vincek1 vincek1 komentáře u knih

Zlomený král Zlomený král František Kalenda

Po Ordálu a Despoty další kniha autora, kterou jsem četl. Zajímavá interpretace známých problémů Karla IV, ale dle mého, vše. Vyprávění podle mne postrádá lehkost, zdá se mi poněkud "kostrbaté". Zkusím ještě Vraždy ve znamení hvězdy, ale má parketa autor není.

05.05.2019 3 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Knihu jsem přečetl a jsem tomu rád. Zůstal jsem naživu jen díky tomu, že na chalupě není vhodný trám a na zahradě vhodný strom. Četba pro mne byla opravdu depresivní a abych řekl pravdu, nevím do jaké kategorie ji zařadit. Podle mého ani thriller ani horor a už vůbec detektivka. Četl jsem jen proto, že autor děj zasadil do naší vlasti, a že se odehrával před začátkem druhé světové války. Takže, nevím jestli si od autora ještě něco přečtu. Zkrátka není to má parketa a děsy ještě dlouho v mysli zůstávaly. Samozřejmě nadsázka, ale je na ní pravdy trochu, jako na tom pověstném šprochu.

05.05.2019 3 z 5

Invictus Invictus Simon Scarrow

další příběhy mých oblíbených hrdinů. Tentokrát se děj přesunul na kontinent. Nevím přesně čím to je, příběhy obou hrdinů se sice občas jakoby opakují, ale přesto se čtou jako úplně nové. Určitě pomáhá změna prostředí a tím pádem mentalita bojující protistrany. Možná jsem zaujatý, ale romány pana Scarrowa jsou pro mně špičkou v této oblasti. Doporučuji a těším se na další, avizovaný díl.

18.04.2019 5 z 5

Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl) Jan Bauer

Pravda je, že se jedná o dva, již dříve vydané příběhy. Protože jsem je četl už před delším časem a hlavně, proto, že jsem starší člověk, přečetl jsem si je znovu a četl jsem s chutí. Někdy není zapomnětlivost na překážku:-)

07.04.2019 4 z 5

Británie Británie Simon Scarrow

Pravda je, že četbu románů z tohoto období evropských dějin jsem zanedbával, ale pan
Scarrow mě k němu zase přivedl. Je pravda, že jsou životní příběhy hlavních hrdinů plné napětí a krve, ale lidská stránka je zde také silně zastoupená. Nyní mě čeká román
Invictus a doufám, že časem přijdou další. No a pak se poohlédnu po knihách, které popisují obsazování Británie Římany očima místních obyvatel.
Doporučuji.

21.03.2019 5 z 5

Tajemství Prokopa Velikého Tajemství Prokopa Velikého Jiří Dobrylovský

Zajímavá kniha, trochu tak ve stylu Šifra mistra Leonarda a podobné. I tak se, ale dle mého jedná o poutavou knihu, která má co říci i životům, které prožíváme my. Místy se mi sice zdálo, že náboženské otázky jdou do hloubky, ale proč ne. V nynější době, migrace, církevní restituce a zdanění jejich náhrad není na škodu si alespoň něco oživit a doplnit. Takže za mně doporučuji.

10.03.2019 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Tak jsem si po několika knihách zase "spravil chuť". Kniha se četla lehce, podezřelých hodně a závěr bezvadný. Co jiného dodat k tvorbě pana Maye. Doporučuji samozřejmě i gurmánům protože při četbě jsem dostal chuť i na mořské "potvory" na které jsem se dosud nedokázal ani podívat. A co teprve je pojídat v prostředí, které autor popisuje. Jedním slovem paráda.

04.03.2019 5 z 5

Štěňata vlků Štěňata vlků Jaroslav Mostecký

Takové čtení z nouze, myslel jsem si, že to bude lépe propracované. Fantasy sice není mé nej, ale předchozí části byly lepší. Nevím co bych dále dodal.

28.02.2019 3 z 5

Dýka Dýka Jorge Fernández Díaz

Po několika stranách jsem si říkal co bude dále, protože se mi zdálo, že vše již je řečeno. No pěkně jsem se spletl a četl a četl a stále jsem si říkal kdy autorovi dojde dech a ono nic . Dech, ale spíše nutnost spánku však postihovala mě. Takže v tomto jsem prohrál souboj s autorem. Doteď přemýšlím jak je možné napsat knihu o více jak čtyřech stech stran a každou stranu vyloženě "nadupat" akcí a poutavostí. Já osobně mám raději méně akční knihy, ale tohle je opravdu paráda.

15.02.2019 5 z 5

Ve službách třináctého prince Ve službách třináctého prince Daniela Mičanová

První kniha od této autorky a dobrá volba. Obdivuji jak někomu stačí historická osobnost, nebo událost a stačí to pro napsání poutavého příběhu. Já jsem také uvítal mapku a seznam osob. Jsou to maličkosti, ale pomáhají v orientaci během četby. Také já mám rád, když se popisuje život, včetně předmětů denní potřeby a případně pokrmů. Líbil se mi také styl jakým autorka píše a který nepostrádá humor.

15.02.2019 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Četba zpočátku vyžadovala silnou vůli, ale vydržel jsem a přečetl. Není to scifi, jaké obvykle čtu, ale detektivka v tomto prostředí i když i detektivka je asi příliš silné slovo.
Prostě několik příběhů, které se proplétají a když se nenecháte odradit, tak zjistíte, že jste nečetli marně. Samozřejmě nesmíme pominout myšlenku o nebezpečné moci
jednotlivce, případně možnosti zneužití robotů, popřením některých zákonů, které vyslovil I. Asimov. Nevím, ale jestli toto bylo úmyslem spisovatele. Přečtěte a uvidíte.

05.02.2019 4 z 5

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Můj oblíbený autor už od dětství. Myslel jsem si, že jsem přečetl všechny jeho knihy vydané u nás a ejhle tahle mi unikla. Důležité je, že neunikla Ježíškovi a tak jsem si ji mohl přečíst. No a hodnocení výborná, ale jsem možná trochu zaujatý.

26.01.2019 5 z 5

Hrabě Hrabě Cecelia Holland

Kniha se čte dobře, alespoň mě. Shodou okolností jsem četl knihu, která se odehrává ve stejné době a to "Pokání bratra Cadfaela", od mé oblíbené autorky Ellis Peters.

26.01.2019 4 z 5

Pět plus tři Pět plus tři Arne Dahl (p)

Dočteno, kniha je sice třetí v pořadí, ale já ji četl jako první. Děj má spád i když místy je dost rozvětvený a tudíž vyžaduje až pekelné soustředění. Jako většina moderních thrillerů končí téměř "limonádově". Nevím jestli se odhodlám k přečtení další knihy tohoto autora. Jedině snad ze zvědavosti, jestli bude styl psaní stejný.

26.01.2019 3 z 5

Obchodník z Omsku Obchodník z Omsku Camilla Grebe

Poutavě napsaná kniha od které se čtenář těžko odtrhne. Při četbě jsem marně pátral v paměti po detektivkách odehrávajících se v Rusku, případně bývalém SSSR.

20.01.2019 4 z 5

Krvavý úplněk Krvavý úplněk Katrine Engberg

Oprava ke komentáři dole, mělo být "spodní část listů". Omlouvám se.

15.01.2019 5 z 5

Krvavý úplněk Krvavý úplněk Katrine Engberg

Kniha zdárně dočtena a to v poměrně dobrém čase, myšleno rychlost, není to narážka na poměry v ČR:-) Příběh se mi líbil i když, jak se dotkl čef, ti gayové jsou přece jen asi teď v módě. Že má vyšetřovatel problémy, nedivím se, kdo je nemá, ale abych parafrázoval českou klasiku-Na spád děje to vliv nemá-. Navíc jsem zjistil, že čtenáři který četl knihu přede mnou, mám ji půjčenou z knihovny, se líbil hlavně závěr. Asi tak od 300. strany byly spodní listy dost pomuchlané. Zřejmě jak zuřivě chtěl znát konec. No a na závěr, paní autorka je krásná žena, doufá, že nebudu popotahován za obtěžování.

14.01.2019 5 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Kniha přečtena, ale vracet se k ní asi nebudu. Nevím, ale asi se nepustím do dalších knih autora.

01.01.2019

Rány na cti Rány na cti Anthony Riches

Přečteno, celou dobu jsem čekal na nějaký nápad, ale ten nepřišel. Jsem asi už z toho množství přečtených knih moc náročný. Jinak nečetlo se špatně a podívám se rád na pokračování série. Doufám, že se nápad objeví.
Ještě poznámka, porovnávání s knihami p. Scarowa se mi moc nezdá, ale ctím názor druhého.

23.07.2018 3 z 5

Poprava Poprava Werner Stanzl

Po přečtení si tak trochu připadám jako po rychlokursu výkladu některých kapitol bible. Postava detektiva je nastíněna dost velkoryse, ale práce? Nevím, ale nic moc. Jediné co se dá knize podle mého připsat k dobru je aktuální téma. Konec a "předkonec" takový nijaký.

08.07.2018 3 z 5