Orel na lovu

kniha od:

Orel na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76546/bmid_orel-na-lovu-pAq-76546.jpg 4.5 322

Orel série

< 3. díl >

Nesmlouvavý nepřítel vystavuje římskou armádu jedné z nejtěžších zkoušek. Napínavé bitvy, zrada, láska a smrt V zimě roku 44 našeho letopočtu obsadila římská armáda po řadě krvavých bitev město Camulodunum. Zatímco generál Plautius, velitel Druhé legie, vymýšlí postup dalšího tažení, loď, na níž cestuje jeho žena a děti, zničí bouře. Generálova rodina upadne do zajetí temného bratrstva druidů, požadujících propuštění svých bratří, kterých se zmocnili Římané. Dva dobrovolníci z Plautiovy legie se musí vypravit do nitra nepřátelského území a pokusit se osvobodit zajatce, dřív než je druidové obětují svým temným bohům. Hlavní hrdinové Macro a Cato musí zjistit, kde druidové drží generálovu rodinu. Přijdou na to, jak je zachránit, než vyprší stanovená lhůta? Pro čtenáře, kteří mají rádi historické romány kořeněné krví a okamžiky, kdy napětím ani nedýchají, jsou knihy Simona Scarrowova nepřekonatelné.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

When the Eagle Hunts , 2002


více info...

Komentáře (48)

Komentáře 48 Recenze 0

miker.90
miker.90
31.10.2023 4 z 5

První půlka knihy je skvělá a báječná. Druhá už mě bavila o fous méně. Nicméně, i v předchozích dílech platilo, že jakmile se začaly řešit milostné pletky a "vedlejší smyšlenější příběh", tak kniha u mě trochu ztrácí na údernosti.

Myslím, že z takto rozhrané partie šlo prostě vytěžit zajímavější zápletku. Avšak, i tak jsem knihu "vypil na jeden hlt" a pustím se brzo do dalšího dílu.

wooloong
wooloong
22.03.2023 5 z 5

Tentokrát nám z historických osobností ubyl budoucí římský císař Vitellius, který se vrátil s Claudiem do Říma, a naopak přibyla budoucí Icenská královna Boudica a její manžel Prasutagus. Nejprve si trochu užijeme nočního života v dobytém Camulodunu, pak několika bitev s Durotrigy a druidy, a nakonec se zúčastníme výpravy za záchranu unesené rodiny generála Plautia.


špulo
špulo
10.03.2023 4 z 5

Tak tentokrát tu nešlo o vylomeniny starých dobrých Rímanov. V knihe ide čisto o vojenskú akciu a jednu dobrodružnú výpravu. Žiadne intrigy, zákulisné boje, lži v klamstvách, politika v politike a podobné koníčky veselej rímskej kompánie. Mám pocit, že sa táto séria diel od dielu nenápadne zlepšuje. Síce sa ani tento diel nedokázal úplne vyhnúť drobným lapsusom v logike príbehu či v správaní postáv, ale charaktery hrdinov a ich vzťahy sú podané čoraz lepšie. Kniha má jasný žánrový šuflík, do ktorého je radosť načrieť s takýmito autormi ;)).

Mystifica
Mystifica
28.02.2023 3 z 5

Nyní už sérii jedu popořadě a byla jsem opět spokojená.

Kerberos
Kerberos
21.09.2022 5 z 5

Další pokračování osudů Macrona a Cata ,tentokrát dostanou za úkol najít unesenou manželku a děti generála Plautiuse. Pomáhat jim mají britové Boudica a Prasutagus. Těžký úkol boj s druidy na jejich území. Napínavé poslouchám audioknihu.

cziss
cziss
19.08.2022 4 z 5

Třetí díl hodně ubral na politické části příběhu. Z pohledu invaze do Británie jde o takovou vedlejší a uzavřenou epizodu, kde jsou hlavními hrdiny naši známí Kato a Makro. Autorovi je do jejich mise podařilo vmanipulovat opravdu mistrně, z hlediska příběhu je jejich mise hezké zpestření. Otázkou zůstává, jestli by to tak opravdu v římské armádě mohlo být provedeno... Samozřejmě v knize nechybí několik čtivých zvratů, děj pěkně ubíhá a sem tam nějaká nelogičnost se dá odpustit.

Martina291086
Martina291086
08.05.2022 4 z 5

Třetí díl o stupeň lepší než první, ke konci jsem nemohla knihu odložit... Změna prostředí rozhodně pomohla, barvitě vylíčený nepřítel a nečekaná zápletka a úkol pro naši ústřední dvojici - to vše tvořilo výborný koktejl čtivého románu s historickým i napínavým prostředím. Jen trochu míň vraždění zvířat. V každém boji sice i ta zvířata umírala, ale někdy až detailní popis jejich utrpení byl za mě trochu zbytečný...

LiberX
LiberX
03.04.2022 4 z 5

Vcelku přímočarý, nijak extra originální historický román s dobře napsanými postavami a přirozeným, logicky plynoucím příběhem, který se vyvaroval béčkovému patosu.

Oproti předchozím dílům lehce zamrzí absence jakýchkoliv dvorských intrik. V čem román nejvíce selhává je vyobrazení druidů, které Scarrow vylíčil jako fanatickou a krvelačnou sektu, a to bez jakékoliv snahy ztvárnit jejich skutečnost povahu a spiritualitu.

Daisy67
Daisy67
08.03.2022 5 z 5

Nečekal jsem , že třetí díl " zhltnu " . Jiné prostředí osvěžilo a i když byl děj trochu čitelný předem , vůbec mi to nevadilo . Konec mne tak chytil , že jsem knihu nemohl odložit .

Filatov
Filatov
21.11.2021 4 z 5

Třetí díl je trochu jiný, než dva předchozí, protože se naši hrdinové vydávají na úkol mimo legii. Chvíli to vypadalo na průměrný díl, ale cesta na nepřátelské území a ono tajemno cizí země hodnocení zachránili. Všiml jsem si také často opakujících se frází. Na závěr jsem si jenom říkal, jak ten Cato rychle až neuvěřitelně stoupá vzhůru co se týče všech svých bojových a velitelských schopností. Tady bych asi trochu ubral.

jakub87
jakub87
13.11.2021 5 z 5

Povedený třetí díl. Zajímavá zápletka, kdy Macro a Cato se po počátečních bojích s Durotrigy a druidy z řádu Temného měsíce vydávají zachránit zajatou rodinu generála Plautia, kterou drží druidi, do území Durotrigů. Jsou při tom doprovázeni Boudiceou (která měla pletky s Macronem) a jejího nastávajícího z kmene Icenů, Prasutagem. Příběh je to napínavý a čte se jedna báseň. Místy je příběh vtipný, jindy drsný, nebo dokonce drsně vtipný. Závěrečná část je tak napjatá, že by se dala krájet, ale myslím, že čtenář si jí nedovolí nakrájet. Těším se na další díl.

Rihatama
Rihatama
09.05.2021 4 z 5

Poněkud nesourodá dvojice legionářů centuriona Macrona a jeho optiona Catona má před sebou další, takřka nesplnitelný úkol, a že se u toho kluci tentokrát pořádně zadýchají. Ztráty na životech jsou nezbytností, ne však ztráta "kytičky". Scarrowovo pokračování tažení římských pretoriánů na britském území hýří nebezpečnými situacemi a neváhá do rolí jejich hlavních protivníků postavit temné bratstvo druidů. Jakkoli však jde o nesmírně zajímavé/šamanské postavy keltského etnika, Scarrow z nich udělá jen tajemné domorodé bytosti, které brutálně mučí své nepřátele, avšak proti chrabrým Římanům a jejich modernějším zbraním nemají v podstatě šanci. Takže nám vlastně nedává příliš nahlédnout pod druidskou pokličku. Dle mého promarněná příležitost. Románu to pochopitelně neublížilo, ale mohlo mu dát další rozměr. Já si nicméně pokračování dobrodružných příběhů vojáků z počátku prvního milénia, kde jsou nejdůležitější čest a sláva, v každém případě užila.

Christo
Christo
12.04.2021 4 z 5

Klasicky milá oddychovka, kde jsou dějiny Říma kulisou v akčním tažení neustále sympatické dvojice.

toni-az
toni-az
22.02.2021 4 z 5

Zdá se, že liché díly jsou lepší, sudé horší. Toto dobrodužství speciálního komanda Cato-Macro mě bavilo, přeci jen zase něco nového. Oceňuji fantazii autora, s níž dovede najít vždy nějaké nové téma v jinak jednotvárném tažení po Británii.

Akorát ta nesmrtelnost hlavních postav je až nadlidská a těžko uvěřitelná.

Kiki12
Kiki12
02.01.2021 5 z 5

Tenhle díl mám že všech nejraději. Je napínavý, vtipný a akční a prostě miluju ty Macronovi hlášky ( ale to asi v každém díle) . Také se mi líbí hlubší poznání o druidech a vlastně o Britech obecně tím, že jsou Boudica a Prasutagus zasazení mezi naše oblíbené hrdiny.

katallinka
katallinka
13.05.2020 4 z 5

Postavy mne opět neskutečně bavily. Kniha je velmi vtipná a zároveň plná napětí a zajímavostí z historie. Rozhodně s touto sérii ještě nekončím.

BlackBlade
BlackBlade
27.04.2020 4 z 5

Pořád to má přirozený vývoj příběhu, netahá mě to nikde "za nohu", takže pokračuji dále. Příjemný historický příběh o Římanech a jak správně psal "ijacek.007" = rozhodně to musíte číst popořadě od prvního dílu, jinak se nebudete chytat, např. při Catových vzpomínkách na jeho první holku. atd.

igor6114
igor6114
04.03.2020 5 z 5

3. čast je za mnou a stále ma to baví... jediný problém je že neviem zohnat dalšiu čast :(

Kamikk
Kamikk
31.01.2020 4 z 5

Paráda, čtivé, nedalo se odložit ????..

ijacek.007
ijacek.007
19.12.2019 4 z 5

Co napsat o třetím pokračování této série? Jde o román pracující s historickými kulisami římských legii. Děj více méně volně navazuje na předchozí knihu a dále popisuje nelehký život dvojice římských vojáku. Za mě velmi příjemné odpočinkové čtení. Pokud se Vám líbily předchozí díly pak zde neuděláte chybu. Neznáte-li předchozí díly doporučuji začít první knihou.

Gordonlord
Gordonlord
17.12.2019 4 z 5

Vtipného Císaře z předchozího dílu tentokráte nahrazuje dvojice Boudica a Prasotagus, kteří děj nejen oživují, ale dodávají mu i jiskrně suchý humor.

Postavy jsou opět napsány poutavě, jen mi v tomhle díle dost chyběl padouch Vitelius. Popisy některých bitev, přesun vojsk a tažení byli dost nudné a považuji je za nejslabší článek (nejen) tohoto dílu. Jinak s odřenýma ušima tentokráte fakt dobrý. Vážně jsem se bavil a mělo to i slušnou porci napětí.

boxas
boxas
14.09.2019 5 z 5

Skvělé, ostatně stejně tak jako předcházející dva díly.

mi-380
mi-380
26.06.2019 4 z 5

Klasický dobrodružný příběh z doby římského dobývání Británie s množstvím skutečných historických postav. Je ohrožen život generálových dětí a kdo jiný může být pověřen řešením problému než sehraná dvojice Macro a Cato, zanechávajíc tak svou centurii v táboře druhé legie bez velení.
Autor nás seznamuje s rozdílným přístupem keltských britských kmenů k vetřelcům: od kolaborace až k nelítostnému odporu, od pragmatické věrnosti až k očekávané zradě. Ani se jim nedivím, museli čelit klasické koloniální mašinérii s obvyklými zástupnými důvody: přinášíme vám civilizaci, prosperitu, kulturu. Že jde o moc a bohatství, o tom se zas tak moc nemluvilo, ať už se roztahovali Řekové, Peršané, Římané, Arabové, Španělé, Mongolové, Portugalci, Angličané, Francouzi, Američané, Němci, Japonci, Číňané, Rusové, atd., atd. …
Otázka by měla znít: Kdo nikdy nebyl dobyvatelem? Vždyť i ti naši slovanští předkové vyhnali z české kotliny Germány, a ti určitě nebyli dobromyslní beránci.
75 % (176 hodnotících s průměrem 90 %).

„Řím většinou prokazuje svým spojencům vděk,“ namítl Cato. „Podle mě by císař Claudius rád viděl impérium jako velkou rodinu národů.”
„Vážně?” Catonova naivita přinutila Boudicu k úsměvu. „Takže váš císař je vlastně otec a statní legionáři jsou jeho rozmazlení synáčci. Provincie zase jeho plodné prosperující dcery - základ veškerého bohatství říše.“
„Copak nevidíš, co to znamená, stát se spojencem Říma?“ pokračovala Boudica. „Zlomíte našeho ducha...“

Lolila
Lolila
19.06.2019 5 z 5

Skvelé čítanie!.....Cato spolu s Macronom opäť predvádzajú svoju odvahu a inteligenciu v ďalšom dobývaní Británie a popritom sa zapletú do záchrany generálovej rodiny. Výborná zápletka, nechýba napätie, kúsok histórie, sympatické hlavné postavy....Určite odporúčam prečítať....

Zmitko.m
Zmitko.m
07.07.2018

Orel na lovu se mi líbil a nejnapínavější byla poslední část knihy, kdy jsem s napětím sledoval, zda se Catonovi podaří zachránit římskou rodinu z područí druidů...

ropo
ropo
23.06.2018 5 z 5

Nemohu hodnotit jinak než jako skvělou knihu, kterou určitě stojí za to si přečíst.

Smardik17
Smardik17
21.06.2018 5 z 5

Jedním slovem: Nářez!
Super propracovaný příběh, plný napětí a zvratů. Doufám, že Macra bude v další knize stejně jako v této vzhledem k závěru knihy. Nezbývá mi nic jiného než to jít zjistit. Druhá legie v před!

francouz
francouz
30.12.2017 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, pro mě první ze série, bohužel první díly jsem zatím nesehnal, ale naštěstí se dalo nasednout do "rozjetého vlaku", a ten opravdu pádil přes hory a údolí velmi slušným kvapíkem. Styl psaní mě vyhovuje a dvě hlavní postavy, to je něco co dělá z příběhu ještě lepší zápletku. Doba a místo jsou dalším super prvkem této knížky, takže máte chvílemi pocit, že procházíte společně s hrdiny tou nehostinnou krajinou, kde na Vás může každou chvilku vybafnout nějaká neočekávaná překážka nebo nějaký fešný, ale vůbec né kamarádský Kelt. Opravdu velmi příjemné čtení.

orinka3
orinka3
03.12.2017 5 z 5

Autorovi se podařilo stvoření dvou hlavních postav doslova mistrovsky. Málomluvný, ale o to poctivější a statečnější Macro, jemuž sekunduje intelektuální a citlivý Cato. Nerozlučná dvojka. V tomto díle není nouze o nebezpečné situace, jejichž vyřešení záleží pouze na Catonovi. Po zranění Macrona totiž nezbývá nic jiného, než aby se obtížného úkolu ujal on. Pomáhá mu jen dvojice Boudicy a jejího těžkopádného "snoubence". Opět strhující čtení, živá kniha. Z pěti hvězdiček neubírám ani za stránku 130, na které jsem objevila patrně překladatelskou perlu:) Posuďte sami, je to možný??? " Brada mu pomalu klesla k čelisti...":)

tlllk
tlllk
07.07.2017 4 z 5

Zhltnuté za dva dni, ako audioknia. Oddychovka ako vyšitá, len mi nie jasné ako rímsky vojak, v noci v lese odrátal štvrť hodinu... :D

Štítky knihy

Řím armáda 1. století legie historické romány

Autorovy další knížky

Simon Scarrow
britská, 1962
2010  87%Pod znakem orla
2012  91%Orlova kořist
2011  89%Orel na lovu
2010  88%Vítězství orla
2014  88%Gladiátor

Kniha Orel na lovu je v

Právě čtených6x
Přečtených462x
Čtenářské výzvě11x
Doporučených35x
Knihotéce148x
Chystám se číst41x
Chci si koupit19x
dalších seznamech1x