Invictus

Hispánie: obsazená, ale neporažená. Je po půlce prvního století našeho letopočtu a v Římě vládne císař Claudius. Říše se nadále rozrůstá a podmaňuje si stále nová území, za což vděčí nesmírné síle a výkonnosti svých skvěle vyzbrojených a vycvičených legií. K jejich příslušníkům patří i dva nerozluční přátelé prefekt Cato a centurion Macro. Po těžkých bojích v Británii byli odesláni zpět do metropole a za zásluhy vyznamenáni císařem, ale po krátkém pobytu jsou odveleni do Hispánie, která se nechce podrobit a kde vypuklo povstání. Jdou tedy vstříc novým zkouškám a dobrodružstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346185/big_invictus-ti9-346185.jpg 4.289

Orel 15.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , BB art

Invictus, 2016

Kniha Invictus

lampernaqui

Oproti ostatním dílům série jednoznačně slabší. Já chápu, že ani ostatním části nejsou nic originálního - hrdinové dostanou úkol, moc se jim to nelíbí, přesto jdou, nějaký přítel se změní v nepřítele, všechno zázračně vyhrajou. Ale i přesto, že se změnilo prostředí a tentokrát jsme zavítali do Hispánie a do zajímavého prostředí dolů a otroků, tak román nebyl tak čtivý jako kdysi. Doufejme, že nenastala sestupná tendence jako u mých dalších autorů. Bylo by možná fajn už oba hrdiny opustit a zkusit něco jiného.

Lolila

Zábavné, oddychové čítanie. Výborne zohratá dvojica Cato a Macro opäť spolu bojuje, tentokrát v Hispánii. Uvidíme, čo prinesie ďalšia časť.

psd856
16.11.2020

trošku předvítalné čtení

lusev
07.07.2019

Za mě trochu podprůměrný román ze série Cato/Macro, předem jasná zápletka i rozuzlení. Uvidíme, co přinese další díl!

francouz
19.05.2019

Já si již bez dvojice hlavních hrdinů ani nedokážu představit takové to odlehčené čtení, po náročné cestě sudetami.
Ano je to opravdu perfektní dvojice, která na pozadí šíleného boje o moc, v té době největšíme a nejdokonalejšímu imperiu, chce jenom žít svůj obyčejný život. Ale ten, protože jsou oba vojáci, prostě ani jednoduchý být prostě nemůže.
Tentokrát si z kravevé Británie odskočí do neméně nebezpečné země, jakou byla hispánie, kterou v té době sužovala revolta utlačovaných místních obyvatel.
Ale to by nebyli naši hlavní hrdinové, aby si neporadili i v této ožehavé situaci. opět s nadhledem uvažující a na nástrahy připravený Cato a rozhodný a neústupný bojovník Macron, svádějí neúnavné boje za zády spojené s nástrtahou politiků.

vincek1
18.04.2019

další příběhy mých oblíbených hrdinů. Tentokrát se děj přesunul na kontinent. Nevím přesně čím to je, příběhy obou hrdinů se sice občas jakoby opakují, ale přesto se čtou jako úplně nové. Určitě pomáhá změna prostředí a tím pádem mentalita bojující protistrany. Možná jsem zaujatý, ale romány pana Scarrowa jsou pro mně špičkou v této oblasti. Doporučuji a těším se na další, avizovaný díl.

Richie1
01.04.2019

Cato s Macronem jsou na další misi, tentokrát v Hispánii, kde se snaží potlačit revoltu místních kmenů. Nové prostředí je ale asi jediná změna, jinak jde vše jako obvykle. Cato vždy najde nejlepší východisko z každé šlamastiky a navíc se vrhá do každého boje a do každého smrtelně nebezpečného dobrodružství, z kterého vždy nakonec téměř zázračně vyvázne. Popisy bojů jsou místy komiksové úrovně, historická fakta ne zcela nevěrohodná. Prostředí hispánských dolů bylo aspoň trochu zajímavé, jinak by byla kniha poměrně nudná s předvídatelným dějem. Scarrowova sága je už pouze rutina, lehce odpočinkové čtení průměrné kvality. 50%

Psenda31415
11.09.2018

Po přečtení všech doposud česky vydaných dílů této serie, musím konstatovat, že se mi, po optiovi/centurionovi/prefektovi Catonovi a Macronovi a vůbec římské armádě, bude stýskat :-)
To však nemění nic na tom, že tento díl byl jedním z nejslabších celé serie a to především kvůli změně překladatele. Nikdy bych nemyslel, že to poznám po pár stránkách, ale u této knihy je to tak. Slova jako "vyflajzni", "Vítězosláva", "zatrachtilá smůla" atd. překladatel nejspíš dlouho hledal ve slovníku hovorové staročeštiny :-). Holt když postavy 14 knih mluví stejným stylem a najdenou zlom, je to hodně znát.
SPOILER
Na závěr jsem se konečně dočkal smrti císaře Claudia, byť jen v epilogu. Na to jsem čekal už několik dílů ze serie :-o. Další díl by proto mohl být pecka!