Británie

Římská provincie Británie roku 52 našeho letopočtu. Zatímco centurion Macro, který utrpěl zranění během hlídky, je nucen zůstat v pevnosti, prefekt Cato táhne s legionáři do srdce hor ovládaných nepřáteli. Jeho úkolem je zlikvidovat baštu druidů a zpečetit tak vítězství Říma nad britskými kmeny. S blížící se zimou, která přináší studený déšť a sněžení, však vojsko během pochodu naráží na stále nové a nové překážky. Když předsunuté hlídky Macronovi ohlásí, že kolem pevnosti potkávají čím dál méně Britů, zkušený římský voják a velitel pojme mrazivé podezření. Zastřely snad ambice úsudek zastupujícímu guvernéru Quintatovi, a on proto podcenil nepřátele? Pokud totiž Britové skutečně v horách přichystali na Římany vychytralou a smrtící past, bude to právě Cato se svými muži, kdo se do ní chytí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334357/big_britanie-IsQ-334357.jpg 4.597

Orel 14.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , BB art

Britannia, 2015

Kniha Británie

Zmitko.m

Dobrý díl, zachycující velké tažení do hor Británie. Kvalitativně však nemá na Krvavé havrany. Hodnotím spíše jako takový lepší průměr.

lampernaqui

Tentokrát nás čeká takový výplňový díl. Filler neobsahuje žádné velké politikaření ani jednu bitvu za druhou, jako jsme zažili v Krvavých havranech. Tentokrát je to spíše o jednom tažení, které se změnilo v pomalý ústup. Hlavní hrdinové se samozřejmě nachomýtnou ke všemu podstatnému. V rámci série jde o průměrný díl, ale čtivé to je stále a oba Římané mě pořád baví.

Lolila

Výborné čítanie. Cato s Macronom sú opäť zatiahnutí do politiky. Zastupujúci guvernér túži dosiahnuť slávu a vydá sa do boja proti Britom aj napriek nepriaznivému počasiu a iným nevhodným podmienkam. Dobrodružné, plné napätia, ...... skvelá séria.

Kiki12

Na tenhle díl jsem se dlouho těšila a byla jsem spokojená tak napůl. Dobré akční scénky, hlášky a malé zasvěcení do léčitelství. To bylo opravdu dobré a hodně to vypovídá o té době a o léčitelství ve starověké armádě.
Ale ty politické čachry machry... No patřilo to k době...

psd856
16.11.2020

velmi dobrý příběh

apq
20.03.2020

Velmi povedený díl a za mě také jeden z nejlepších.

francouz
03.04.2019

Po přečtení zlodějky knih, jsem opravdu potřeboval něco na zklidnění, a tak jsem si otevřel další díl, této výborné série.
Opět jsou na scéně Cato a jeho věrný druh Macro. A tak jako vždy, i tentokrát jsou zataženi do pletichy politiky. Nicméně tenokrát tu politiku nemá na svědomí jejich letitý "kamarád" , ale voják, který si uvědomuje, že má nyní jedinečnou šanci se zviditelnit.
A k tomu jak jinak použije figurky na šachovnici, které jsou přece postradatelné. Tak jako ve všech válečných konfliktech to jsou řadoví vojáci a důstojnici, kteří jsou zde přece od toho, aby naplňovali fantastické strategie, které vytvářejí Ti co se klepou po zvěčnění svého jména, po povýšení, po tom, být u toku dějin.
I tenotkrát to jak Marco, tak zejména Cato prohlédnou, ale jsou zde hlavně proto, aby chránili svoje podřízené, takže jsou první v útoku a poslední při ústupu, prostě opět skvělá oddechovka.

vincek1
21.03.2019

Pravda je, že četbu románů z tohoto období evropských dějin jsem zanedbával, ale pan
Scarrow mě k němu zase přivedl. Je pravda, že jsou životní příběhy hlavních hrdinů plné napětí a krve, ale lidská stránka je zde také silně zastoupená. Nyní mě čeká román
Invictus a doufám, že časem přijdou další. No a pak se poohlédnu po knihách, které popisují obsazování Británie Římany očima místních obyvatel.
Doporučuji.