vladka16 vladka16 komentáře u knih

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Příběh jsem měla jako audio knihu, pro mě to nemá chybu, moc se mi to líbilo. Ráda si přečtu i další díly.

20.04.2021 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Četla jsem ji již před lety, moc se mi příběh líbil. Takové lehké romantické čtení, s trochou napětí i humorem. Příjemné...

06.11.2020 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Audiokniha- tak že doposloucháno. A mám pocit, jako bych se loučila s partou fajn lidí, kteří mi budou chybět. Naštěstí se k četbě můžu kdykoli vrátit, což je fajn. Pan Niedl to napsal tak, že ve mě vzbudil zájem o to období i o krajiny, kde se děj odehrává. Na Ojvín bych se ráda podívala. Nebude to problém, mám to téměř za humny. Tak až se to uskuteční, zavzpomínám na Wolframa i na všechny ostatní. Hodnotím vysoce i za celou sérii, poučila jsem se i pobavila. Moc , moc se mi to líbilo.

20.09.2023 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Mě se to moc líbilo.

26.07.2023 5 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Už jsem to četla , druhý díl se mi kupodivu líbil o malinko víc ,než poprvé. Oba dva díly zůstanou v mých oblíbených.

10.02.2023 5 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Už jsem to četla, ale líbilo se mi to zas.

10.02.2023 5 z 5

Žena v mramoru Žena v mramoru Mary Higgins Clark

Není to úplný trhák, ale líbilo se mi to , v budoucnu si zas něco podobného ráda přečtu.

06.02.2023 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kdysi jsem viděla seriál, líbil se mi. Knížka se mi líbila taky, ale na druhý díl, si dám chvíli oddech. Mám pomačkané palce, jak jsem jim je držela.

04.10.2022 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Tak tohle se mi opravdu líbilo. Všeho je v příběhu akorát, konec je krásně pohádkový, ale proč ne. Jedna dějová linka se uzavírá a dává možnost té druhé. Určitě si od pana Sparkse přečtu i další knížky.

04.09.2022 5 z 5

Rozmarná řeka Rozmarná řeka Dorothy Garlock

Milé, odpočinkové čtení , které má děj i pěkný příběh. Takové malé nahlédnutí do jiných časů a životů. Líbilo se mi to.

21.08.2022 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Celý příběh na mě působil opravdu mrazivě. Ne jen tím, že se odehrává na Aljašce, ale i tím dějem. Byla jsem napnutá ,vyděšená, znechucená i překvapená. Moc se mi to líbilo.

06.06.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

JO, líbilo se mi to, trošku víc zamotané, ale fandila jsem Davidovi až do konce.

04.05.2022 5 z 5

Krásná čarodějka Krásná čarodějka Vladimír Neff

Všechny tři díly se mi moc líbily. Vtipnou , zajímavou a poučnou formou příběh zapadá do kousku našich i evropských dějin. Ale zůstává ve mě ještě jeden pocit, a to, jak se tehdejší doba v mnohém podobá té naší. Přátelství, zrada, pletichaření a podvody mocných tohoto světa, ve kterém se obyčejný a poctivý člověk nedokáže zorientovat ,natož bránit. A v dnešní době naši mocipáni mají lepší a sofistikovanější způsob jak podvádět, lhát a ničit. Ale knížky jsou moc fajn a je to psané krásným jazykem. K těmto knížkám se ráda za čas vrátím . Doporučuji.

10.04.2022 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Přes to , že věk 16 let už mám dávno za sebou se mi příběh moc líbil. Těším se na pokračování.

28.02.2022 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Potřebovala jsem vypnout a číst něco nenáročného. Tak jsem to zkusila a ono to zafungovalo, jsem příjemně překvapená, taková milá jednohubka pro podzimní večery.

07.12.2021 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Paní spisovatelku mám moc ráda, četla jsem od ní více knih, ale tahle je moje nejoblíbenější.

28.12.2020 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

No to jsem si dala. Začnu v deset večer,končím ve čtyři ráno.Párkrát jsem si řekla, zaklapni to a jdi spát,ale to Né - prostě mě ten příběh nepustil.Je mi sladkobolně mile,ale jak mám kruciš vstát když jsem spala 4 hodiny.Ještě teď se mi vše honí v hlavě,nechci se toho příjemného a křehkého pocitu vzdát.Bez ohledu na logiku a různé jiné možnosti jak knížku posoudit,je že si v sobě hýčkám právě ten příjemný pocit,který ve mě příběh vyvolal.A proto vlastně ČTU......

25.08.2020 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Pod dojmem některých komentářů jsem začala číst spíš ze zvědavosti.Zjistila jsem,že se čím dál víc pohybuji na Universu,než v realitě.Prostě mě to postupně vtáhlo a už nepustilo.Přečetla jsem všechny tři díly ,každý trošku jiný,ale i lepší,ke konci jsem se cítila jak ve filmu,nečetla jsem,jen se mi v hlavě odehrával film.Moc se mi to líbilo.

11.05.2018 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Moc pěkný námět s knihovnami a oživlými knihami. Samozřejmě napínavé, zamilované, čarodějné dobrodružství. A bubáků nepočítaně.

11.04.2024 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Začala jsem číst spíš ze zvědavosti. Nějak mě to muselo zaujmout, když jsem to přečetla. Někdy se mi při čtení stává, že se jako by zúčastňuji děje, tady mi přišlo, že se dívám přes sklo. Při tom jsem měla pocit, že je mi stále zima. Našla jsem v příběhu velikou pravdu, vystrašit lidi , je úplně jedno jak a čím- pověry , náboženství, politika. Kdo má strach se lépe ovládá. Další díl si za čas přečtu, je to takový chladný očarovaný sen.

09.03.2024 4 z 5