Orel na lovu

Nesmlouvavý nepřítel vystavuje římskou armádu jedné z nejtěžších zkoušek. Napínavé bitvy, zrada, láska a smrt V zimě roku 44 našeho letopočtu obsadila římská armáda po řadě krvavých bitev město Camulodunum. Zatímco generál Plautius, velitel Druhé legie, vymýšlí postup dalšího tažení, loď, na níž cestuje jeho žena a děti, zničí bouře. Generálova rodina upadne do zajetí temného bratrstva druidů, požadujících propuštění svých bratří, kterých se zmocnili Římané. Dva dobrovolníci z Plautiovy legie se musí vypravit do nitra nepřátelského území a pokusit se osvobodit zajatce, dřív než je druidové obětují svým temným bohům. Hlavní hrdinové Macro a Cato musí zjistit, kde druidové drží generálovu rodinu. Přijdou na to, jak je zachránit, než vyprší stanovená lhůta? Pro čtenáře, kteří mají rádi historické romány kořeněné krví a okamžiky, kdy napětím ani nedýchají, jsou knihy Simona Scarrowova nepřekonatelné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76546/big_orel-na-lovu-pAq-76546.jpg 4.5267

Orel 3.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , BB art

When the Eagle Hunts, 2002

Kniha Orel na lovu

Martina291086

Třetí díl o stupeň lepší než první, ke konci jsem nemohla knihu odložit... Změna prostředí rozhodně pomohla, barvitě vylíčený nepřítel a nečekaná zápletka a úkol pro naši ústřední dvojici - to vše tvořilo výborný koktejl čtivého románu s historickým i napínavým prostředím. Jen trochu míň vraždění zvířat. V každém boji sice i ta zvířata umírala, ale někdy až detailní popis jejich utrpení byl za mě trochu zbytečný...

LiberX

Vcelku přímočarý, nijak extra originální historický román s dobře napsanými postavami a přirozeným, logicky plynoucím příběhem, který se vyvaroval béčkovému patosu.

Oproti předchozím dílům lehce zamrzí absence jakýchkoliv dvorských intrik. V čem román nejvíce selhává je vyobrazení druidů, které Scarrow vylíčil jako fanatickou a krvelačnou sektu, a to bez jakékoliv snahy ztvárnit jejich skutečnost povahu a spiritualitu.

Daisy67

Nečekal jsem , že třetí díl " zhltnu " . Jiné prostředí osvěžilo a i když byl děj trochu čitelný předem , vůbec mi to nevadilo . Konec mne tak chytil , že jsem knihu nemohl odložit .

Filatov
21.11.2021

Třetí díl je trochu jiný, než dva předchozí, protože se naši hrdinové vydávají na úkol mimo legii. Chvíli to vypadalo na průměrný díl, ale cesta na nepřátelské území a ono tajemno cizí země hodnocení zachránili. Všiml jsem si také často opakujících se frází. Na závěr jsem si jenom říkal, jak ten Cato rychle až neuvěřitelně stoupá vzhůru co se týče všech svých bojových a velitelských schopností. Tady bych asi trochu ubral.

jakub87
13.11.2021

Povedený třetí díl. Zajímavá zápletka, kdy Macro a Cato se po počátečních bojích s Durotrigy a druidy z řádu Temného měsíce vydávají zachránit zajatou rodinu generála Plautia, kterou drží druidi, do území Durotrigů. Jsou při tom doprovázeni Boudiceou (která měla pletky s Macronem) a jejího nastávajícího z kmene Icenů, Prasutagem. Příběh je to napínavý a čte se jedna báseň. Místy je příběh vtipný, jindy drsný, nebo dokonce drsně vtipný. Závěrečná část je tak napjatá, že by se dala krájet, ale myslím, že čtenář si jí nedovolí nakrájet. Těším se na další díl.

Rihatama
09.05.2021

Poněkud nesourodá dvojice legionářů centuriona Macrona a jeho optiona Catona má před sebou další, takřka nesplnitelný úkol, a že se u toho kluci tentokrát pořádně zadýchají. Ztráty na životech jsou nezbytností, ne však ztráta "kytičky". Scarrowovo pokračování tažení římských pretoriánů na britském území hýří nebezpečnými situacemi a neváhá do rolí jejich hlavních protivníků postavit temné bratstvo druidů. Jakkoli však jde o nesmírně zajímavé/šamanské postavy keltského etnika, Scarrow z nich udělá jen tajemné domorodé bytosti, které brutálně mučí své nepřátele, avšak proti chrabrým Římanům a jejich modernějším zbraním nemají v podstatě šanci. Takže nám vlastně nedává příliš nahlédnout pod druidskou pokličku. Dle mého promarněná příležitost. Románu to pochopitelně neublížilo, ale mohlo mu dát další rozměr. Já si nicméně pokračování dobrodružných příběhů vojáků z počátku prvního milénia, kde jsou nejdůležitější čest a sláva, v každém případě užila.

Christo
12.04.2021

Klasicky milá oddychovka, kde jsou dějiny Říma kulisou v akčním tažení neustále sympatické dvojice.

toni-az
22.02.2021

Zdá se, že liché díly jsou lepší, sudé horší. Toto dobrodužství speciálního komanda Cato-Macro mě bavilo, přeci jen zase něco nového. Oceňuji fantazii autora, s níž dovede najít vždy nějaké nové téma v jinak jednotvárném tažení po Británii.

Akorát ta nesmrtelnost hlavních postav je až nadlidská a těžko uvěřitelná.