Orlova kořist

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Od okamžiku, kdy na britských březích přistála mocná římská armáda, uběhl už víc než rok. Přestože legie neočekávaly výrazný odbor místních obyvatel, barbarský vojevůdce Caratacus jim neustále znepříjemňuje život. Císař Claudius však musí dosáhnout v Británii vítězství, protože potřebuje upevnit svou vládu. Nadešel čas, aby Římané své nepřátele nadobro umlčeli. Vojáci se v předvečer rozhodující bitvy připravují k boji a centurioni Cato a Macro pevně doufají, že už se jejich pobyt na vzdáleném ostrově chýlí ke konci. Zanedlouho zasadí Caratacovi rozhodný úder, kterým ho srazí na kolena. Jenomže bitva nedopadne podle předpokladů a důstojníci neodvratně začnou svalovat vinu jeden na druhého. Nejnelítostnější armáda v tehdy známém světě se chystá vynést rozsudek právě nad muži, kteří mohou vítězně završit dlouhé tažení Británií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107675/orlova-korist-107675.jpg 4.6152

Cato 5.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

The Eagle´s Prey, 2004

Kniha Orlova kořist

lady.k

Tak za mně byl začátek trošičku pomalejší, ale pak to jelo jako na drátkách. Užila jsem si to. Nejvíce mě štval Maximius a především Narcissus, který kuje pikle kde může. A naopak se mi líbil Cato s Macronem a musím ještě napsat Vespasiana, i když moc nemohl pomoct Catonovi když se Narcissus rozhodl pro decimaci. Ale všechno pro ty tři dobře dopadlo.

Lolila

Paráda. Opäť skvelý príbeh..... napätie od začiatku do konca. Do toho politikárčenie, kde niekto musí padnúť za obeť, aby tí najvyšší boli "v suchu".... Veľmi dobré čítanie o živote a bojoch Rímskych légií. Určite odporúčam.

Zmitko.m

Myslím, že zatím jeden z nejnapínavějších dílů série...napínavé až do konce....

Vlk.kh

Můj subjektivní názor - podstatně slabší, než předchozí čtyři díly. V těch prvních knihách to "odsýpalo", člověk se učil stále něco nového o životě v legii, bitvy byly neotřelé a napínavé, děj se zkrátka příjemně posouval a čtenáře pohltil. Tady to nějak najednou přestalo fungovat. Rozjezd byl parádní, ale po zpackané bitvě u brodu a vynesení rozsudku jsem pomalu začínal upadat do mírné nudy. Spousta věcí se dala předpokládat - odkud přijde záchrana, že v bažinách bude objevena skrytá armáda, že neporazitelní hrdinové zavčasu varují, koho mají a samozřejmě až hollywoodsky naivní konec, kdy jeden z hlavních hrdinů dostane pod svůj gladius odbojného reka z druhé strany barikády. Co se bitev týče, stále stejné slovní obraty - když už po několikáté opsaly oštěpy vysoký oblouk a černě se zaleskly, tiše jsem zaúpěl - a protože mi bylo vcelku jasné, jak to dopadne, prokousával jsem se tím vcelku nezáživně. Takže suma sumárum, první část knihy mě bavila víc, než když příběh začal gradovat do finále. Ale stále jsem u toho vydržel do konce a knihu neodložil, takže úplně špatné to není. Scarrow je pro mě stále dobrý vypravěč a uvidíme, jak se pochlapí v dalších dílech.

tlllk
25.11.2018

Mea culpa. Viem koľko pokračovaní série už bolo vydaných a čítal som dve knihy za sebou. Preto mi bolo jasné že žiadna decimácia nebude a po tých priamočiarych bojoch z predchádzajúcej knihy mi toto politikárčenie išlo mierne na nervy. Ale počúva sa to celkom dobre, len si musím dať väčšie rozostupy medzi knihami.

ropo
13.11.2018

Opět zajímavé a napínavé počtení od začátku až do konce. Nemám co dodat. Určitě doporučuji.

MKrat
25.10.2018

kniha opět nezklamala..

Smardik17
13.10.2018

Super příběh, kterému nic nechybělo. Jen by mě zajímalo jak dopadl Figulus. Snad se ještě dalších knihách dozvime, zbytek (doufám párletého) jeho příběhu.