Opat s mečem

Na knihkupecké pulty už popáté vstupuje populární sestra Fidelma, keltská právnička a advokátka, která v sedmém století řešila s pomocí kolegy a přítele, bratra Eadulfa,vraždy a jiné zločiny, až dosud na půdě rodného Irska. V tomto příběhu Opat s mečem ji autor a stvořitel, britský keltolog a spisovatel Peter Tremayne, posílá za moře, a to na území Východních Sasů, do rodiště bratra Eadulfa, tedy do dnešní Británie. Nevinná návštěva Aldredského opatství se změní v nebezpečné dobrodružství, v němž si hrdinové musí zachránit holý život a zároveň usvědčit "opata s mečem", titul, nejlépe vystihující jeho dvojjedinou roli, kterou v příběhu hraje. Ani v tomto příběhu autor nezapomíná na své vědecké zázemí a dává čtenářům další lekci o jedinečných keltských zvyklostech například se tentokrát dozvídáme, že každý poškozený může zahájit troscud čili rituální půst, jenž může skončit i jeho smrtí, jen aby viníka přinutil přiznat se ke spáchanému zločinu a rodinu své oběti odškodnit. Co Fidelma na poslední stránce prozradí Eadulfovi, neprozradíme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9815/sestra-fidelma-opat-s-mecem-vdW-9815.jpg 4.559

Sestra Fidelma 12.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Vyšehrad

The Haunted Abbot, 2002

Kniha Opat s mečem

kolacky

Vzhledem k tomu, jak je autor tajnosnubný, co se týče Fidelmina a Eadulfova intimního života, mě poslední odstaveček mile zaskočil...

moudivlacek
30.01.2020

Zajímavý díl, kdy opat je zde vylíčen jako muž, který tak docela nectil své zásady, které hlásá. A i on může být zneužit jinou osobou a neustát to na duchu.
Velmi zajímavé pojetí postoje opata k ženám.

Art82
03.01.2020

Další super detektivka. Tentokrát dostal příležitost i Edulf. Fakt doporučuji.

Chesterton
29.01.2019

Poté co jsem přečetla přes polovinu dopisů, které si v dobách totalitního temna u nás, vyměňovali dva překladatelé par excellence, Antonín Přidal a Jan Zábrana, se už vůbec ničemu nedivím. . .
Že knihy vychází na přeskáčku a s chybami. . . . .
Přesto, když jedno oko přimhouříme, je setkání s Fidelmou, Eadulfem a celým světem středověkého Irska Petera Tremayneho, velmi osvěžujícím zážitkem.

wooloong
18.02.2018

Tak tady máme další klášter, v němž sídlí zlo, a to zlo je tak veliké, že ohrožuje bezpečnost celého království. Asi bych hodnotila výše, protože příběh sám o sobě není špatný, jenom ten základní motiv použil autor už nejmíň počtvrté. Začíná to být ohrané.

Selinute
16.09.2017

Tato Tremayneho knížka mě hodně potrápila, než jsem ji získala do své knihovny. Sehnat nesehnatelné mně trvalo pár měsíců. Radost byla obrovská a odměnou bylo několik hodin úžasně pohodového čtení, které ocení jen ti, kdo Tremaynemu propadli, stejně jako já...

Eicherik
09.07.2017

Pro mě zatím nejlepší díl ze série Sestra Fidelma. Příjemně tajemnou atmosféru navozuje sychravé zimní počasí, právě probíhající čas vánoční, blízký nenasytný močál a další prvky. V tomto dílu je o něco aktivnější bratr Eadulf, ale poslední slovo má jako vždy sestra Fidelma.

Vojslava
03.02.2016

Tak to bylo hodně umně posplétané z relativně malého počtu osob, všechna čest. Málokdy se mi stává, že se s knížkou po výstupu z autobusu zastavím pod lampou, protože si chci dočíst kapitolu!