Žena v mramoru

U své přítelkyně, majitelky luxusních lázní, hodlá strávit dobu před zahájením přelíčení hlavní svědkyně, sestra zavražděné známé herečky. Obžalovaným z této vraždy je hereččin snoubenec, pro jehož vinu svědčí všechny indicie. V lázních, kde se hrdinka chce připravit na průběh procesu, se však neočekávaně setkává s domnělým vrahem a jeho chování ji donutí ještě jednou se zamyslet nad svým svědectvím. Zanedlouho dojde v místě k sérii podivných vražd a sama hrdinka, která už tuší, že ve vyšetřování sestřina případu je něco v nepořádku, se ocitne na samé hranici smrti Psychologicky laděný detektivní román americké autorky se odehrává v luxusním prostředí vyhlášených lázní v Kalifornii...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177929/zena-v-mramoru-177929.png 491

Alvira a Willy 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Egem

Weep no More, My Lady, 1987

Kniha Žena v mramoru

laura

Na začátku se ztrácíte. Pak se konečně začne něco dít a napětí se stupňuje. A konec, to je excelentní jízda. Ale i tak spíš průměrné. Postavy zahalené závojem nepochopení, smutku, odcizení i nedůvěry.

Kam až člověka může zavést láska... A kam nenávist... Co dokáže způsobit závist, zloba a strach. A pod tím vším se schovává neskutečná odvaha, víra a odhodlání zjistit, co se vlastně stalo...

Zlatinka.Emilly

Kniha se od samého začátku táhla, byla jsem zklamaná. Co jsem nepochopila, byl název knihy. Co takhle: Hlasy, to by bylo mnohem výstižnější.

cantona
01.12.2020

Je fakt, že jsem tuto knihu četl přes dva měsíce, protože jsem měl i jiné povinnosti, ale na druhou stranu i po celkem vleklém a nudném úvodu musím nakonec knihu hodnotit kladně. Druhá polovina románu se četla velmi dobře a i děj konečně gradoval. Dokonce i vyvrcholení mě celkem překvapilo a nečekal jsem to... Takže hodnotím čtyřmi hvězdičkami...

Ava365
14.12.2019

Velmi dobrá detektivka od světoznámé autorky.

Han-nah
17.04.2019

Tuto detektivku mám ve své knihovně staršího vydání. I když se děj ze začátku pomalu táhne, stejně vás vtáhne do svého děje. Pak nastane obrat a chcete znát rozzuzlení.

TaLu
24.03.2017

Bylo zajímavé přečíst si od mé oblíbené autorky knihu, kterou napsala již před časem. Kniha měla trochu rozvláčnější děj s množstvím vykreslených popisů osob, přírody, prostředí.
V současnosti píše autorka více strhujícím stylem - krátké věty, krátké kapitoly, zhuštěný děj.
Pomalejší tempo jsem si přesto vychutnávala, zase to bylo trochu něco jiného, ale krásný styl psaní zůstává.
Jediné, co mne zarazilo, byla postava Alvirah, kterou znám i z jiných autorčiných knih - v tomto románě to byla poměrně nepříjemná osoba, což jinak není. Kdysi jsem někde četla, že tuto postavu chtěla autorka "zabít" , ale její dcera se za ní přimlouvala a tak vznikly další knihy s Alvirah jako hrdinkou. Myslím, že by mohlo jít o pravdivou informaci, protože v tomto ději je to skutečně hrdinka "na zabití" ....později zřejmě její povahu autorka proměnila. I to je zajímavé - že autor "dává život" svým hrdinům :o)
Doporučuji.

xxBILLY
28.08.2016

Tak ,zamotanou detektivku jsem již dlouho nečetl. Ale vydržel jsem a dobře jsem udělal, konec byl parádní.

Vlaďka189
28.10.2015

Knihu jsem našla ve starším vydání ve své knihovně. Ani jsem o ní nevěděla. Autorka mne trochu zklamala začátkem knihy, moc mne to nešlo se začíst, ale nevzdala jsem to a nakonec jsem se nemohla odtrhnout a po prijezdu postav do lazni jsem docetla jednim dechem, prostě jsem musela vědět kdo je vrah a zda jsou mé dedukce správné. Za pomalý rozjezd ubírám jednu hvězdu, ale knihu doporučuji.