Pán duší

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po osmé se v detektivním příběhu Pán duší setkávají čtenáři se sestrou Fidelmou, advokátkou soudního dvora v Irsku 7. století a jejím druhem, bratrem Eadulfem. Autor Peter Tremayne, který se původně věnoval keltským studiím, využívá získaného vzdělání v detektivních příbězích založených na reáliích keltské historie a kultury. Tentokrát se Fidelma poprvé vydává na území donedávna nepřátelského lidu Uí Fidgente, jehož náčelníci se nedávno rozhodli pro mírové soužití s královstvím Fidelmina bratra Colgúa, Mumanem. Ne všichni Uí Fidgente jsou mírem nadšeni a dávají to Fidelmě najevo, tím spíše, že ji, cizinku, náčelník Conrí do země přivedl, aby vyšetřila vraždu Ctihodného Cineáda, učence v opatství Ard Fhaerta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22829/sestra-fidelma-pan-dusi-Rso-22829.jpg 4.751
Série

Sestra Fidelma 16.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

Master of Souls, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Pán duší

Přidat komentář
Baja81
13. dubna

Opět splnila mé očekávání. Doporučuji ke čtení , kdo má rád historické detektivky.

kolacky
11. dubna

Minule se Conrí skamarádil, teď to slibně pokračuje - tak snad to vydrží. Válka není přijatelná ani v románu... On stačí sem tam nějaký ten vrah.


Eicherik
17. ledna

Na příbězích se sestrou Fidelmou a bratrem Eadulfem mám nejraději takové ty statické, komorně konverzační pasáže odehrávající se na různých opatstvích a nemusím ty cestovatelské, bojové a jinak dobrodružné části. Stejně tak tomu bylo i u Pána duší. Také se mi líbí to závěrečné shrnutí případu v duchu Hercula Poirota, které je snad součástí všech dílů této série. V tomto šestnáctém mě pobavilo Eadulfovo zapletení s tajemnou organizací Nekonečný kruh a jeho humorné vyvrcholení.

Art82
09.10.2020

Další hezky díl. Prostě rodokmen si nevybíráš.

moudivlacek
07.06.2020

Logika Fidelmy a Eadulfa je nezdolná. A i zde zpočátku mají oba pramálo střípků vedoucích k pravdě, naopak, spíš přibývá záhad, ani jeden se nevzdává. V tomto příběhu jim nečekaně pomáhá i válečný pán Ui Fidgente - Conri.
Zase ukázka skvělé dedukce vedoucí k odhalení pravdy. A také toho, že je třeba nejdříve vše prověřit, než to prohlašovat za danou věc.
Miluji celou sérii a ráda budu pokračovat čtením dalších dílů.

wooloong
11.03.2018

Navzdory tomu, že zlo zase číhá v klášteře (no jo, no, holt Fidelma je řeholnice stejně jako její druh) a že v tom zase mají prsty ti zlí Uí Fidgente (ještě že máme Conrího, který tu špatnou pověst trochu napravuje) a navzdory hromadě chyb a překlepů, které značně kazí dojem z četby, dávám za pět (hvězdiček).

elizabeth_ba
19.01.2018

Opět se nám ztratilo celé společenství, tentokrát sester z opatství na území Uí Fidgente. A jejich matka představená, která s nimi cestovala, je nalezena zavražděná. A jelikož byla teta válečného pána Conrího, je k vyřešení případu pozvána Fidelma, již i tentokrát provází poněkud otrávený Eadulf. Počítal totiž s tím, že se budou chystat na svatbu a nikoli řešit další případ mimo Cashel. Příběh trochu připomíná Holubici smrti, rozuzlení spíše Vykoupení krví. Ohledně Eogananových potomků pak čtenáři vytane na mysli otázka zcela opačná k Cimrmanově (jenž se Antona Pavloviče ptal, jestli dvě sestry není málo) a to, zda jich náhodou není příliš... Navíc se dokument obsahující rodokmen vládců Uí Fidgente, dochovaný v knihovně opatství neshoduje se skutečnostmi později se objevivšími ve Vykoupení krví. No ale co už. Konec dobrý, všechno dobré, jak s oblibou říkávali rovněž čas od času oba hlavní představitelé této detektivní série.

Vojslava
03.11.2016

Téměř tradičních pět hvězdiček patří i tomuto titulu - docela jsem s hrdinkou souhlasila, když tvrdila, že to byl jeden z jejích nejnáročnějších případů. Ale opět čtivé, napínavé a dobře vyargumentované. Vzhůru za dalším případem!

1