Obchodník z Omsku

V rezidenci švédské ambasády v Moskvě je jedné žhavé srpnové noci nalezen mrtvý syn velvyslance Oscar Rieder. Vedle něho leží v bezvědomí jeho milenka, ruská prostitutka Ludmila. Pitva prokáže, že muž zemřel po neobvykle vysoké, smrtelné dávce heroinu, přestože mladý muž tuto silnou drogu nikdy nebral. Vyšetřování záhy odhalí, že nešlo o tragické úmrtí, nýbrž o vraždu… Oscar naposled pracoval v ruském podniku na dovoz a vývoz zbraní, kde se staral o obchod se Skandinávií. Po jeho smrti doporučí prokurátor Skurov na jeho místo svého přítele – Švéda Toma Blixena. Netuší, že ho tím vystaví obrovskému nebezpečí. Tom brzy zjistí, že je podnik zapleten do nelegálního vývozu zbraní. Krok za krokem spolu se Skurovem a kriminalistou Antonem odhalují nitky, které sahají hodně vysoko jak v Rusku, tak i ve Švédsku. Strhující krimithriller úspěšné švédské autorské dvojice je druhým volným pokračováním trilogie Moskva noir. Podává obraz mocenských her týkajících se mezinárodního zbrojního průmyslu, obrovských úplatků a černých výdělků lidí, pro něž lidský život nemá nejmenší cenu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263240/big_obchodnik-z-omsku-263240.jpg 3.711

Moskva Noir 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Víkend

Handlaren från Omsk, 2014

Kniha Obchodník z Omsku

jarin58
22.12.2019

Vynikající,napínavé.Po zásluze plné hodnocení a doporučuji.

vincek1
20.01.2019

Poutavě napsaná kniha od které se čtenář těžko odtrhne. Při četbě jsem marně pátral v paměti po detektivkách odehrávajících se v Rusku, případně bývalém SSSR.

SilvieSisinka
15.12.2017

Napinava skvela kniha....bavila me od zacatku az do konce.Sice konec pro me smutny.Ted nevim zda bude pokracovani nebo to byl konec.

adela4451
08.12.2015

Velice dobře napsaná kniha, doporučuji :)