VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Zastřelte toho chromého koně Zastřelte toho chromého koně Václav Gruber

... veselý příběh to zrovna není, ale smrt k životu patří. Mně zaujala. Pana lékaře a spisovatele jsem měla možnost osobně vidět na autorském čtení právě této knížky. Pouštím se tedy do druhého dílu.

11.11.2013 5 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

... Ema mi byla od začátku nesympatická. Jedna ze situací, které se v životě dějí, ale fakt, že máma opustí své dítě, mé povaze na rozum nejde. Ale příběh se mi líbil.

05.11.2013 4 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

... příběh dvou znepřátelených rodů... co k tomu víc říct... až tak úplně mě neoslovil, jako jiné dobové příběhy od paní autorky.

30.10.2013 3 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

... příběh ze života, kde převládá strach, úzkost, pocit méněcennosti, žárlivost, výbuchy vzteku. Tohle všechno se mi příčí, při čtení Nataši jsem byla v takovém negativnu, že už jsem ji chtěla mít za sebou

24.10.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

... od prvních stránek mě tato kniha vtáhla. Narazila jsem na ni náhodou, když jsem zjistila, že byla oceněna jako druhá nejlepší roku 2012. Těch málo zajímavých odstavců je tam málo. Doma jsem toho kvůli knížce moc neudělala, byl problém od ní odejít.

19.10.2013 5 z 5

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

... další příběh ze života. Knížka se mi líbila, být na Klářině místě bych nechtěla. Jsem ráda, jak to dopadlo.

14.10.2013 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

... zprvu se mi knížka moc nezdála, ale jak jsem četla, tak se mi to začalo líbit. Vcelku hezké oba příběhy, hodně podobné knížkám o sestřičce.

07.10.2013 4 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Smutný příběh se šťastným koncem. To, co prožila Laura si určitě nikdo z nás neumí představit, a po tom všem zvednout se a jít dál, je strašně těžké. Ona to dokázala.

02.10.2013 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

.. zase jiný děj, než v odstínech temnoty, což oceňuju, ten konec už míň, jako by k tomu nepatřil, ten bych vynechala. Ale vcelku se mi i ten třetí díl líbil.

25.09.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

... moje druhá kniha od autora. Od začátku do konce se mi líbila, i když to byl hotový horor. Sněhuláka si radši postavím v zimě vzhůru nohama :-) . Dávám nejvyšší počet hvězdiček.

16.09.2013 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

... tento příběh byl zajímavý, stále se něco dělo, od začátku do konce. Někdy náhoda prozradí, co sami bojíme říct. Ve Veroničině příběhu jsem rozuzlení čekala takové, jaké bylo.

07.09.2013 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Další krásný dobový příběh z konce 18.století, který je tentokrát spojený s naší zemí. Příběh o statečnosti, lásce, zradě, bojovnosti, zodpovědnosti. Od začátku do konce se mi líbil. Přestože tohle je novinka od paní Kornerové, už teď se těším na nějaký její další příběh.

02.09.2013 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

... příběh ze života, ke konci mě překvapil Viktor, byl mi zprvu sympatický, takový konec jejich vztahu jsem nečekala. Knížka se četla sama, příběh se mi líbil

26.08.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

... no, jelikož tohle je moje autorova první knížka, nemám srovnání. Ale asi jsem čekala trochu málo víc. Zpočátku jsem se musela hodně snažit, abych pochopila tak trochu nezajímavý děj, ale pak se vyšetřování přece jenom rozběhlo a já s začala těšit, kdo je tedy vrah.

22.08.2013 3 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

... moje sedmá knížka od této autorky a musím říci, že po Ranči u dědečka, který u mně jednoznačně vede, je tento příběh, podle mě, dosud nejlepší. Příběh ze života, byť, podle mě, je tam moc negativního. Tady v tom příběhu to špatné bylo k něčemu dobré, po bouřce vyšlo slunce a příběh dopadl dobře. Marii mám pod kůži doteď.

14.08.2013 5 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

... krásný příběh z 19 století, v němž mladá nerozvážnost změní hlavní hrdince totálně život, ne zrovna k lepšímu. Připadala jsem si, že žiju v té době, v tom domě....další krásná knížka od paní Kornerové

10.08.2013 5 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

.. pro mě hlavní hrdinka příliš negativní, nespokojená, dělá dusno a otravuje život lidem kolem sebe. Pak ale zjistí, že v životě jsou důležitější věci než sterilní prostředí, které ona kolem sebe vytváří.

06.08.2013 4 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Krátce předtím, než jsem knihu začala číst, jsem zjistila, že je složena ze tří povidek a pouze první je je od paní Kornerové. Ta se mi moc líbila, malinko mi připomněla Heřmánkové údolí, kdy musí mladá žena žít v jiné zemi. Druhá povídka se mi nelíbila a ta poslední už byla lepší.

29.07.2013 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

O autismu jsem slyšela jen okrajově, zato o Aspergerově syndromu nikdy. O to víc to pro mě bylo velice zajímavé čtení, místy úsměvné, třeba, jak se mu snažili v jeho žlutý den obléknout sako, kravatu, košili... :-) Představila jsem si v tu chvíli Dana Nekonečného :-) . Líbilo se mi, jak byl zpracovaný soudní proces. Knížka se mi moc líbila.

25.07.2013 5 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

zajímavý příběh, knížka se mi líbila

25.07.2013 5 z 5