vincek1 vincek1 komentáře u knih

Škleb Škleb Joseph Knox

Kniha je opravdu dost tvrdá, ale přirovnávat styl tohoto autora ke klasikům "americké drsné školy" se mi zdá dosti nadnesené. Uvedená klasika se mi zdála poněkud lidštější, tento příběh byl typický thriller, který je v dnešní době obvyklý. Jinak na čtení, jak píše Orinka3, spíše pro otrlé a navíc nečíst před spaním, kvůli "nočním můrám". Alespoň mě to postihlo a to nejsem žádný dorostenec:-)

24.09.2019 4 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

První díl musím teprve sehnat, ale tato kniha se četla lehce. Zpočátku mi příběh připadal jako romanticko-rytířský román, ale nakonec milé překvapení. Pěkný popis postav i krajiny, stejně jako dobrodružná "složka". Těším se na první část. Snad to bude možné číst v opačném gardu.

09.09.2019 4 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Kniha trochu "šup sem, šup tam". Přeskoky v čase a příbězích zpočátku působí rušivě, ale dá se na ně zvyknout. Opravdová detektivka v pravém slova smyslu asi ne, ale číst se kniha dá.

07.09.2019 3 z 5

Ve službách hyení bohyně Ve službách hyení bohyně Paul Doherty

Zajímavé a "slušně zamotané" čtení. Je vidět, že detektivové to neměli v žádné době snadné. Vlastně čím dále do "hlubin" historie, tím těžší. Moje první kniha tohoto autora a brzy bude další.

03.09.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem dostal, ale mně kniha tak nějak moc nedostala. Příběh se dle mého táhl, chvílemi začínal být slušně tajemný, ale u toho tajemna zůstal. Nemám rád příliš nadpozemské bytosti, pokud se nejedná o ufo, ale tady mi přece jen nějaká trochu hmatatelná chyběla. Celkový dojem, docela jsem se večer občas bál, čtu totiž převážně večer a byl jsem rád, že příběh se odehrával daleko od mého domova. Rozporuplný komentář, ale vyvolala ho kniha sama. Mám připravenou knihu Tma, ale ta musí chvíli počkat.

19.08.2019 4 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Poutavě napsané povídky a co mě zaráží, že autorka své nápady "nepřekovala" v knihy. Slovy podnikatele, mohla by na tom slušně vydělat. Ale podobně se chovají i jiní autoři. Ale to jen tak na okraj.

13.08.2019 4 z 5

Šestnáctá lež Šestnáctá lež James Patterson

Kniha ve stylu moderního thrilleru, spousta informací a co mě trochu vadí, rozdělování na kapitoly. Někdy to vypadá, že autor ji přeruší i v půlce věty. Navíc množství kapitol navyšuje počet stránek a zkresluje obsáhlost knihy. Jinak svižné tempo a "americký" závěr. Trochu si odpočnu a pak se pustím do další autorovy knihy. Má kritika, asi proto, že jsem spíše vyznavačem klasické detektivky, ale autora nijak nezatracuji. Uživateli čef jsem dal palec, protože i přes můj komentář, má čef pravdu.

13.08.2019 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Knihu jsem dočetl a jsem docela plný kladných dojmů i přesto, že se jedná o detektivku.
Co mě zaujalo je popis kláštera a jeho obyvatel, docela mě uvedl do klidu, který z něj vycházel.
Až se mi v jeden moment zdálo, že postavy které zde vyšetřují mě ruší. Stejně tak chorály, donutilo mě si je vyhledat na youtube a přehrát. Abych řekl pravdu ani nevím co napsat, protože bych nerad prozrazoval mnoho z děje, jak se na diskuzi občas děje:-) Takže doporučuji, odpočnete si a současně se dozvíte něco z církevní historie a ten mrtvý ani nepřekáží.

06.08.2019 5 z 5

Poslední Budovec Poslední Budovec Josef Svátek

Od pana Svátka jsem četl oba díly Pamětí katovské rodiny Mydlářů, knihu Vězeň na Křivoklátě a Pád rodu Smiřických. Souhlasím s čef a dodal bych, jestli ona ta rozvláčnost není proto, že televize nebyla a tak se museli nějak zabavit. Dnes bych to přičítal spíše nakladatelům, kteří výši honorářů určují dle počtu stran. Alespoň dříve se platilo za tzv. AA (autorský arch), který byl navíc přesně určen na počet řádků a počet a velikost písmen v nich obsažených. Jestli někdo znáte dnešní praxi, rád se nechám poučit. To byla, ale jen odbočka. Jinak mě archaický styl nevadí, poměrně rychle se na něj naladím. Mám autora rád. Pro mne takový menší A. Jirásek. Ještě jedna poznámka, přišlo mi jestli p.A Dumas s. neopisoval, když psal knihu Hrabě Monte Christo.

28.07.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Napadla mě parafráze-tento způsob psaní zdá se mi podivný-. Nebylo to špatné, ale asi nejsem na podobný styl vyprávění a příběh samotný, ten pravý.

25.07.2019 3 z 5

Třináctý učedník Třináctý učedník Tom Egeland

Pro mne opět takové čtení ve vlnách. Vleklé a jakoby se opakující stati, hlavně ty, které se týkají vlastního náboženství. Vzápětí svižný, až akční děj, který se četl jako o závod. Uvidím jestli se ještě začtu do jiné knihy autora.

17.07.2019 3 z 5

Mečem a krví Mečem a krví Pip Vaughan Hughes

Bohužel jsem knihu přečetl jako první ze série a možná proto není mé nadšení asi dostatečné.
Plně souhlasím s čef, pode mnou. Tak uvidím co řekne první, předchozí díl a pak i další.

27.06.2019 4 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Pěkně napsaná kniha, jen mě trochu vadil překlad do češtiny. Většinou mezi sebou kriminalisté hovořili běžnou hovorovou češtinou, ale když mluvili se svědky, případně podezřelými, tak to bylo trochu podivné. Tedy alespoň pro mne.

19.06.2019 4 z 5

Strážci víry Strážci víry Tucker Malarkey

Začátek takový, dle mého nic moc. Poté se příběh trochu rozjel, ale stejně jsem se musel občas "prokousávat" a těšil jsem se na konec. Důvod nebyl rozuzlení, ke kterému skoro nedošlo, ale přečíst si něco svižnějšího. Zdálo se mi, že některé pasáže se v knize opakovaly a ta věčná láska mi šla trochu na nervy. V tomhle typu knihy bych jí tolik nemusel. No, ale nechci odrazovat, přečtěte a napište co vy na to.

15.06.2019 4 z 5

Vynálezci zázraků. Sebrané povídky H. G. Wellse. Svazek I Vynálezci zázraků. Sebrané povídky H. G. Wellse. Svazek I Herbert George Wells

Přesně jak píše Meybe. Dávkoval jsem povídky mezi četbu dalších knih a v pohodě.

04.06.2019 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Zajímavé téma a zajímavé prostředí. První kniha této autorky, která se mi dostala do ruky, a trefa do černého. Těším se na další.

04.06.2019 4 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Kniha přečtena, hluboké dojmy žádné. Trochu taková krvavá pohádka a dokonce i Kostěj nesmrtelný nechyběl. Jako takové slabší oddechové čtení z edice Harlekýn. Toť vše.

04.06.2019 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

O příbězích hrdinky jsem kdesi a kdysi četl, časem jsem zapomněl a ejhle v knihovně ležela kniha na pultu, právě vrácená. Přečetl jsem ji v poměrně rekordní době, děj má docela spád, jak píše čtenářka, čtenář (kvůli genderu, abych nenarazil) pode mnou tak trochu do červena. Přesto jsem dočetl a pustím se i do dalšího dílu. Popis doby osidlování východní části dnešního Německa je zajímavý i zmínkami o Češích i když většinou ne právě dobrých, ale v té době to asi nebylo jednoduché. Boj o místo a suroviny, ostatně i z nynější doby podobné praktiky známe i když si myslíme, že jsme rozumnější. Shrnuto celkem pěkné oddechově poučné čtení.

17.05.2019 4 z 5

Za sedmi divy světa Za sedmi divy světa Vojtech Zamarovský

Krásná kniha, p Zamarovský jich napsal několik a všechny výborné.

16.05.2019

Kritik Kritik Peter May

Opět krásně napsaná kniha. Čtu detektivku a současně se dozvídám spoustu zajímavostí kolem vína a samozřejmě barvitý popis jihu Francie. Trochu jsem se sice ztrácel v dosti početné skupině žen kolem hlavního hrdiny, ale nakonec jsem si to srovnal. Kniha mě oslovila také proto, že otec pocházel také z jižní vinařské oblasti, ale ne Francouzské, ale Moravské.
Těším se na další knihu.

11.05.2019 5 z 5