vincek1 vincek1 komentáře u knih

Prokletá knížata Prokletá knížata Miroslav Skačáni

Pěkně napsaná kniha, která se snaží nahlédnout do dávných časů naší minulosti. Ačkoli se autor na začátku omlouvá, že neumí příliš květnatě a umělecky psát, čtenář nic podobného necítí. Tedy abych nepřeháněl, tím čtenářem jsem myslel sebe a na ostatních je, jestli se připojí. Jediné co mi vadilo, jsou překlepy, jakoby nikdo knihu před tiskem nečetl. Ale to je vše z minusů. Doporučuji.

10.03.2023 4 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Středověk je období, které mě od mládí vždy přitahovalo. Možná proto, jak se zde jeden čtenář zmínil, jedná se o jakousi pohádku. Pohádka je z mé strany myšlena proto, že příběhy jsou plné napětí a většinou se snaží o popis života v té době i když ten zase až tak taková pohádka nebyl. Takže za mne, tato kniha řeší život v pohraničí a to dosti poutavě. Sice jsem zaznamenal několik překlepů, kdy jsou prohozena jména kastelánů Landštejna, ale to je asi spíše technická věc. Co mi v knize chybělo byla mapka, která by čtenáři trochu zlepšila orientaci v příběhu. Na druhou stranu o to více musí pracovat čtenářova fantazie a to není k zahození. Těším se na další knihu pana Nesměráka.

07.06.2022 5 z 5

Zrádcové Říma Zrádcové Říma Simon Scarrow

Opět, alespoň pro mne, výborná kniha. Hrdinové opět excelují a prožívají zajímavá, pokud to s nimi nemusíte prožít "naživo", silná dobrodružství. Mám připravenou další, následující knihu a moc se na ni těším. Nejdříve si, ale přečtu něco současného, aby mozek trochu pracoval a nesoustřeďoval se jen na to jak mne uchovat při životě. Doporučuji.

20.02.2022 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Pro mne taková neuvěřitelná detektivka, na naše poměry poměrně drsná. Možná se mýlím, ale přečtěte si a uvidíte sami.

06.02.2022 3 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Opět krásně napsaná kniha, teda spíše knížečka, ale akce je v ní, možná více, než v knize obsáhlejší. Také pěkné ilustrace a plánek Prahy. Při četbě jsem se často do plánku vracel a poté na vysvětlivky, které jsou uvedené pod čísly a zase zpět k ději. Řekl bych četba spojená s trochou tělocviku, spíše rukocviku. Škoda, že Pan autor již není mezi námi.

22.01.2022 5 z 5

Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Josef Bernard Prokop

Prví kniha autora, kterou jsem četl. Popis života na dvoře Rudolfa II. byl celkem zajímavý i když se mi císař neustále vybavoval, jak ho ztvárnil pan Werich. Možná to pomohlo číst dále. Další dobrodružství hlavní postavy mi přišly tak nějak "rozcuchané". Měl jsem dojem, že kdyby se autor zakousl, mohlo být slušné pokračování části na dvoře Rudolfa II. Takhle to chvílemi připadalo chaotické a jaksi nedodělané. Přečtěte a uvidíte.

07.01.2022 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Thomas Perry

Dočteno, bez nadšení. Nechtěl bych v této zemi žít. Řešení zločinnosti tímto způsobem je doufám jen v této knize.

07.01.2022 3 z 5

Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Chris Bishop

Komentář za mne napsal čef a musím říci, že jsem nevěděl, jak vyjádřit své pocity po přečtení. Takže díky čef. Uvidíme co ukáže autor u další knihy.

21.12.2021 4 z 5

Mokrý hrob Mokrý hrob Helena Reich

Knihu jsem přečetl. Co napsat z počátku obrovský zmatek, který vlastně trval až téměř do konce. Jména, která se chvílemi těžko přiřazovala k jednotlivým osobám. Proč? Nebudu prozrazovat. Navíc jména dosti exotická i když se příběh odehrával v naší vlasti. Občas tendenčně vedený popis. Oblečení osob v divadle bylo fádní, ale zakrátko z divadla vycházeli elegantně oblečení návštěvníci. Nevíme proč rodiče autorky emigrovali, ale z tohoto bylo znát, že život zde jim asi opravdu nevoněl. Nevím proč se lidé poddávají často zkresleným informacím o životě u nás před rokem 1989 no a u spisovatelky bych čekal pečlivější, nestrannou přípravu. Občas jsem si říkal, jestli se v těch všech propletenců autorka vymotá. Nakonec se vše povedlo, ale dočíst, byla pro mne opravdu "fuška". Toť vše i když bylo toho více, ale nechci odrazovat. Záleží na každém, jak se s tím srovná.

14.12.2021 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nic nenapíši, napsala to za mne -knihomolkajanca. Jen na okraj, první čtený hororový příběh, který jsem absolvoval.

12.12.2021 4 z 5

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

Řekl bych, kniha kterých je čím dále více. Kvalita, čím dále nižší. Toť vše.

12.12.2021 1 z 5

1913: Případ podivné sebevraždy 1913: Případ podivné sebevraždy Andreas Pittler

Nevím jak ostatní, ale mě kniha příliš nenadchla. Z počátku mi styl psaní připomínal trochu Haškova Švejka, ale jen připomínal. Občas se "blýsklo" popisem Vídně a života v ní, ale jen občas. Připadal jsem si jako v dlouhé nerozhodné bitvě, kde si všichni účastníci přejí, ať už to skončí, bez ohledu na výsledek. Konec sice trochu mé mínění poopravil, ale jen trochu. Nevím jestli si ještě přečtu nějakou jinou knihu pana Pittlera.

06.12.2021 3 z 5

Až na vrchol Až na vrchol Jiří Hanibal

Naprostý souhlas s komentářem alnahu. Kniha je, dle mého psaná poutavě až si myslím, že by bylo možné rozšířit některé části děje. Je pravda, že jsem se nechal možná až moc unést příběhem a proto mi unikly nepřesnosti, které uvádí Felidae. Z hlediska běžného čtenáře tyto nepřesnosti knize neubraly na zajímavosti. Doporučuji a napište co vy na to.

04.12.2021 4 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

První kniha od této autorky. Popis prostředí a vztahů mezi lidmi v této části Aljašky byl zajímavý, ale knihu jsem jako detektivku začal brát až téměř na jejím konci. Asi jsem zmlsaný autory tradičních detektivek, ale tím nechci samozřejmě říci, že se jednalo o špatnou knihu. Jen ta detektivní část, až na téměř samotném konci mi ji trochu připomínala.

29.11.2021 4 z 5

Římská krev Římská krev Simon Scarrow

Můj oblíbený autor, stejně tak jako dva hrdinové knihy. No a proto jen chválím, čtenář si i při těch potocích krve při četbě odpočne od dnešních problémů a že je jich až dost. Máte-li rádi historii a nevadí-li Vám některé nepřesnosti, přečtěte si tuto knihu.

17.11.2021 5 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Simon Scarrow

Nemohu hodnotit, ale hrozně se těším.

05.11.2021

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Kniha, která pro mne byla jako houpačka. Chvílemi paráda a chvílemi jsem se těšil, až přijde záživnější pasáž. Co mi vadilo byly občasné zdlouhavé až filosofické úvahy nad některými aspekty policejní práce a jejími metodami. Nejlépe se, dle mého, čte posledních cca padesát stran. Zdálo se mi trošku divné popisování některých, dost drsných akcí a v zápětí onen rozbor práce. Ale jsem obyčejný čtenář a proto mi to možná přišlo trochu podivné. Ostatním bych knihu doporučil a napište co se vám líbilo a co ne.

25.10.2021 3 z 5

Třináctá oběť Třináctá oběť Tony Parsons

První kniha autora, kterou jsem četl. Co napsat, příběh mi připadal tak trochu nahoru, dolů. Chvílemi se nedalo odtrhnout od knihy a chvílemi jsem se těšil až bude pasáž knihy u konce.
Nevím co více dodat, ale mám smíšené pocity. Zkusím ještě jinou knihu autora, snad se můj dojem změní. Tím nechci odradit ostatní čtenáře, jen jsem chtěl napsat své pocity. No a na pocity ostatních se těším.

18.10.2021 4 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Detektivka? Tak trochu naruby, také jsem čekal trochu více onoho slibovaného černého humoru, ale nedočkal jsem se, Parodie to přímo nebyla, ale spíše občas až moc drsný příběh.

15.10.2021 2 z 5

Mrtví se mstí Mrtví se mstí Jan Bauer

Když to vezmu jako čtení v této, ne právě veselé době, budiž. Detektivka asi moc ne, ale některé popisy osob a prostředí jsou, dle mého, slušné. Takže oddech a trochu zábava.

11.10.2021 3 z 5