Rány na cti

Válka na Hadrianově valu… velkolepý příběh o statečnosti a zradě v římské Británii Rány na cti jsou autentickým, poutavým a dějově bohatým příběhem bojovníka nejmocnější a nejúspěšnější armády starověkého světa. Sotva důstojník pretoriánské gardy Marcus Valerius Aquila přistane u britských břehů, je nucen prchat před potupnou smrtí, k níž ho nespravedlivě odsoudil mocí posedlý císař Commodus. V zoufalé situaci slouží mladý Marcus pod falešným jménem v nevýznamné cizinecké kohortě římského vojska na Hadrianově valu, bez sebemenší naděje na dosažení spravedlnosti. Když pak vypukne mohutné povstání severních kmenů proti římským okupantům, Marcus se jako schopný velitel centurie vyznamená v přední linii boje s nelítostným nepřítelem. Anthony Riches, který léta podrobně studoval fascinující válečná tažení, zvyky a vnitřní předpisy římské armády, dokáže čtenáře seznámit s životem prostých vojáků i vojevůdců, kteří je vedli do bojů s nemilosrdnými protivníky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/178923/rany-na-cti-178923.gif 3.971

Římané 1.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, BB art

Wounds of Honour, 2009

Kniha Rány na cti

vincek1
23.07.2018

Přečteno, celou dobu jsem čekal na nějaký nápad, ale ten nepřišel. Jsem asi už z toho množství přečtených knih moc náročný. Jinak nečetlo se špatně a podívám se rád na pokračování série. Doufám, že se nápad objeví.
Ještě poznámka, porovnávání s knihami p. Scarowa se mi moc nezdá, ale ctím názor druhého.

gladya
20.02.2018

Mám slabost pro historické knížky, takže automaticky hvězda nahoru. Autor se pravděpodobně opravdu vyzná v římském válečném umění. Jinak je to typický dobrodružný román se všemi pozitivy i nectnostmi žánru. Mladý hrdina schopnější než ostřílení bojovníci asi patří k žánru, možná ani to, že hrdinové myslí spíš jako současní lidé není nic vyjímečného.

lugh
25.11.2017

Vzhledem, že většina názorů byla již napsána nezbývá než se jen připojit. Tak jen ve zkratce: Příliš mnoho jmen , která čtenáře matou a musí se pořád vracet v textu, podivné hlášky, děj podivně se vlekoucí, hlavní hrdina či hrdinové super bojovníci, kteří nemají sobě rovných především v modrých ksichtech. Celkově velké zklamání, pokusím se o druhý díl, pokud bude i nadále zachována linie knihy, končím, pro mne ztráta času.

coxx
29.07.2017

Kdybych před Římany nečetl sérii Cato a Balistu tak bych řekl že je to dobrá serie. Co mi vadilo hned od začátku je moderni "mluva" a celkově styl psani. Věty jako "Chovej se jako římský gentleman ..." apod. mě vždycky zarazí. Občas jsem čekal že se tam objevi hlasky s odkazem na Supermana nebo Spidermana :-) Nevim jestli je to problem autora nebo překladatele kazdopadně kdo už četl něco lepšího tak to hodně razí do očí.
Zapletka je takova jednodušší ale neurazí. Doporučuji to zkusit a třeba bude někdo min citlivy na moderní prvky v římském pojetí.
Přečetl jsem prvni knižku a dam šanci jeste jednomu dílu ...

trudoš
14.03.2016

Rány na cti nejsou špatné, jen ničím konkrétním nenadchly. Už šikovný hrdina, který se hned v prvním boji ukáže být lepším válečníkem než lety zocelení veteráni, mě na začátku lehce znervóznil. Já beru, že měl za sebou spoustu hodin šermu, jenže v bitevní vřavě bývá umění férového duelu úplně k ničemu. Následná dějová linie se pak odvíjí zcela v duchu dobrodružných románů tipu „kterak se mladík novým velitelem jednotky stal, a byl tak dobrý, až byla jeho jednotka nejlepší a jeho muži by za něj ruku do ohně dali“.
I přes povšechné rozpaky ale nemohu román hanět. Nabízí přesně to, na co se tváří a jste-li milovníkem římských válečných románů, neměli byste být zklamáni, spíše naopak. U mě Římané nezabodovali čistě ze dvou důvodů - příliš průhledná až otřepaná zápletka a nezajímavý hrdina, nevybočující z běžných standardů. Jak mi učarovali Balista Harryho Sidebottoma či Macro s Catonem Simona Scarrowa, tak mě Marcus Aquila Anthonyho Richese nechal naprosto chladným.

korela007
08.11.2015

Mar777 Já se to teprve chystám číst,knihu už mám doma. Co tady píšou tak bude asi pokračování Šípy zběsilosti: Krvavé bitvy s nelítostnými nepřáteli Šípy zběsilosti jsou po Ranách na cti druhým historickým románem Anthonyho Richese, ve kterém sledujeme osudy mladého Římana Marka Valeria Aquily.

Mar777
30.01.2015

Zdravím. Knihu mohu jen doporučit, zrovna dnes jsem jí dočetl. Chci se zeptat, jaké je další pokračování této knihy??? Chci si koupit další díl, ale od autora vidim asi dalších 5 knih. Nejsou nějak očíslované jako 1 2 3. Prosím, poradili by jste mi jaký je název pokračování????? Děkuji

svist007
30.01.2015

Tato kniha mě v mnoha ohledech velice zaujala. Je to zajímavě pojatý román který se snaží přiblížit lidem bojové techniky, zbraně a vojáky starověkého Říma. Nenechte se odradit pestřejším slovníčkem protože to k životě vojáků patří :) Zatím mám přečtené tři díly a netrpělivě čekám na další v knihovně :)