Ve službách hyení bohyně

Ve službách hyení bohyně https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81353/bmid_ve-sluzbach-hyeni-bohyne-oRx-81353.jpg 4 46 7

Amerotke série

< 7. díl

Egyptě řádí smrtelně nebezpečná sekta, faraonův soudce Amerotke má zemřít… Arité, vyznavači hyení bohyně, se nechtějí smířit s egyptskou nadvládou v Núbii, a začnou rozsévat smrt. Vše se vyostří, když zaútočí na samotnou královnu Hatusu. Nejvyšší soudce Amerotke má tak před sebou nelehký úkol. Ve vlastním domě je záhadně usmrcen věrný královnin služebník Imhotep, vrahové řádí i v sídle královského žalobce, v thébských chrámech. Zločinci se neštítí zaútočit ani samotného Amerotkea a ukládat mu o život. Záhada stíhá záhadu. Kdo jsou neznámí mrtví s uťatýma rukama nalezení v zahradě Imhotepova domu? A kdo je tajemný Sgeru, který, jak se zdá, má všechno to brutální vraždění na svědomí?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Metafora

The Spies of Sobeck , 2008

renefer
30.12.2020 5 z 5

Nevím, proč spisovatel nenapsal další díly s Amerotkem. Už jsem si na něj zvykla. Tento díl byl napínavý a záhadný, ale nakonec se přece jen podařilo dopadnout hlavního padoucha. Já jsem si ho vytipovala správně a co vy ?

vincek1
03.09.2019 4 z 5

Zajímavé a "slušně zamotané" čtení. Je vidět, že detektivové to neměli v žádné době snadné. Vlastně čím dále do "hlubin" historie, tím těžší. Moje první kniha tohoto autora a brzy bude další.

Nelíísek
10.07.2018 5 z 5

Strašně se mi všechny díly líbili nebyli to žádná veledíla ale každý měl své kouzlo, Pokud chcete oddechové čtení mohu jen a jen doporučit. Kombinace Egyptské mytologie a detektivky vás vtáhne do děje a ani vám nepřejde jak rychle ubývají stránky, pro milovníky Egypta a detektivek jasná volba! Tento díl hodnotím na 5*

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Přečteny všechny díly. Doporučuji jako pohodové čtení. Není to nic náročného, ale přesto čtivé.

Majdule
26.02.2017 4 z 5

Na mě autorovy knihy působí jako fantastický vhled do starého Egypta.
Soudce Amerotke zde projeví nejenom důvtip, ale i velkou míru tvrdohlavosti a schopnosti nahlédnout známá fakta z nového úhlu. Zdá se mi ale, že je příběh maličko odtažitý, možná je to tou výlučnou atmosférou uzavřenou mimo vnější svět a zostřovanou stupňujícím se nebezpečím. Možná tím, že skutečně živoucí se mi zdáli snad jen Amerotke a Valu, zbytek jako by byl v rolích včetně jindy velmi živého Šufoje. A co mi skutečně dělalo problém, byly ty dlouhé a časté popisy, zejména v první třetině. Jeden by dřív prošel celý chrámový komplex než dočte popis chodby, kterou se ubírá Amerotke :-) Nic z toho, ale nezkazí pocit ze skutečně dobře napsané detektivky.

barunkaandilek
05.01.2015 4 z 5

Do knihy jsem se dost dlouho dokopávala, pak jsem jí přečetla během tří dnů, skvělá detektivka ze starého Egypta.

sarka45
18.08.2014 4 z 5

Ctihodný soudce Amerotke opět nezklamal. Zajímavá zápletka v působivém exotickém prostředí, o kterém toho pan Doherty hodně ví, to celé napsáno krásným jazykem. Takové nenápadné a zajímavé vzdělávání na pozadí kriminálního příběhu. Moc příjemné čtení.