Orel na lovu

Nesmlouvavý nepřítel vystavuje římskou armádu jedné z nejtěžších zkoušek. Napínavé bitvy, zrada, láska a smrt V zimě roku 44 našeho letopočtu obsadila římská armáda po řadě krvavých bitev město Camulodunum. Zatímco generál Plautius, velitel Druhé legie, vymýšlí postup dalšího tažení, loď, na níž cestuje jeho žena a děti, zničí bouře. Generálova rodina upadne do zajetí temného bratrstva druidů, požadujících propuštění svých bratří, kterých se zmocnili Římané. Dva dobrovolníci z Plautiovy legie se musí vypravit do nitra nepřátelského území a pokusit se osvobodit zajatce, dřív než je druidové obětují svým temným bohům. Hlavní hrdinové Macro a Cato musí zjistit, kde druidové drží generálovu rodinu. Přijdou na to, jak je zachránit, než vyprší stanovená lhůta? Pro čtenáře, kteří mají rádi historické romány kořeněné krví a okamžiky, kdy napětím ani nedýchají, jsou knihy Simona Scarrowova nepřekonatelné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76546/orel-na-lovu-pAq-76546.jpg 4.5221

Cato 3.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

When the Eagle Hunts, 2002

Kniha Orel na lovu

katallinka

Postavy mne opět neskutečně bavily. Kniha je velmi vtipná a zároveň plná napětí a zajímavostí z historie. Rozhodně s touto sérii ještě nekončím.

BlackBlade

Pořád to má přirozený vývoj příběhu, netahá mě to nikde "za nohu", takže pokračuji dále. Příjemný historický příběh o Římanech a jak správně psal "ijacek.007" = rozhodně to musíte číst popořadě od prvního dílu, jinak se nebudete chytat, např. při Catových vzpomínkách na jeho první holku. atd.

igor6114

3. čast je za mnou a stále ma to baví... jediný problém je že neviem zohnat dalšiu čast :(

Kamikk

Paráda, čtivé, nedalo se odložit ????..

ijacek.007
19.12.2019

Co napsat o třetím pokračování této série? Jde o román pracující s historickými kulisami římských legii. Děj více méně volně navazuje na předchozí knihu a dále popisuje nelehký život dvojice římských vojáku. Za mě velmi příjemné odpočinkové čtení. Pokud se Vám líbily předchozí díly pak zde neuděláte chybu. Neznáte-li předchozí díly doporučuji začít první knihou.

Gordonlord
17.12.2019

Vtipného Císaře z předchozího dílu tentokráte nahrazuje dvojice Boudica a Prasotagus, kteří děj nejen oživují, ale dodávají mu i jiskrně suchý humor.

Postavy jsou opět napsány poutavě, jen mi v tomhle díle dost chyběl padouch Vitelius. Popisy některých bitev, přesun vojsk a tažení byli dost nudné a považuji je za nejslabší článek (nejen) tohoto dílu. Jinak s odřenýma ušima tentokráte fakt dobrý. Vážně jsem se bavil a mělo to i slušnou porci napětí.

boxas
14.09.2019

Skvělé, ostatně stejně tak jako předcházející dva díly.

mi-380
26.06.2019

Klasický dobrodružný příběh z doby římského dobývání Británie s množstvím skutečných historických postav. Je ohrožen život generálových dětí a kdo jiný může být pověřen řešením problému než sehraná dvojice Macro a Cato, zanechávajíc tak svou centurii v táboře druhé legie bez velení.
Autor nás seznamuje s rozdílným přístupem keltských britských kmenů k vetřelcům: od kolaborace až k nelítostnému odporu, od pragmatické věrnosti až k očekávané zradě. Ani se jim nedivím, museli čelit klasické koloniální mašinérii s obvyklými zástupnými důvody: přinášíme vám civilizaci, prosperitu, kulturu. Že jde o moc a bohatství, o tom se zas tak moc nemluvilo, ať už se roztahovali Řekové, Peršané, Římané, Arabové, Španělé, Mongolové, Portugalci, Angličané, Francouzi, Američané, Němci, Japonci, Číňané, Rusové, atd., atd. …
Otázka by měla znít: Kdo nikdy nebyl dobyvatelem? Vždyť i ti naši slovanští předkové vyhnali z české kotliny Germány, a ti určitě nebyli dobromyslní beránci.
75% (176 hodnotících s průměrem 90%).

„Řím většinou prokazuje svým spojencům vděk,“ namítl Cato. „Podle mě by císař Claudius rád viděl impérium jako velkou rodinu národů.”
„Vážně?” Catonova naivita přinutila Boudicu k úsměvu. „Takže váš císař je vlastně otec a statní legionáři jsou jeho rozmazlení synáčci. Provincie zase jeho plodné prosperující dcery - základ veškerého bohatství říše.“
„Copak nevidíš, co to znamená, stát se spojencem Říma?“ pokračovala Boudica. „Zlomíte našeho ducha...“

Ranhojička
Ranhojička