Rytíř ve zlaté zbroji

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V průběhu prázdninového výletu do Anglie zradí Dougless Montgomeryovou její milý a ona se ocitá bez prostředků ve starobylém venkovském kostelíku. Bezradně se rozpláče na náhrobní desce sira Nicholase Stafforda, popraveného roku 1564, a její zoufalství jej dokáže přivolat přes propast času. Brzy se však ukáže, že sir Nicholas potřebuje pomoc ještě více. Je falešně nařčen, obviněn královnou Alžbětou ze zrady a odsouzen k smrti. Pro jeho záchranu se Dougless vydává za ním do hlubin věků, kde prožije milostné dobrodružství, které její srdce poznamená na celý život. Cyklus rodu Montgomeryů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4841/rytir-ve-zlate-zbroji-4841.jpg 4.3260
Série:

Montgomeryovi 13.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Knight in shining armor, 1989


více info...
Nahrávám...

Komentáře (52)

Kniha Rytíř ve zlaté zbroji

dasa8349
21. května

Tuto knihu jsem si přečetla už po několikáté. Neschází v nich smutek ani
humor. Tuto autorku mám ráda.

Anor505
22. ledna

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Hledala jsem něco jednoduššího, protože 16. století není můj šálek kávy. A jsem kupodivu docela spokojená, knížka splnila svůj účel.
V první polovině jsem se i zasmála, pak přišlo ono 16. století, kterým jsem se nečekaně rychle prokousala až do konce. Sice to byla blbina, ale v tomhle žánru to rozhodně nebylo špatné. =)


ZUZANA-123
04. ledna

Napínavé až do konce.

reader.007
02.08.2022

Přečíst se to sice dalo, i když hrdinka byla výstavní slepice a hrdina ani děj se nevyznačoval ničím světoborným, nicméně za české zpracování (minimálně to z roku 2008, to starší ale asi taky, když je to ten samej spolek břídilů) by zasloužil vyhodit nejen editor, ale pro jistotu celá redakce, protože kontrola se rovnala čisté nule.
Vrcholem bylo "... že by si doktoři a porodní báby měli mít ruce."

evik91
06.01.2022

Doporučuji

Gabi1122
15.08.2021

Četla jsem několikrát. Tato kniha mě nikdy neomrzí.

LenysekC
06.08.2021

Četla jsem na základě doporučení kamarádky. A i zdejší recenze byly pochvalné, tak jsem to zkusila, když se mi dostala do ruky. Ale paní Deveraux asi není pro mě.
Já chápu, že lidi mají různé slabosti a nejsou dokonalí. V dobře napsané knize to člověk chápe a fandí jim, aby to překonali. Ale tady? Dougless byla prostě úplná pipka a Nicholas namyšlenej blbec. A nic víc. Nějaké posuny v myšlení? Vývoj? Přehodnocení? Ne. Prostě neustálé přetahování o moc, o to, kdo má pravdu, kdo má právo být uraženej... Jak pětiletí na písku. A to nemluvím o tom, jak strašně jsem jim to nevěřila. Nic. Ani lásku a vášeň, ani strach, ani zmatení. Příliš rychle lítali z jednoho do druhého. A vrcholem bylo, jak si pořád vykali...

Eliwen.Nika
18.01.2021

Tuto knížku mi půjčila kamarádka a odstartovala tím u mě lásku k historickým románům. Stará Anglie, láska, cestování v čase, záhady a nakonec osud - co víc si člověk v knize může přát.

1