Sanctus

Mysteriózní thriller o hrůzyplném tajemství, které střeží podivný mnišský řád sídlící v tisíce let staré svatyni v nitru hory – a které je nyní blízko prozrazení. Celý svět totiž skrze televizní kamery přihlíží, jak neznámý mladý mnich vyšplhá na vrcholek citadely, stojí zde několik hodin s rozpaženýma rukama, a potom skočí. Na co chtěl svou smrtí upozornit? Proč se mniši snaží chránit své tajemství, svůj Sakrament, jakýmikoliv prostředky? A co je oním Sakramentem, který obyvatelům hory záhadně prodlužuje život? Odpověď sahá až do časů stvoření světa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92710/sanctus-92710.jpg 4.1217

Ruinská trilogie 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Sanctus, 2011

Kniha Sanctus

Čokoláda

Sanctus - napínavé čtení, tajuplný příběh,
druhý díl Klíč už výborné úrovně knihy Sanctus nedosahuje.

zazvorka
25.07.2021

Pokus o thriller s náboženskou tématikou. Píši pokus, protože dech jsem při čtení trilogie nezatajila ani jednou. Fantazií však autor nešetřil - je tam opravdu vše. Statečný, hrdinný fešák Gabriel (ve třetím díle dokonce na koni), krásná Liv (žádná šifra před ní své tajemství neukryje), pár sympatických agentů FBI, neúplatný turecký policista, dobrotivý mnich a další ti hodní. K tomu celá řada padouchů a fanatiků. Vše okořeněno tajemstvím, starými proroctvími, smrtící chorobou, potenciálním koncem světa apod. Nechybí romantická linka, takže co více si přát? No, mohli bychom si přát např. lepší charakteristiku postav, menší předvidatelnost děje atp. Pohádka, do níž není radno moc šťourat. Mně ale bohatě posloužila jako oddechovka po Zrcadlovém muži. A kdybych si měla vybrat, co si zopakuji, určitě by to byla spíše Ruinská trilogie, než Zrcadlák.

Jack Bauer
26.07.2020

Velice čtivě napsaná kniha, kdy jsem musel neustále otáčet stránky při nichž jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak někdo může napsat takový brak. Překousl jsem hodně nesmyslů a zajímavý napínavý děj mě neustále nutil do čtení, abych se dozvěděl co je ten tajemný Sakrament. Lituji, že jsem s knihou nepraštil hned ze začátku při prvním nesmyslu. Takovou blbost jsem už hodně dlouho nečetl, při odtajnění Sakramentu jsem měl chuť trhat stránky. Rád bych dočetl celou trilogii, jelikož příběh je velice chytlavý, ale děsně blbý, takže pokračovat nebudu. Za čtivost bych dal 100%, ale za příběh s velmi hloupým závěrem odpad, takže velmi slabý průměr.

jprst
23.07.2020

Autor pravděpodobně zjistil, že náboženská témata jsou trhák a tak nechal zařádit svoji fantazii. Na škodu to nebylo, protože se mu podařilo napsat slušný a poutavý thriller. Na vykreslení povah postava a důvodů jejich konání sice fantazií šetřil, což ale příběhu až tak moc neškodilo. Důležité je, že hlavní tajemství se mu povedlo, takže závěr byl poutavý a docela překvapivý. Ale na víc než slušný průměr to nedá.

lucie3145
09.07.2020

Takhle kniha se mi fakt líbila. Vyhovují mi krátké kapitoly (protože já nesnáším odložit knihu s rozečtenou kapitolou) a líbí se mi i časté přeskakování dějových linek, že člověk ví, co se kde děje a zároveň to zvyšuje napětí, jak se bude vyvíjet jiná linka. Na někoho to možná může působit zmateně, ale mě to taky baví. Příběh mě zaujal a rozuzlení mě upřímně překvapilo. Už se těším na další dva díly.

hajrys
04.05.2020

Zase jedna z knih, které jsem s potěšením přečetla. Tajemný řád, napínavá zápletka a krátce členěné kapitoly nenechají ruce knihu odložit.

HYPNOS88
14.11.2019

Tohle můžu. Citadela, mniši a starověký řád zahalený tajemstvím. K tomu nějaké to vyšetřování a celé je to takový správný spletenec, který člověka drží a nutí číst dál. Má to šmrnc, má to přesně tu tajemnou atmosféru, kterou by to měli mít a čte se to svižně. Výborná práce autora a rozhodně pokračuju dalším dílem.

WowKokinko
05.11.2019

Zajímavá kniha, ale do některých pasáží jsem se musela vyloženě nutit :( celkové rozuzlení nečekané :) jsem ráda, že jsem si knihu přečetla ale mezi moje top nebo ty které bych chtěla číst znovu určitě nepatří