheimer. Vďaka týmto prvkom a tomu, že ich autorka rozumne navzájom pospájala je príbeh každou kapitolou zaujímavejší a nič nie je nadbytočné. Dokonca, pri knihe si môžete uvedomiť aký silný môže byť prvý dojem a hlboko zakorenené predsudky. Stačí len čítať medzi riadkami… Vďaka tejto knihe som objavila krásu písania spisovateľky Ivici Ďuricovej :)

romantika

2022  77%Cizinec z papíru