Dým ve větru

v dalším příběhu anglického autora Petera Tremaynea se čtenáři znovu setkají s hlavní postavou těchto vyprávění, sestrou Fidelmou. Bývalá příslušnice kláštera sv. Brigid v Kildare, řeholnice Fidelma, je žena výjimečná i ve svobodomyslném Irsku sedmého století. Dosáhla vysokého vzdělání a stala se dálaigh, advokátkou soudního dvora. Opravňuje ji to k vyšetřování zločinů, může vystupovat jako žalobkyně i jako obhájkyně a někdy i vynášet rozsudky. Příběh Dým ve větru se odehrává v době, kdy Fidelma se saským bratrem Eadulfem, který ji věrně na cestě dobrodružství provází, putuje do Canterbury, města vévodícího anglosaským královstvím. Bouře je přinutila přistát na pobřeží království Dyfed a dlouho nepotrvá a ocitnou se uprostřed událostí, jež vyvolala vražda mladé dívky. Po nejrůznějších svízelích nakonec Fidelma s Eadulfovou pomocí pravého viníka odhalí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23215/sestra-fidelma-dym-ve-vetru-UFC-23215.jpg 4.459

Sestra Fidelma 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Vyšehrad

Smoke in the Wind, 2001

Kniha Dým ve větru

Art82
07.11.2019

Sestra Fidelma prostě nezklame další díl vydařené série vřele doporučuji.

moudivlacek
21.04.2019

Opět skvělá detektivka, i když minulý díl byl víc akčnější, děsivější, napínavější. Zde zase chce někdo zneužít obyčejných lidí, aby se dostal k moci. Zneužít jejich důvěřivosti, vlastenectví a jejich víry. Fidelma je ale tentokrát trochu skoupá na Eadulfa, ten se tu projevuje víc jako strašpytel, ale když se člověk dozví, že Sasové a toto království jsou na "válečné stezce" každou chvíli, není se co divit. Fidelma nakonec s Eadulfem odhalí další spiknutí a ona se svému společníkovi omluví. Chovala se špatně ze svého vnitřního strachu. Trošku jsem smutná z pověry - on v chlebu prstýnek, ona oříšek. Vysvětlení zjistíte, když si knihu přečtete. Těším se na další díl.

p.pavlina
22.05.2018

Tato kniha byla mou první od tohoto autora a moc se mi líbila. Děj parádně plyne a styl psaní je velmi čtivý. Určitě si tuto sérii přečtu celou.

jaja1989
05.03.2018

Čtivá kniha ikdyž konec je v něčem předvídatelný.
Kniha poukazuje, že nemáme věřit předsudkům.

elizabeth_ba
05.01.2018

Britony jsem si moc neoblíbila, byť záhada ztráty celého společenství mnichů z hraniční oblasti několika velšských království (do níž se ne zcela dobrovolně zapletou i Sasové), byla celkem zajímavá.

Jedna záhada nám však stále přetrvává a být Eadulfem, tak bych k otcovství malého Alchúa byla dosti skeptická, protože ať počítám jak počítám, stále mi to nějak s děťátkem s rusými vlásky, byť s laskavě hnědýma očima nesedí... Na konečný verdikt je potřeba vyčkat, až Vyšehrad vydá i knihu o Fidelmině pouti do Compostelly, ale odehrává-li se Eadulfovo obvinění z vraždy v království Laigin v říjnu (tento ve Wallesu v listopadu) a Alchú se narodí v červnu, tak je to prostě brzy ;-))

Chesterton
27.12.2017

Na historické poučky už jsem si zvykla, ne vždy úplně souhlasím. No a vztahové směřování také úplně vždy neumím akceptovat:)) Podobností jmen se autor jistě baví a úmyslně mate občas. Nicméně zůstávám věrná a těším se na další!!

wooloong
05.11.2017

Konečně jsem si po Rozhřešení vraždou a Rubáši pro arcibiskupa užila trochu té detektivky. Obě výše jmenované knihy jsem dočetla jen tak tak díky nudně podané záplavě historických faktů a poučování a také díky podobným jménům všech vedlejších postav, které se krutě pletly. Tady jsem si sice taky užila celou kupu jmen začínajících na I a na začátku nějaké to historické poučení, ale pak se rozjela docela slušná napínavá historická detektivka se solidně vystavěnou zápletkou a zajímavými postavami. Když se jeden podezřelý asi v půlce knihy dost okatě podřekl, bylo to sice docela jasné, ale bylo třeba ještě dořešit vedlejší zápletky a motivy. Zdá se, že autor se už docela vypsal, a proto ode mě dostává druhou šanci.

Selinute
26.03.2017

Opět svižná, záhadami propletená, napínavá i malinko předvídatelná detektivka. Není co dodat, jenom snad to, že mě tato série nikdy nepřestane bavit...