vincek1 vincek1 komentáře u knih

Než přijde kat Než přijde kat Jan Bauer

Asi zatím nejslabší kniha autora, kterou jsem četl. Oproti jiným čtenářům, mě ne příliš slušná slova, nepohoršovala. Nevíme přesně jak se v popisované době mluvilo ve všech možných vrstvách obyvatel. A když se začtete do současné literatury, myslíte, že je to lepší?
Nevím, ale jako oddechové čtení to tak špatné není.

29.09.2021 3 z 5

Meč králů Meč králů Bernard Cornwell

Opět krásné počtení. Pan Cornwell mě ještě nezklamal. Co kniha, to velká radost, alespoň pro mne. Souhlas s jindrich 7442. Doporučuji nejen fandům autora.

29.09.2021 5 z 5

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Krásně, čtivě, až na jména hrdinů i padouchů, napsáno. Poslední dobou jsem četl několik thrillerů a detektivek a celo tu dobu jsem se těšil na mou oblíbenou historii. Takže krása, oddech od dnešní doby a pohoda i když té krve je tady také dost. Můj oblíbený autor a proto doporučuji ostatním k přečtení.

01.09.2021 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Knihu jsem nedočetl i když to není mým zvykem. Nevím čím to bylo, jestli příliš velkým množstvím teorie, nebo stylem psaní. Prostě kniha mi nesedla. Možná se k ní někdy v budoucnu vrátím.

01.09.2021 1 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Opět, dle mého, krásně napsaná kniha. Nyní obohacená o další osobu a samozřejmě, jak je v těchto knihách pravidlem, krásný popis krajiny a lidí v ní žijících. Jestli se dožiji a budou drobné, rád bych se do této části Francie podíval. Uvidíme.

01.09.2021 5 z 5

Králové ve stínu Králové ve stínu Zdeněk Grmolec

Do knihy jsem se zpočátku nedokázal začíst. Zřejmě díky zvláštnímu stylu, kterým je kniha napsaná a který mi připomínal novinové články. Toto trvalo, ale jen krátce, na styl jsem si zvykl a nakonec jsem ho kvitoval jako efektivní. Nevím proč, ale sedlo mi to. Doporučuji, protože se jedná o období, které sice známe díky osobnostem, ale podrobnosti, které se zde popisují, až tak moc ne. Tedy alespoň mě to tak připadá.

26.05.2021 4 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Můj oblíbený autor, co tedy napsat. Jsem proto trochu zaujatý, ale popis krajiny je v každé knize, kterou jsem od autora přečetl, trochu jiný. Stejně tak kulinářská oblast. Navíc v této knize je popsán zákusek, který chci časem zkusit vyrobit. Příběh je dost členitý, stejně jako krajina ve které se odehrává a nejen krajina, ale i moře. Přesto byl poutavý, jen toho cofi je tam pro mne až moc. Doporučuji.

26.05.2021 4 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Dle mého pěkné, zajímavé a poučné čtení o této době v této části našeho kontinentu. Kniha je poměrně objemná, ale díky-bohužel- nynější zdravotní situaci to ani nevadilo. Autorka patří k mým oblíbeným, také proto, že je vidět, že se na psaní pečlivě připravuje. Musím také poděkovat na plánky, které knihu oživují. Doporučuji.

17.05.2021 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Po delší době jsem sáhl po knize svého oblíbeného autora. Opět parádně napsaný příběh i když pro mne se spoustou jmen. Časem jsem se zorientoval. Co se mi na Bannalecových knihách líbí je popis krajiny a života v této části našeho kontinentu. Člověka to láká k návštěvě a hlavně k ochutnání místní kuchyně. Asi se tam nikdy nepodívám, ale bylo by to krásné. Příběh byl také pojat poněkud jinak, než ostatní a myslím, že to nebylo na škodu.
Doporučuji a už mám připravenu další knihu. Návštěvu knihovny, vzhledem k věku, mám zdarma, ale za rezervaci jsem "vysolil" 10 Kč za titul. Jinak bych se ke knize asi těžko dostal, což zřejmě svědčí o oblíbenosti autora.

29.04.2021 5 z 5

Kalypso Kalypso Ingar Johnsrud

Dočetl jsem, ale kniha mne příliš nezaujala. Hodně přeskoků v čase, krycí jména. Příběh mi připadal takový syrový, jakoby se měl ještě přepracovávat. Toť můj názor.

31.08.2020 2 z 5

Střet impérií Střet impérií Ben Kane

Pěkně napsaná kniha, navíc příběh psaný současně o hrdinech z obou stran bojiště. Souhlasím se Stanas513, ale slovníček na konci knihy většinu vysvětlil. Co oceňuji já osobně, mapky, které dokáží dát čtenáři další dimenzi (řečeno moderně) příběhu.

01.08.2020 5 z 5

Volání přízraku Volání přízraku Kevin Sands

Bohužel, jak se mi často stává přečetl jsem, aniž bych četl předchozí 2 části. Tím pádem nevím o co jsem přišel. Co ale vím je, že kniha se čte pěkně a příběh je poutavý. Po celou dobu, a nebyla dlouhá, co jsem četl mi něco vrtalo hlavou. Až po přečtení jsem na technické stránce přečetl, že kniha je doporučená čtenářům od 10 let. No a právě to se mi honilo hlavou. Kniha je podle mého psaná slohem, který odpovídá i mnohem a mnohem mladším čtenářům. Tím nechci nic zlehčovat, ale jen popsat své pocity při četbě. Konečně v mém věku už mám skoro blíže k této, uvedené kategorii čtenářů. Pěkná kniha přečtěte si ji také.

26.06.2020 4 z 5

Kříž Kříž Ingar Johnsrud

Nevím, možná to je tím, že jsem tuto knihu trilogie četl bez znalostí z předchozích. Minimálně první polovina knihy se táhla, až jsem ji chtěl na čas odložit. Příběh se rozběhl až v poslední třetině, a podle mého zde je spousta, až neuvěřitelných konfliktů hlavního hrdiny. Poslední dobou mně dosti překvapuje označení detektivka u takovéto knihy. Dle mého se jedná o moderní thriller, který s detektivkou má společný jen název profese hlavního hrdiny. Možná se mýlím, nebo by se měla založit kategorie detektivka a klasická detektivka. To znamená příběh, který je založený na přemýšlení a shromažďování jednotlivých poznatků, které pomohou zlo odhalit. Moderní, uspěchaná doba ovlivněná IT technologiemi je, ale založená na jiných principech. Je to můj názor a každý ať sám posoudí.

19.06.2020 3 z 5

Čas zrady Čas zrady Sabine Ebert

Opět krásně napsaná kniha. Je zde sice obrovské množství postav, ale kdo čte literaturu tohoto období, popisující tuto část Evropy, ten se neztratí. Naopak připadal jsem si, že se setkávám se starými známými. Přece jen tehdejší "EU" se mi zdá lepší, než ta dnešní i když se v ní více harašilo a nejen harašilo, zbraněmi. Hodnocení autorky jen v superlativech a navíc mé oblíbené mapky (škoda, že úvodní přeplácla paní knihovnice, poněkud necitlivě samolepkami knihovny. No a závěrečné rodokmeny, včetně našich Přemyslovců, to je pro mně lahůdka. Člověka potěší, když si přečte o svých praprapra atd předcích a ještě perem zahraniční autorky. Bohužel dnešní doba asi mnoho takových osobností nenabízí. Možná, některé, ale ty jsou dle mého spíše uměle vytvořené "neznámými" autory a zase tak velké dílo za nimi není.

17.06.2020 5 z 5

Nevinnost otce Browna Nevinnost otce Browna Gilbert Keith Chesterton

Knihu jsem si vypůjčil v knihovně 5.5.2020. Datum jsem dal úmyslně, protože se jedná o otevření knihoven po opatřeních proti koronaviru. Kniha byla vydaná v r. 2019 a v naší knihovně je od 2.4.2020. Takže jsem první čtenář. Možná to vypadá dětinské, ale mě nové knihy vždy fascinovaly, asi nějaká úchylka. Pana autora znám již ze svého mládí a tak jsem si některé povídky osvěžil. U tohoto vydání mně zaujala krásně obálka a vlastně celé grafické pojetí. Ještě odbočka v tv běžely a dosud běží dva seriály s otcem Brownem, Braunem. Jeden z produkce SRN a druhý z Velké Británie. S autorem mají společné některé náměty, ale hlavní hrdina se na hony vzdálil od postavy, kterou stvořil p. Chesterton. To jen na okraj. Doporučuji knihu k přečtení v dnešní době krvavých bestselerů.

12.05.2020 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Knihu jsem sice přečetl, ale s dosti velkým sebezapřením, spíše ze zásady. Je minimum knih, které jsem začal číst a nedočetl. Námět byl dobrý a dotek českých zemí také, ale to je asi tak vše. Příběh mi připadal jakoby násilně spojený v jeden celek. Takže asi ani moc nedoporučuji.

06.05.2020 2 z 5

Legendy: Praga caput regni Legendy: Praga caput regni Michael Bronec

Také jsem chtěl něco napsat, ale už je vše napsané od čtenářů pode mnou. Tak alespoň, přečtěte a uvidíte.

28.04.2020 5 z 5

Bez smilování Bez smilování Joanna Schaffhausen

Nevím co napsat, první část jsem bohužel nečetl a proto jsem možná trochu rozkolísaný.
Trochu mi vadila spolupráce-nespolupráce obou hlavních hrdinů, ale děj měl docela slušný spád a ubíhal před očima. Jak jsem napsal na začátku nevím, tak mě prosím nekamenujte.

28.03.2020 3 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Takové divoké, spíše hororové čtení. Detektivku mám raději klasickou, ale proč nezkusit něco nového. Většinu knihy jsem čekal jak se vyřeší komplikovaný vztah hlavní hrdinky a musím říci, že autor se s tím "popasoval" výborně. Nevím jestli se pustím do další knihy tohoto autora, přece jen klasika je klasika.
Ještě poznámka, možná trochu odvážná a budu kamenován. Jsou příběhy při jejichž čtení nezůstane oko suché. V této knize je barvitý popis určité zkušenosti hlavní hrdinky a zde by se dala napsat paralela, ale rozhodně se nejedná o oko a suché určitě neé. Omlouvám se a kameny, raději kamínky.:-)

09.03.2020 4 z 5

Vládcové Říma Vládcové Říma Robert Fabbri

Autor dokáže člověka vtáhnout do děje a když už je té krve až příliš, návrat do Říma. Docela jsem si oddechl a začal číst část zabývající se další "parketou" života v tehdejší společnosti.
Pěkně napsané, rozhodně lepší než učebnice dějepisu. Psal jsem to již v souvislosti s dějinami naší země. Dobře napsaný příběh zasazený do tehdejších reálií, zvýšení atraktivnosti dějin a zvýšení zájmu o ně.

01.03.2020 4 z 5