Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

Přechod Přechod Justin Cronin

Není to vůbec špatná kniha, ale nemějte přehnaná očekávání. Jsou v ní napínavé momenty a některé kapitoly opravdu "musíte" dočíst. Pro mě to však nebyla celá kniha (a že je hodně obsáhlá), ale pouze kapitoly - některé byly báječně napsaný. Jestli je to pana Cronina prvotina mohl by se ještě více rozepsat...

27.07.2012 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Nemyslela jsem si, že někdy budu číst o "útrapách" naivních zemědělců a že mě to zaujme...Nad knihou je spousta otevřených sociálních témat (ikdyž jsem současný odpůrce odborů, knížka po jejich existenci přímo volá;nabídka-poptávka po lidských zdrojích; sezonní práce atd..) Výborní kniha k zamyšlení (nad cyklickým se opakováním událostí-podobností dnešního světa, nevzdělaností...) Smutné leč krásné.

24.05.2012 5 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Neočekávejete žádný super efekt a budete spokojeni s odpočinkovou četbou s trochou napětí... žádný zázrak, ale jde to..

24.05.2012 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Velice hezkej námět. Hrdina by mohl být starší a konec méně "americkej" happy end..

20.05.2012 4 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Vůbec mi knížka nesedla. Vůbec nepochopím oblibu tohoto autora. Druhá kniha od Urbana a poslední.

08.08.2017 2 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Jedna z nejlepších pohádek, kterou jsem kdy četla!! Skvělá! Nechybí jí napějí, rozmanitý a ne vždy předvídatelný děj, záporáci, klaďasové i poloklaďasové.. Užila jsem si jí!

18.04.2017 5 z 5

My, zvířata My, zvířata Justin Torres

Mno autor si musel očividně zažít své... Oslovilo mě to, ale neuchvátilo..

20.08.2016 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Co mi přišlo škoda, že postavy byly velice černobílé a Vélin je až moc "přehnanej klaďas"... Jinak dobrý a doufám, že další díl se rozvine dle recenzí a komentářů, už mám nakoupeno.

17.07.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tak dobře napsané až tomučlověk věří. Boží:)

11.04.2016 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Oddechová knížka s velkým nádechem červené knihovny - ovšem plná historických faktů a zajímavostí. Hezky se četla, jediné co mi vadilo, že chování fiktivních postav bylo často dost předvídatelné..

28.02.2016 4 z 5

& synové & synové David Gilbert

Je to kniha zmatená, ale i je zajímavá. Celá o vztazích a pocitech, o podivném celoživotním přátelství Andrewa (hlavní postavou) s Charliem, který na začátku knihy zemře a poté je na začátku každé kapitoly odhalen dopis z minulosti psaný Andrewem (hlavní postavou) Charliemu. Knihou částečně provází rodinný přítel a syn Charlieho, takový zakomplexovaný podivín.. A ještě je do toho zamotaný sci-fi kousek s klonem. Tento kousek mě překvapil a dal se rozvinout možná i v dobrý příběh. Zmatené to prostě je, ale špatný to taky není..

31.01.2016 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

S postupným nádechem červené knihovny (což vůbec nebylo na škodu) moc hezky propracovaný příběh. Maličko mi tam vadila naivita některých postav, ale dobrý, pěkný.. Proč ne?! Hezky se to četlo..

20.08.2015 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Ach. Ty věčné narážky na snoby a snobství a "svět bohatých a mocných" byly tak přehnané (ufňukané - "jak je ten svět strašnej"..), že se to dalo sotva číst! Námět výborný, ale vadilo mi zpracování..

05.08.2015 2 z 5

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

Drsná pohádka. Trošku takového "cikánského Romea a Julie"... :) Pěkné.. Dějově bohatý i zajímavými informacemi nasycený - pro mě novými - poutavý román.

11.06.2014 5 z 5

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Moc hezky popsaná nálada Berlína 50.let. Zvláštní příběh, dá se říci, šokující, který je poutavě popsán. Jen nevím, byl Leonard ňouma nebo psychouš schopny všeho??

17.05.2014 4 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Knížka mi přišla nerealistická, ba přímo naivní, jakoby napsaná pro náctileté. Příběh byl fajn, jen kdyby byl jinak napsán. Přijde mi "levná" :(

22.02.2014 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ano pěkná skoro detektivka, která se hezky čte. Líbilo se mi, že je nenásilně protirežimní a vzhledem k lehkému čtení bych jí klidně doporučila mládeži. Nemá na to být povinnou četbou, ale není zase tolik knih, které poutavě s příběhem pomohou poznat politické prostředí 20. století v Československu. Za minulého režimu to lidské "svině" měly jednoduché, jak snadné je "převléci si kabát".. (pardon za vulgaritu, ale nenapadá mě slušné synonymum)..

26.07.2013 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Možná by to nebyla špatná 1. verze knižky, kdyby byla osekána o "segalovský" bojový scény (tím zkrácena nejmíň o 200 stránek) a děj by byl domyšlený.. autor má vypravěčský talent, ale já si od něj dám nejspíš velmi dlouhou pauzu ..

05.04.2013 2 z 5

Ctitelé katastrof a Hitlerova tužka Ctitelé katastrof a Hitlerova tužka Petr Prouza

Z prvního pohledu se jednalo o vzpomínkovou knihu (což vůbec nebylo na škodu, - milenecké scény velice pobaví :) ). Naopak děj se mi zdál v povzdálí, ne špatný ale velice stručně popisovaný. Knihu jsem si užila bohatou slovní zásobou a formou. Jsou i lepší knihy, ale i tato stojí za přečtení...

26.10.2012 4 z 5

Hráčský instinkt Hráčský instinkt Juli Zeh

Velice zvláštní pojetí postav "pravnuků nihilistů", kteří svými postoji a hlavně chováním a činy šokují v knize okolía tím i čtenáře.. S obsahem a samotným příběhem jsem byla spokojená a určitě na knihu jen tak nezapomenu. Osobně mě trochu zklamal závěr.

30.09.2012 4 z 5