Třináctý učedník

Bjorn Belto zažívá bolestnou ztrátu – Victoria, jeho kolegyně, nejbližší přítelkyně a přední profesorka středověké archeologie, umírá na mozkovou příhodu. Zanechá mu dopis a v něm klíč. A vzkaz, který nedává smysl. Nedlouho nato ho navštíví Rebecca, jejíž otec zmizel v roce 1978 během vykopávek v izraelském Kafarnau. Rebecca ho chce najít, zjistit, co se tenkrát stalo. V Izraeli tou dobou pobývala i Victoria – a Bjorn začíná tušit souvislosti. Netuší však, jak zásadní odhalení ho čekají na cestě za pravdou, která otřese vším, o co se opírá kulturní svět západní civilizace. Pravdou o jeho klíčové postavě: o tom, kdo vlastně byl Ježíš....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310155/trinacty-ucednik-6KW-310155.jpg 459

Bjørn Beltø 5.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Den 13. disippel, 2014

Kniha Třináctý učedník

brndovka

Naprosto zbožňuji knihy autora. Příběh velmi zajímavý, super čtení.

Danuše7
20.07.2020

Tento díl byl poněkud zdlouhavý a zmatený.

Kiki22
19.03.2020

Náboženská tematika mi připadala hodně zajímavá, dost jsem to hltala. Všechno to tajemství a spekulace kolem Ježíše a Ráchel nebo božského původu Ježíše, do toho zmizení Mošeho, vztah Bjorna a Rebeky - za mě povedené. Jen mě hrozně štvalo, že jsem nebyla schopná rozlišit, co se ještě zakládá na nějakých náboženských pramenech a co už je čistá spekulace.

Janisss
08.02.2020

Další výborná kniha od tohoto autora - zajímavá zápletka, která není zase až tak neuvěřitelná, za mě parádní čtení!

vincek1
17.07.2019

Pro mne opět takové čtení ve vlnách. Vleklé a jakoby se opakující stati, hlavně ty, které se týkají vlastního náboženství. Vzápětí svižný, až akční děj, který se četl jako o závod. Uvidím jestli se ještě začtu do jiné knihy autora.

michterhel
09.04.2019

Pan Egeland a jeho neurotický albín v hlavní roli nezklamou.

LenysekC
08.04.2019

Pár dílů z Bjornem už jsem četla, byl to jeden z hrdinů, co mi zůstal roky v paměti, a když jsem teď měla chuť na něco konspiračního, sáhla jsem v knihovně po Třináctém učedníkovi. A jo, zase bavilo. Nejvíc ty jeho cynické teologické úvahy, ty byly prostě Boží :)

nycol
18.03.2019

Zápletka hodně dobrá, jen ... asi by to šlo napsat méně slovy? Na knihu jsem se těšila, takže vlastně zklamání, nutila jsem se jí dočíst, abych věděla, jak to dopadne. Po další od autora už asi nesáhnu.