vincek1 vincek1 komentáře u knih

Řecký poklad Řecký poklad Irving Stone (p)

Po H.A Stoll další životopisný román o Heinrichu Schliemanovi. Četl jsem oba a také je vlastním . Podle mého názoru výborně napsané a čtivé.

17.11.2011 5 z 5

Oživená minulost Oživená minulost C.W. Ceram (p)

O historii se zajímám od svého dětství počínaje příběhy hrdinů spisovatelů Štorcha, Jiráska, Svátka a dalších.Touto četbou jsem se snažil dozvědět to co se ve škole, mimo tzv. "dělnického hnutí" v dějepise neučilo. Knihu Oživená minulost jsem dostal k vánocům od své manželky a tím se ve mě opět probudil zájem o dějiny. Tato kniha nastartovala několikaletou honbou po knihách tohoto žánru. Dále přišly Bohové, hroby a učenci a První Američan. Od přečtení knihy Oživená minulost se mi do ruky podobně sepsaná kniha nedostala.

17.11.2011 5 z 5

Bohové, hroby a učenci Bohové, hroby a učenci C.W. Ceram (p)

Srozumitelně napsaná kniha o archeologii .
Poté, kdy jsem získal palce nahoru za svůj komentář, musím ještě připsat.
Kniha je napsaná srozumitelně a díky kresbám a fotografiím dokáže toto vědní odvětví přiblížit běžnému člověku. Pro mně bylo impulsem pro její zakoupení, přečtení knihy C.W.Cerama -Oživená minulost, kterou jsem dostal k narozeninám. Mimochodem od doby, kdy jsem se naučil číst byla, je a bude kniha nejlepším dárkem jaký mohu dostat. Toť vše a přeji hezké zážitky při četbě, nejen těchto knih.

17.11.2011 5 z 5

Pokání bratra Cadfaela Pokání bratra Cadfaela Ellis Peters (p)

Poutavá kniha, která se trochu liší od ostatních příběhů bratra Cadfaela, ale opět výborná.

17.11.2011 5 z 5

Panna v ledu Panna v ledu Ellis Peters (p)

Jako obvykle výborné čtení. Doporučuji.

15.11.2011

Pán duší Pán duší Peter Tremayne (p)

Pěkná čtivá kniha.

15.11.2011 5 z 5

Zlý úplněk Zlý úplněk Peter Tremayne (p)

Co napsat " Tremayne je výborný" . Doporučuji

15.11.2011 5 z 5

Dým ve větru Dým ve větru Peter Tremayne (p)

Výborně napsaný příběh doporučuji.

15.11.2011 5 z 5

Opat s mečem Opat s mečem Peter Tremayne (p)

Výborná kniha, ale musel bych se opakovat . Zkrátka tento autor mě "sedí". Doporučuji ostatním.

15.11.2011 5 z 5

Nechte maličkých Nechte maličkých Peter Tremayne (p)

Další z výborně napsaných a přeložených knih od tohoto autora. Pro mě bylo zpočátku dosti těžké přelouskávat použité názvy a jména. Zpočátku jsem se snažil o správnou výslovnost podle internetu, ale pak jsem si vytvořil své "počeštělé" a tím jsem vše vyřešil. Ostatně stejnou metodu jsem používal již jako malý kluk při četbě cizích autorů.

Císařova poslední vůle Císařova poslední vůle Jan Bauer

Podle mého mínění poutavá a zajímavá kniha, která rozvíjí napínavý příběh zabudovaný do našich dějin.

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Pěkná kniha, místy přeplněná krví. Strhující děj, který jakoby končí a vzápětí se rozjíždí další akce. Doporučuji.