Mečem a krví

Vládcové Evropy v honbě za mocí Král Ludvík IX. se chystá na svoji neslavnou 7. křížovou výpravu. Papež a císař si jdou vzájemně po krku. Hamižnost a ambice se kříží a výsledkem je jako obvykle krev. Petroc z Aunefordu se ocitá přímo uprostřed dění. Po letech strávených na palubě Kormoránu ve společnosti obchodníků s relikviemi se konečně ocitá na pevné zemi. Je z něj bohatý muž, podílník významné benátské banky a mohl by si plnými doušky užívat svého bohatství. Záhy však zjistí, že mezi peníze a svobodu nelze klást rovnítko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86924/mecem-a-krvi-4YR-86924.jpg 4.433

Bratr Petroc 4.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

The Fool’s Crusade, 2010

Kniha Mečem a krví

lukashc

Celou sérii hodnotím jako průměrnou. Děj se neskutečně vlekl. Zdlouhavé nezáživné popisy. Do čtení jsem se nutil a často u knížky usnul, což se mi nestává.

vincek1
27.06.2019

Bohužel jsem knihu přečetl jako první ze série a možná proto není mé nadšení asi dostatečné.
Plně souhlasím s čef, pode mnou. Tak uvidím co řekne první, předchozí díl a pak i další.

RiverSong
12.11.2016

Tenhle díl už se mi nelíbil tolik jako předchozí tři, ale přesto určitě nelituji, že jsem si ho přečetla. Krásná série.

miskamsk
26.06.2015

Mám tak trochu rozpačitý dojem. Rozvláčné, zamotávájící se, ale jsem rád, že jsem celou sérii přečetl. Dle mého nározu měla lehce sestupující kvalitu, ale stále pěkné čtení. Nicméně budu dychtivě očekávat další knihy autora, zřejmě již s jinými hrdiny.

Herodes
11.11.2014

Výborné, určitě si to přečtu znovu!

Majdule
29.07.2014

Poslední díl ságy o Petrocovi z Aunefordu mi přinesl opět mimořádné potěšení. A to i přesto, že křížové výpravy nepatří k mým oblíbeným tématům. Petroc je typově můj nejoblíbenější hrdina: chytrý, rozumný, žádný blouznivec, zásadový a v principu čestný. Jeho vidění světa se mnou koreluje, umím se s ním ztotožnit. Radost číst, radost sdílet. A byť jsem přála doplutí do přístavu, mrzí mě, že se tento díl zdá být posledním. Ale za mě na shledanou, Klapko.

kryspin66
06.01.2013

Poslední pokračování série.

čef
10.11.2012

Snad to je poprvé kdy mne vyprávění v ich formě trošku zklamalo. Jako by nebylo řečeno vše, čekal jsem mnohem širší pohled na toto období, které se kryje s nedávno přečtenou knihou o Přemyslu Otakaru I. Kniha má silné stránky v líčení VII. křížové výpravy, ale taky bohužel dosti těžkopádné pasáže o předcházejících a následných diplomatických kličkách navíc ještě z pohledu vypravěče nedostatečně zasvěceného. Možná, kdybych přečetl předchozí volně navazující díly hodnotil bych vše jinak. Takto dávám autorovi ještě šanci na konečný verdikt po přečtení jeho dalších děl.