Za sedmi divy světa

Dnes již klasické dílo známého popularizátora starověkých dějin a plodného spisovatele a jednoho ze zakladatelů žánru literatury faktu v tehdejším socialistickém Československu Vojtěcha Zamarovského (1919–2006) vyšlo před více než 50. lety (1960, slovensky, 1963, česky). Od té doby vycházelo znovu a znovu a vždy si našlo nové a nadšené čtenáře. Toto revidované, aktualizované a doplněné vydání s kvalitní obrazovou přílohou zahrnuje mapy, fotografie, klasické i nejnovější rekonstrukce těchto dávno zaniklých starověkých staveb a uměleckých děl. Před námi tak znovu vyvstanou egyptské pyramidy, visuté zahrady Semiramidiny, Artemidim chrám v Efesu, Feidiův Zeus v Olympii, mauzoleum v Halikarnassu, Rhodský kolos a maják na ostrově Faru i se svými pohnutými osudy. Nové vydání zachovává to, co bylo pro knihy Zamarovského tak typické: vyprávění, které přináší kromě zajímavé části dějin a poutavého příběhu i množství historických faktů podaných s velkou zručností, takže i nudná fakta se stávají zajímavou historií. Díky doprovodným textům českého klasického archeologa Ladislava Stanča (* 1977) a dalších badatelů se však daří zasadit historii sedmi divů starověkého světa i do kontextu současného historického bádání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406944/za-sedmi-divy-sveta-e4c-406944.jpg 4.8104
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Argo

Za siedmimi divmi sveta (1960)

Kniha Za sedmi divy světa

vincek1

Krásná kniha, p Zamarovský jich napsal několik a všechny výborné.

Elea

Vynikající kniha, četla jsem jí už několikrát, i díky ní jsem se začala zajímat o historii.

Igor1311

nádherný opis nielen spomínaných nesmrtelných divov ľudských vekov, ale aj opis doby, v ktorej vznikli a povinné čitanie milovníkov historie

jaroiva
14.06.2018

Kdysi jsem měla půjčené z knihovny, zamilovala jsem se díky knize do celé této doby v rámci učiva dějepisu.
Možná nastal čas, abych si ji znovu přečetla.

PaulaHortensie
10.06.2018

Na gymplu jsem ji hltala. Mám ji v knihovně a nedala bych ji za nic

KnihovniceVěra
29.04.2018

Konečně jsem dočetla tuhle knihu z dětství, kdy mi připadala hrozně zdlouhavá. Nenáviděla jsem totiž dějepis, protože jsme se museli šprtat všechny letopočty nazpamět a archeologie mi přišla jako nejnudnější věc na světě.
Překvapilo mě, že je to cestopis s velkým exkurzem do historie a divy světa jsou vždy až na konci kapitoly jako třešinky na dortu.
Ze všech Zamarovského knih, které jsem četla, má tahle nejvíc komunistické propagandy.
Na svou dobu vynikající přehled historie včetně časové osy!

david5746
16.07.2017

Pro dítko dobrodružné povahy to bylo něco neuvěřitelného. Vzpomínám hlavně na geniální ilustrace.

Atanone
06.05.2017

Kniha,která stárne se mnou..vlastně bych měla říct,že já stárnu s ní,protože je přece jen kapánek starší,než já.
Pro mě jedna z dalších knih,co mě v mládí přitáhly ke starověku a souhlasím se Sandikem,že je to místy takové "nahoru-dolů". Za totáče nám určité politické komentáře nepřipadaly divné, protože to tak nějak patřilo k věci a koneckonců tato kniha opravdu je o starověku.Ani v místech,o kterých mluví už to je všechno jinak..