Sanctus

Mysteriózní thriller o hrůzyplném tajemství, které střeží podivný mnišský řád sídlící v tisíce let staré svatyni v nitru hory – a které je nyní blízko prozrazení. Celý svět totiž skrze televizní kamery přihlíží, jak neznámý mladý mnich vyšplhá na vrcholek citadely, stojí zde několik hodin s rozpaženýma rukama, a potom skočí. Na co chtěl svou smrtí upozornit? Proč se mniši snaží chránit své tajemství, svůj Sakrament, jakýmikoliv prostředky? A co je oním Sakramentem, který obyvatelům hory záhadně prodlužuje život? Odpověď sahá až do časů stvoření světa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92710/sanctus-92710.jpg 4.1205

Ruinská trilogie 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Sanctus, 2011

Kniha Sanctus

HYPNOS88
14. listopadu

Tohle můžu. Citadela, mniši a starověký řád zahalený tajemstvím. K tomu nějaké to vyšetřování a celé je to takový správný spletenec, který člověka drží a nutí číst dál. Má to šmrnc, má to přesně tu tajemnou atmosféru, kterou by to měli mít a čte se to svižně. Výborná práce autora a rozhodně pokračuju dalším dílem.

WowKokinko
05. listopadu

Zajímavá kniha, ale do některých pasáží jsem se musela vyloženě nutit :( celkové rozuzlení nečekané :) jsem ráda, že jsem si knihu přečetla ale mezi moje top nebo ty které bych chtěla číst znovu určitě nepatří

petym

Pěkná kniha že začátku dosti napínavé, potom zbytečně zdlouhavé, ale ke konci se to čte jedna báseň. Myslíte, že Adam byl první na zemi? - tak čtěte dál....

mata57

Taková frčící "uvolňovačka" s mysteriózním fantasy námětem. Trefná úvaha v komentáři od "Ryorka".

Ryorka

No já si spokojeně chrochtám. Je to psané velmi efektně, strohé krátké kapitoly bez zbytečné vaty, nejednou zakončené pořádným cliffhangerem. Bodejť by potom u toho člověk neseděl jak přilepenej. Konspirační teorie je tu už v rovině fantasy, ale kde je vlastně hranice fantasy u Boha? Vše, co není tak, jak je v Bibli, je pro ateistu fantasy a pro věřícího je kacířství. Rozhodně si dám druhý díl.

zuzka9813
07.09.2018

Hodně dobrá kniha na zajímavé téma

jiri77
19.04.2018

Čtivé díky krátkým kapitolám ale to je asi tak vše. Začátek knihy vypadal slibně a kniha mě i bavila a už jsem se pomalu začínal těšit na další díl ,ale ten konec to totálně zabil.
To bylo i na mě už trochu přitažené za vlasy a to jsem zvyklý na ledacos. Celkově mě kniha zklamala a další díly určitě číst nebudu.

Kalina
18.12.2017

První díl trilogie se četl velice dobře. Trochu pohádka ,ve které autor popustil uzdu fantazii, ale tak to má být. Bez dobré fantazie by nemohl vzniknout dobrý příběh. Rozhodně doporučuji.

Simon Toyne
britská, 1968