Zlomený král

Detektivní příběh z doby Karla IV. Když je nedaleko hradu Lichnice nalezeno zmrzačené tělo českého a římského krále Karla IV., na slezského lékaře Siegfrieda připadá nelehký úkol pokusit se panovníka zachránit. A zároveň přežít v nehostinném prosředí Železných hor, kde zjišťuje, že nemůže věřit ani vlastním přátelům, natožpak příslušníkům intrikami prolezlého panovníkova dvora. Zlomený král je napínavá historická detektivka z českého středověku a druhý díl volné trilogie o lékaři Siegfriedovi a židovské dívce Rivce. V pořadí již pátý román mladého českého spisovatele Františka Kalendy čtenáře opět zavádí do blízkosti Karla IV. a poutavým způsobem jim přibližuje historické postavy a události spojené s raným obdobím vlády „největšího Čecha“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360119/zlomeny-kral-vfb-360119.jpg 3.919

Detektivní příběh z doby Karla IV. (2.)

Detektivky, Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Vyšehrad

Zlomený král (2018)

Kniha Zlomený král

Modrina

První díl už jsem skoro zapomněla. :) I tenhle příběh se mi líbil, i když se mi knížka nečetla lehce a sama. A konec slibuje další zajímavý osud lékaře - a snad i Rivky. Já jsem byla spokojena.

jarin58

Určitě lepší jedničky,těším se na třetí díl.

vincek1

Po Ordálu a Despoty další kniha autora, kterou jsem četl. Zajímavá interpretace známých problémů Karla IV, ale dle mého, vše. Vyprávění podle mne postrádá lehkost, zdá se mi poněkud "kostrbaté". Zkusím ještě Vraždy ve znamení hvězdy, ale má parketa autor není.

Macek58
08.11.2018

Pohodový čtení na dlouhé zimní večery.

konicekbily
30.10.2018

Obevil jsem nového autora historických příběhů. Je to celkem dobrá knížka, i když to není čistá detektivka, ale popsání tehdejšího způsobu života se zápletkou.

vladislav6610
22.07.2018

Mnohem lepší než úvodní díl, uvidíme co přinese závěr.

pagac17
17.07.2018

Čtu prvně tohoto autora a to druhou knihu jeho trilogie. Zajímavé pojetí o osudech Karla IV. po jeho zranění a starost o jeho navrácení k životu slezským lékařem Siegfriedem. Překvapen jsem pojetím autora o napsané středověké detektivce, je to jistě autorova fabulace. Setkávám se s novým posouzením tohoto období. Překvapen jsem, že byla se strany královny a šlechticů malá pozornost o českého a římského krále. Jinak je to opravdu detektivka

cérka
02.07.2018

Trilogie má stoupající tendenci a druhý díl mi dokonce přišel mnohem srozumitelněji napsaný. Už teď se těším na pokračování a mohu jen doufat, že vyjde v brzké době (než zapomenu o čem byly předešlé díly).
Mrzí mě, že Rivce se tento díl věnoval velmi skromně, její postava se dějem jen mihla a spousta věcí zůstala nezodpovězena.