Rozmarná řeka

Rozmarná řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20051/mid_rozmarna-reka-DEr-20051.jpg 4 47 14

Jazz Age série

< 4. díl

April se těší na poklidný život v malebném městečku, kde nastoupila jako zdravotní sestřička v ordinaci místního doktora. Zpočátku se jí zdejší maloměstská idylka jeví stejně čistá a neposkvrněná jako její naškrobená bílá uniforma. Postupně však mladá žena odkrývá špinavá tajemství počestných občanů, skrytá za dokonalou fasádou. Dokáže si April vybojovat své štěstí? Uhájí lásku, které se staví do cesty předsudky?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

River Rising , 2005

vladka16
21.08.2022 5 z 5

Milé, odpočinkové čtení , které má děj i pěkný příběh. Takové malé nahlédnutí do jiných časů a životů. Líbilo se mi to.

Ivetaa
07.12.2020 5 z 5

Dočetla jsem čtvrtý díl a je mi smutno, že není pokračování. Krásně vylíčená doba, kdy se lidé k sobě chovali čestně a láskyplně. Příběhy obyčejných lidí a životy, které s nimi prožijete, jsou neskutečně skutečné...

babiočka
29.01.2020 4 z 5

Velice příjemné odpočinkové čtení. Působivé vyprávění s vtipnými dialogy, se sympatickými i odsouzeníhodnými postavami, malinko sice zavánějící červenou knihovnou, ale k odreagování v současném ponurém počasí vřele doporučuji.

medlovice
15.04.2018 4 z 5

Poznala jsem podle jmen, že Rozmarná řeka je pokračování po několika letech knihy Na konci duhy , kterou jsem četla před časem. A opravdu nevím jestli bych chtěla žít v městečku Fertile. Závist , nenávist, rasismus a to dost silný , náboženský fanatismus a kriminalita jako znásilnování, opilectví a nevěra. A do tohoto přijede nevinná , čistá duše April , která ale není žádná slabá žena a pozná tu lásku , která všechno překoná.
Romantika i napětí , oddechovka a pro mě docela dobrý příběh , hodně stran , to mohly být i dvě knihy ale byl to silný příběh a nenudil.

alnahu
18.05.2017 3 z 5

Oddechová kniha. dobře se četla.

moudivlacek
16.01.2016 5 z 5

Mně se moc líbila celá tato série, trošku mě mrzí, že je konec. To, že se nenásilně přelévají osudy hrdinů do tohoto posledního dílu, neubírá na zajímavosti. Dozvíte se o všech postavách a je to tak ucelený díl. April je dle mého gusta, jako zdravotní sestřička se nesmí bát nějakého lumpa či drzého chlapíka, umí si je držet od těla a zároveň je jemnou dívkou, která touží po lásce a rodině. Joe je prostě skvělý, miluji chlapa, který má rád humor, je hodný, ale běda - když někdo chce ubližovat slabým a bezmocným.
Určitě si v budoucnu zopakuji celou sérii.

mac.martina
03.09.2015 5 z 5

Pekny pribeh, moc se mi libil a byla jsem rada ze jsem se z nej dozvedela jak dopadli pribehy ostatnich paru ze serie :-)

malen
18.06.2015 4 z 5

Skvělá oddechovka . Trošku červená knihovna , ale dobře se to čte.

helenkan
08.12.2014 5 z 5

Skvělá knížka.Hned od začátku mě chytla a ne a ne pustit.:) Moc hezký příběh. A hlavní hrdinka April, žádná nanynka, ale bezva ženská, co se hned tak něčeho nezalekne.Vřele doporučuju.

zabicka.1110
10.02.2014 5 z 5

moc hezka knizka a chtela bych se zeptat jestli jsou i dalsi dily teto serie?

kazecha
01.02.2014 3 z 5

Krásný příběh co více než dobře skončí, krásní "kluci" s bezva rodinným zázemím kontra zdravotní sestřička, která si "nenechá foukat do kaše". A navrch "zvrhlá" minulost městečka, která postupně vyplouvá na povrch ...

Kelynka
03.11.2013 5 z 5

Pohodové čtení,navazuje na knihu Na konci duhy. Doporučuji!!

hošanda
11.08.2013

Taková červená knihovna. Kniha se mi dobře četla.

rose
20.10.2012 3 z 5

Řekla bych, že téhle knížce zbývá jen malý kousíček, aby se dalo říct, že to je červená knihovna. Všechno vykreslené v dokonale růžových nebo černých barvách, klaďáci a záporáci hezky odlišení, v tom všem samozřejmě všudypřítomná láska a u milostné scény na konci bych si možná klidně odpustila pár detailů. Všechno dobře dopadne a všichni se radují, bla bla bla, a k tomu to má přes čtyři stovky stránek. No ale abych byla spravedlivá – na pročištění hlavy to kupodivu fungovalo.

zdravotní sestry maloměsto

Dorothy Garlock