Sanctus

kniha od:

Sanctus https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92710/sanctus-92710.jpg 4 231
Koupit Koupit eknihu Bazar

Mysteriózní thriller o hrůzyplném tajemství, které střeží podivný mnišský řád sídlící v tisíce let staré svatyni v nitru hory – a které je nyní blízko prozrazení. Celý svět totiž skrze televizní kamery přihlíží, jak neznámý mladý mnich vyšplhá na vrcholek citadely, stojí zde několik hodin s rozpaženýma rukama, a potom skočí. Na co chtěl svou smrtí upozornit? Proč se mniši snaží chránit své tajemství, svůj Sakrament, jakýmikoliv prostředky? A co je oním Sakramentem, který obyvatelům hory záhadně prodlužuje život? Odpověď sahá až do časů stvoření světa…... celý text

Série:

Ruinská trilogie 1.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Sanctus , 2011


více info...

Komentáře (61)

Komentáře 61 Recenze 1

m2056
m2056
07.09.2023 5 z 5

První díl série se čte dobře příběh je zajímavý škoda jen že musíte shánět další knihu uvítal bych když to bude tři knihy v jedné.

katushah
katushah
18.06.2023 4 z 5

Dobře se to četlo. Tuhle tématiku mám ráda. Akorát teda to finále je dost podivný. Zkusim si přečíst další díl, jak se to bude dál vyvíjet.


Tyet
Tyet
08.12.2022 odpad!

Tato kniha byla ještě PŘED VYDÁNÍM prodána do 40 zemí světa! To je skutečně zcela mimo mé chápání, protože je naprosto blbá. Slátanina stříleček, soft ezoteriky pro masy a jakési pofidérní "historie", kde prastaré tajné texty mají formu i obsah facebookových mouder. Ale lid si to patrně žádá, jiné vysvětlení nemám.

Arev122
Arev122
09.02.2022 4 z 5

Napínavé čtení s církevním tajemstvím, který mě zaujal od první stránky. Sice občas jsem se ztrácela v postavách , ale děj měl spád a napětí. Nesmí se ale uvažovat realisticky, je to jen románový trihler.

Cokomilka86
Cokomilka86
04.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Miluji Thrillery, které jsou propojeny s vírou nebo církvi a toto kniha splňuje na 100%. je napínavá se super zápletkou knihu doporučuji️Neporadil by mi někdo knihy s podobnou tématikou díky moc

Čokoláda
Čokoláda
06.01.2022 5 z 5

Sanctus - napínavé čtení, tajuplný příběh,
druhý díl Klíč už výborné úrovně knihy Sanctus nedosahuje.

zazvorka
zazvorka
25.07.2021 4 z 5

Pokus o thriller s náboženskou tématikou. Píši pokus, protože dech jsem při čtení trilogie nezatajila ani jednou. Fantazií však autor nešetřil - je tam opravdu vše. Statečný, hrdinný fešák Gabriel (ve třetím díle dokonce na koni), krásná Liv (žádná šifra před ní své tajemství neukryje), pár sympatických agentů FBI, neúplatný turecký policista, dobrotivý mnich a další ti hodní. K tomu celá řada padouchů a fanatiků. Vše okořeněno tajemstvím, starými proroctvími, smrtící chorobou, potenciálním koncem světa apod. Nechybí romantická linka, takže co více si přát? No, mohli bychom si přát např. lepší charakteristiku postav, menší předvidatelnost děje atp. Pohádka, do níž není radno moc šťourat. Mně ale bohatě posloužila jako oddechovka po Zrcadlovém muži. A kdybych si měla vybrat, co si zopakuji, určitě by to byla spíše Ruinská trilogie, než Zrcadlák.

Jack Bauer
Jack Bauer
26.07.2020 3 z 5

Velice čtivě napsaná kniha, kdy jsem musel neustále otáčet stránky při nichž jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak někdo může napsat takový brak. Překousl jsem hodně nesmyslů a zajímavý napínavý děj mě neustále nutil do čtení, abych se dozvěděl co je ten tajemný Sakrament. Lituji, že jsem s knihou nepraštil hned ze začátku při prvním nesmyslu. Takovou blbost jsem už hodně dlouho nečetl, při odtajnění Sakramentu jsem měl chuť trhat stránky. Rád bych dočetl celou trilogii, jelikož příběh je velice chytlavý, ale děsně blbý, takže pokračovat nebudu. Za čtivost bych dal 100%, ale za příběh s velmi hloupým závěrem odpad, takže velmi slabý průměr.

jprst
jprst
23.07.2020 3 z 5

Autor pravděpodobně zjistil, že náboženská témata jsou trhák a tak nechal zařádit svoji fantazii. Na škodu to nebylo, protože se mu podařilo napsat slušný a poutavý thriller. Na vykreslení povah postava a důvodů jejich konání sice fantazií šetřil, což ale příběhu až tak moc neškodilo. Důležité je, že hlavní tajemství se mu povedlo, takže závěr byl poutavý a docela překvapivý. Ale na víc než slušný průměr to nedá.

lucie3145
lucie3145
09.07.2020 5 z 5

Takhle kniha se mi fakt líbila. Vyhovují mi krátké kapitoly (protože já nesnáším odložit knihu s rozečtenou kapitolou) a líbí se mi i časté přeskakování dějových linek, že člověk ví, co se kde děje a zároveň to zvyšuje napětí, jak se bude vyvíjet jiná linka. Na někoho to možná může působit zmateně, ale mě to taky baví. Příběh mě zaujal a rozuzlení mě upřímně překvapilo. Už se těším na další dva díly.

hajrys
hajrys
04.05.2020 5 z 5

Zase jedna z knih, které jsem s potěšením přečetla. Tajemný řád, napínavá zápletka a krátce členěné kapitoly nenechají ruce knihu odložit.

HYPNOS88
HYPNOS88
14.11.2019 5 z 5

Tohle můžu. Citadela, mniši a starověký řád zahalený tajemstvím. K tomu nějaké to vyšetřování a celé je to takový správný spletenec, který člověka drží a nutí číst dál. Má to šmrnc, má to přesně tu tajemnou atmosféru, kterou by to měli mít a čte se to svižně. Výborná práce autora a rozhodně pokračuju dalším dílem.

WowKokinko
WowKokinko
05.11.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ale do některých pasáží jsem se musela vyloženě nutit :( celkové rozuzlení nečekané :) jsem ráda, že jsem si knihu přečetla ale mezi moje top nebo ty které bych chtěla číst znovu určitě nepatří

petym
petym
13.07.2019 3 z 5

Pěkná kniha že začátku dosti napínavé, potom zbytečně zdlouhavé, ale ke konci se to čte jedna báseň. Myslíte, že Adam byl první na zemi? - tak čtěte dál....

mata57
mata57
07.04.2019 4 z 5

Taková frčící "uvolňovačka" s mysteriózním fantasy námětem. Trefná úvaha v komentáři od "Ryorka".

Ryorka
Ryorka
10.03.2019 5 z 5

No já si spokojeně chrochtám. Je to psané velmi efektně, strohé krátké kapitoly bez zbytečné vaty, nejednou zakončené pořádným cliffhangerem. Bodejť by potom u toho člověk neseděl jak přilepenej. Konspirační teorie je tu už v rovině fantasy, ale kde je vlastně hranice fantasy u Boha? Vše, co není tak, jak je v Bibli, je pro ateistu fantasy a pro věřícího je kacířství. Rozhodně si dám druhý díl.

zuzka9813
zuzka9813
07.09.2018 3 z 5

Hodně dobrá kniha na zajímavé téma

jiri77
jiri77
19.04.2018 1 z 5

Čtivé díky krátkým kapitolám ale to je asi tak vše. Začátek knihy vypadal slibně a kniha mě i bavila a už jsem se pomalu začínal těšit na další díl ,ale ten konec to totálně zabil.
To bylo i na mě už trochu přitažené za vlasy a to jsem zvyklý na ledacos. Celkově mě kniha zklamala a další díly určitě číst nebudu.

Kalina
Kalina
18.12.2017 4 z 5

První díl trilogie se četl velice dobře. Trochu pohádka ,ve které autor popustil uzdu fantazii, ale tak to má být. Bez dobré fantazie by nemohl vzniknout dobrý příběh. Rozhodně doporučuji.

pavla7316
pavla7316
07.11.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den. Skvělá kniha, opravdu doporučuji.

P1tr
P1tr
24.08.2017 4 z 5

Sanctus oplývá chytlavým námětem, kterému se dostává poměrně béčkového zpracování, což nicméně není vůbec na škodu a po většinu času se jedná o velice čtivé dílo, které se občas snaží být něčím trošku víc, ale ve výsledku jde o jednodušší a poměrně přímočarý kus. Veliké problémy jsem měl na prvních stranách, kdy se mi kniha četla velice těžce a měl jsem pocit, že se opakuje to samé stále dokola a nikam se příběh neposouvá a nestartuje, ale naštěstí pak došlo k nápravě. Postav je v příběhu poměrně hodně, ovšem ani jednu nelze považovat za příliš výraznou a k žádné jsem si nenašel hlubší vztah. Sanctus používá postavy pouze jako příběhové prostředky a hnacím motorem tak nejsou charaktery, ale zejména ústřední tajemství, které se dočká nečekaného a poměrně uspokojivého rozuzlení. Tedy ačkoliv nelze Sanctus považovat za zásadní knižní dílo, dokáže vtáhnout a namotivovat na přečtení zbytku trilogie.

Andrea7
Andrea7
18.07.2017 4 z 5

Nedá sa povedať že by som knihu zhltla jedným dychom, ale čítala sa jednoducho. Určite si prečítam aj pokračovanie.

Trissi
Trissi
11.07.2017 1 z 5

No nevím, mně to přišlo jako velká slátanina. Asi se nikdy nedovím, jak to vše dopadne, protože už mě dostal ten první díl. K tomu číst další se nepřemluvím. Trochu to připomíná knihu "Bílý amulet" od autorky jménem Wantula. Také veledílo. A tak musím hodnotit stejně. Jednu hvězdu za snahu.

Jelen51
Jelen51
20.02.2017 4 z 5

Velmi mile mě to překvapilo. Dlouho jsem se odhodlávala se do knihy pustit a teď rozhodně nelituju. Díky krátkým kapitolám to rychle utíká a děj je napínavý. Tak beru rovnou druhý díl do ruky a jedem dál.

Sarkyss
Sarkyss
05.09.2016 4 z 5

Zpočátku mě děj moc nezaujal. Bylo to pro mě zdlouhavé a trochu i nudné, ale když jsem překonala pár desítek stránek, uvědomila jsem si, že jsem do knížky ponořená a hltám jednu stránku za druhou. Body navíc dávám také za kratší kapitolky, které jsou vždy z pohledu jiné postavy. Jsem zvědavá na pokračování.

Salinka
Salinka
17.08.2016 5 z 5

Knihu jsem měla už dlouho v "Chystám se číst" a konečně na ní došlo.
Nezklamala mě, příběh má spád a i když se tam vlastně zase tolik neděje tak kniha rychle ubíhá a nemá hluchá místa. Pravda, příběh je poněkud "přitažený za vlasy", ale tak proč ne :-) druhý díl už mám připravený ke čtení...

TheSarcasm
TheSarcasm
12.07.2016 4 z 5

Docela napínavé a má to spád. Příběh je sice dost fantasmagorický, ale náboženská témata frčí a ději to určitě dodává na atraktivitě. Kdo očekává rádoby reálnou zápletku ve stylu Dana Browna tak se asi občas neubrání úsměvu nad těmi divokými konstrukcemi, ale jedu dál a jsem zvědavý jak se to dále vyvrbí.

zimka.r
zimka.r
22.02.2016 5 z 5

Tak jo tak jo, večírek začal velmi příjemně, takže jsem už teď zvědavá jak se bude vyvíjet dále :)

Hoshi
Hoshi
25.10.2015 5 z 5

Po pár letech jsem si přečetla znovu. A znovu jsem unešena a ponořená do děje. Trošku si nadávám, že jsem opětovné čtení odkládala na tak dlouho, protože tohle je trilogie, která stojí za to si přečíst :) Teď s velkým nadšením na druhý díl....

Veverka_26
Veverka_26
21.09.2015 5 z 5

Tak z téhle knihy jsem naprosto unešená :-) Neprosto neuvěřitelně mě pohltila do děje. Autor je naprosto senzační jeho styl a barvité popisování jak postav tak i situací a prostředí je famózní.

Dousabel
Dousabel
12.06.2015 4 z 5

Docela slušný thriller s náboženskou zápletkou. Je to samozřejmě hrozná pohádka, ale musím uznat, že závěr byl docela překvapivý a zahřál mou feministickou dušičku :o) A vlastně, proč by to tak nemohlo být? :)
Jinak děj byl tak od půlky docela slušný, mělo to spád, akčnost i napětí, vyhovovaly mi krátké kapitolky a přebíhání mezi postavami.
Jediné, co mi přece jen trochu chybělo, bylo vysvětlení trochu více do hloubky, ale třeba se dočkám v druhém dílu. Idu na něj!

Malarkey
Malarkey
20.03.2015 3 z 5

Tuto knížku jsem si onehdá našel v Levných knihách a zaujala mě jak mapou na přední stránce, tak i příběhem, který sliboval další z řady těch, co se opírá o dnešní náboženství. Ve výsledku nemůžu říct, že by tato kniha byla vysloveně špatná. Nicméně v době, kdy plno knih s touto tématikou je založeno na skutečných událostech, je právě tato čistou fikcí, na což jsem si nebyl moc schopný zvyknout. Každopádně napětí má, údernost také a k tomu všemu nedokončený příběh, protože se jedná o první díl z trilogie. Druhý ale nejspíš už vyhledávat nebudu.

trudoš
trudoš
20.03.2015 3 z 5

Příjemně čtivý thriller, ale to je asi tak vše, co pozitivního o knize můžu říct. Sympatické mi byly především krátké kapitoly, které sice evokují rychlý děj, ovšem při zpětném pohledu musím podotknout, že se toho v románu zase až tak moc nestane. Tady tenhle spáchal sebevraždu, tihle támhle se připravují na příchod spasitele, tuhle tamti se snaží odhalit tajemství záhadného chrámu - a ric pic, konec. Ten je navíc jen konspirací pro konspiraci samotnou - logiku tajemné sekty jsem prostě nepobral.
Simonovi Toynemu rozhodně nelze upřít cit pro spád, sympatické živé postavy a akčně vypadající scény (říkám vypadající, protože té opravdové akce tady ve finále moc není). Je sice předvídatelný, průhledný a trochu i tahá čtenáře za fusekli, ale to vše k podobnému thrilleru prostě patří. Jde jen o to, zda na jeho hru přistoupíte, nebo ne.

cantona
cantona
01.01.2015 5 z 5

Tak tuto knihu mohu jen doporučit. Takovéto knihy mám nejraději, kde je zápletka, akce a nečekané rozuzlení. Tady sice ten konec byl dost haluz, ale jinak super. Tady není co řešit. Plný počet!

Selinute
Selinute
01.01.2015 2 z 5

Když jsem uviděla mapu Turecka za přebalem, stala se pro mě knížka lákavým magnetem slibující zajímavý čtenářský zážitek. Ano, začátek byl akční, mysteriózní a napínavý. Když však srovnám tuto knížku např. s Danem Brownem, u jehož knih se mi často podsouvala myšlenka "mohlo to tak skutečně být?", tak tady to není. Po šokujícím odhalení co je to Sakrament, jsem se rozhodla dát 2*, protože takový nesmysl si málokdo může vymyslet. Mě knížka zklamala. Škoda času. Další díly určitě už číst nebudu.

stopař
stopař
26.12.2014 5 z 5

Napínavé čtení a zajímavá zápletka.

Hankai
Hankai
28.11.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem, krásná knížka. Doporučuji.

Nemesis Moriko
Nemesis Moriko
23.08.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, opravdu mě to bavilo :) Prostředí bylo opravdu realistické, postavy taky. Místy sice bylo znát, že je to autorova prvotina a některé závěry byly trošku logicky nepodložené, ale to jsou jen detaily. Už se těším, až si přečtu Klíč :-)

Misa25
Misa25
10.06.2014 4 z 5

Kniha mě pohltila od začátku až do konce a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl :D

mysticblueriver
mysticblueriver
28.04.2014 4 z 5

Nejprve mi vadily krátké kapitoly, kde se rychle střídal děj. později to bralo svůj spád a napětí a tedy splnilo svůj účel. Celkově mě kniha potěšila a líbila se. Myšlenka knihy překvapující, bez pocitu sklouznutí do nesmyslnosti. Takže doporučuji k přečtení.

Autorovy další knížky

Simon Toyne
britská, 1968
2011  81%Sanctus
2018  72%Neznámý
2013  81%Klíč
2015  78%Věž - vzestup předchází pádu
2019  84%Chlapec, který viděl

Kniha Sanctus je v

Právě čtených2x
Přečtených305x
Čtenářské výzvě16x
Doporučených23x
Knihotéce201x
Chystám se číst95x
Chci si koupit17x
dalších seznamech1x