vivula vivula komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Dočetla jsem jen proto, abych zjistila jestli třeba náhodou v průběhu nenastane zvrat a celé se to nezvrhne v povedené čtení. No, bohužel. Ale tak aspoň si ji můžu přidat do výzvy.

12.03.2022 1 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Včera jsem dočetla a s hodnocením jsem se rozhodla počkat, až ze mě spadnou počáteční emoce, ale lepší už to asi nebude, takže do toho! Nadchnul mě styl psaní, bylo to živé a poutavé a příběh originální. Tohle nadšení mi vydrželo skoro do poloviny, pak nevím co se stalo, ale jako bych začala číst jinou knížku. Dej se začal protahovat a všechno to najednou bylo takové nucené, na sílu. Stala se z toho česká telenovela s neskutečně nesympatickýma postavama. I ty děti byly na přesdržku!

17.01.2019 2 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Druhá kniha od autorky a bohužel opět to samý. Stejně jako u Zítřek ti nikdo neslíbil, tak i tady jsem celou dobu byla napnutá a strašně mě zajímal konec a rozuzlení. Knihu jsem nemohla odložit a musela jsem číst pořad dál. No a pak najednou konec a ono nic?! Spoustu otázek a žádné odpovědi.

25.03.2024 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

U minulého dílu jsem měla pocit, že autorce dochází dech. Co taky pořád vymýšlet aby to bylo originální, zajímavé, mělo to zápletku a ne úplně blbej konec... Teď mám ale pocit, že mi jen dávala prostor se obrnit a připravit se na to co mělo přijít v podobě Skrytých karet. I kdyz na tohle jsem stejně připravená nebyla...

28.02.2020 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Sérii čtu co vyšla první kniha a Kim prostě miluju. Nedávno jsem ale na Databázi projížděla obálky a četla anotace a zjistila jsem, že zhruba od páté knihy si, až na pár výjimek, vůbec nevybavuju děj, natož pachatele a celé mi to splývá. Ale to určitě nehrozí u tohoto kousku. Za mě to byl nejlepší díl. Napínavé od začátku do konce, a téma pro mě nevšední, zajímavé. A linka s Frostovou už byla jen třešnička. Velká spokojenost.

22.04.2024 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Já jsem asi extrémně nenáročná čtenářka, protože tuhle knížku jsem si užila se vším všudy. Pomalejší začátek vystřídala docela jízda. Zápletka, zvrat, pecka!

11.03.2024 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Já teda rozhodně brečet nebudu. Sem si říkala asi tak do půlky. No čím víc jsem četla, tím víc námahy mě to stálo. A na konci jsem to prostě vzdala. Já jsem rozhodně spokojená a Colleen si přidávám do oblíbených autorů. Jediný s čím mám problém a měla jsem ho i u Odvrácené tváře lásky je překlad. Možná je to jen můj dojem, ale zdá se mi, že se postavy někdy vyjadřují úplně jinak než jak jsou psané.

17.08.2023 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Skoro po dvaceti letech jsem se vrátila k LL a bylo to super :) když jsem četla o tom, že hrdinka prozvání svůj idol, poslouchá discmana a plácá si kredit na hlasy pro Sámera do SuperStar, musela jsem se smát, protože to už je fakt pravěk. Na druhou stranu jsem si připomněla časy, kdy svět byl ještě v pořádku a největší starostí bylo rozhodnout se v čem jít na diskotéku :)

06.05.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Určitě jeden z těch lepších dílů ze série. Tentokrát jsem se ani neztrácela ve jménech - až teda na ty tři holčičky, ale jinak jsem se docela orientovala, což mi dost usnadnilo čtení. Erla už taky nebyla taková osina v pr**** a ve finále jsem jí odpustila i ty nemístný poznámky k Saze, ehm Trochu jsem čekala, že po událostech v Panence se bude víc rozebírat Freyja s Huldarem, ale vlastně mi i vyhovovalo to, jak to bylo.

19.03.2023 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Tady jsem trošku v rozpacích. Do děje jsem se dostala během pár kapitol a strašně mě zajímalo jak že to teda vlastně bude. Ale někde ve 3/4 knížky jsem se začala ztrácet. Se jmény bojuju od začátku, takže to tomu taky nepřidalo, ale tak nějak jsem prostě od toho konce čekala něco jiného, něco víc. Ale i tak celkový dojem víc než dobrý a jdu číst dál :)

27.01.2023 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Hodnotím s odstupem dvou knih a zjišťuju, že jediné co se mi vybavuje je jen neustálá paranoia hlavní postavy. Chápu, že se bála, ale chvílema na mě působila spíš jak válečná veteránka a ne matka chránící své děti…
Uvidíme co další díl. Zatím se mi do něj nechce, ale co není, může být.

05.08.2022 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Nějak nevím co napsat. Přesto, že knížky takovýho typu nevyhledávám, tahle mě chytla na prvních stránkách a nepustila až do konce. Bála jsem se, že to bude sladký až hrůza a možná že i bylo, ale sedlo mi to se vším všudy, takže mi ve finále bylo strašně líto, že už je konec…

01.08.2022 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

(SPOILER) Stejně jako někteří přede mnou jsem v půlce uvažovala, že knížku odložím. Pak se ale daly věci do pohybu a tak jsem pokračovala. Bohužel, i přes zajímavý námět mě knížka zklamala. Složité popisování a zdlouhavé vysvětlování fungování ,,nového světa” několika postavami, které si mezi sebou neustále braly slovo, aby si ho následně vracely, ale na druhé straně jen lehké náznaky tam, kde dle mého spočívala hlavní zápletka a pro mě tak zůstala nedotažená.. Chvílemi jsem měla pocit, ze jde o dva různé příběhy - Julie, Patrik, Viktor, Sandra a pak Adam a spol., ale nějak se nepovedlo je spojit.

31.05.2022 2 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

S přicházející podzimní depkou přišla potřeba přečíst si pro změnu něco lehčího, něco kde se nezabíjí, něco u čeho se můžu zasmát… Sáhla jsem po Nickovi a trefila jsem se. U některých stránek jsem bublala smíchy pod peřinou, abych nevzbudila manžela :-D

09.11.2021

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Chvilkama jsem přemýšlela jestli nečtu Coleen Hoover. Tak moc jiný to bylo oproti zbytku knížek od autorek. Moc se mi to líbilo a nemohla jsem jinak než jen číst, číst a číst, abych zjistila, co že se to vlastně stalo. A dostalo mě to.

09.07.2023 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Víc než hlavní hrdinka mě vytáčela její matka. Divím se, že ji za celou dobu neposlala ani jednou do prde-háje. Jinak knížka super, až jsem zalitovala, že jsem nikdy neměla koule na to, abych odjela a zkusila to jinde.

09.06.2023 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

I po všech těch letech tomu dokážu přijít na chuť. Dneska se u tohoto čtení spíš usmívám, ale v té době jsem hltala každičkou stránku a tajně snila o tom, že taky jednou zažiju nějaký dobrodrůžo jako z těchto knížek.

27.05.2023 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Strašně milý překvapení, tahle knížka.

14.05.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Za mě jedna z těch lepších ze série :)

29.09.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Všechny knížky s Kim jsem četla jedním dechem a každý další díl byl lepší a lepší. Ale tohle? Spoustu věcí nebylo vysvětlených a zápletka možná až překombinovaná. Poprvé jsem se ztrácela v postavách a poprvé jsem se do čtení musela nutit. První půlkou jsem se musela prokousat a nebýt všech těch dílů před tím, asi bych ani nepokračovala. Druhá polovina začla být zajímavá, ale ten konec... Za mě nejslabší díl.

04.02.2020 2 z 5