Dirigent z Petrohradu

Moskva, 2003. Ve vzduchu se vznáší pach nízkooktanového benzínu, potu a omítky. Primitivní, brutální a plný příslibů. Tak jako celé Rusko, jak to aspoň připadá Švédu Tomu Blixenovi, který pracuje ve velké investiční bance v Moskvě. Tom dostal za úkol uzavřít jeden z největších obchodů v dějinách banky. Jeho klientem je ruská ropná společnost, vedená mocným a nebezpečným oligarchou Romanovem. Tom věří, že je schopen poradit si s úplatkářstvím a brutálním zastrašováním, které jsou nedílnou součástí obchodování v Rusku. Až příliš pozdě mu dochází, do jak podezřelých a nebezpečných machinací se zapletl. Brzy se ocitá ve víru násilí, v němž přicházejí o život jeho nejbližší přátelé, a Tom se na vlastní pěst pouští do pátrání po jejich vrazích. Nečekané pomoci se mu dostává od moskevského prokurátora Sergeje Skurova. Všechny stopy je nakonec dovedou až do nebezpečných chodeb Kremlu. Tom se při pátrání sblíží s moskevskou studentkou medicíny Olgou a její malou dcerkou Xenií. Křehký milostný vztah se však pro mladou matku stává smrtelným ohrožením... Dirigent z Petrohradu je strhující krimithriller i jedinečný obraz Ruska na počátku 21. století, doby, kdy v krátkém časovém úseku vznikaly nejmocnější finanční instituce v zemi. Je to také první úspěšná část trilogie autorské dvojice Camilla Grebe a Paul Leander-Engström Moskva noir....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225177/big_dirigent-z-petrohradu-225177.jpg 3.211

Moskva Noir 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Víkend

Dirigenten från S:t Petersburg, 2013

Kniha Dirigent z Petrohradu

konicekbily
26.05.2020

Autorce se kniha moc nepovedla. A to myslím jak nastínění reálné situace v současném Rusku, tak způsobem zpracování a konec je tomu vrcholem! Nečtěte to!

iveta3689
28.02.2019

Dobre napsane, napinave a uveritelne. Jen konec je trochu naivni.

SilvieSisinka
13.12.2017

Skvele napsana napinava kniha,ktera mnou otrasla.

lusev
28.07.2016

Brak a velké zklamání, pokud autor tvrdí, že kniha je na základě jeho životních zkušeností, rozhodně by měl své teze doložit! Např. nasměrování reálných čečenských útoků z historie v knize, je minimálně zavádějící, a to nejsem žádný naivní milovník Ruska!

jasmína
15.02.2015

Mám velice ráda thrillery, ale tohle bylo i na mě už moc. Myslím, že autorka knihy Terapeutka by opět měla začít psát jen sama, tohle bylo jen pro silné žaludky a pro ty, kdo se vyznají v ruské politice a ve špíně toho, co se tam kde děje.