Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Cestou vlka - Tulák 1 Cestou vlka - Tulák 1 David Gemmell

Dala jsem si opáčko po 15 letech. A je to pořád zatraceně dobrá hrdinská fantasy. Málokdo umí udržet příběh celou dobu v takovém tempu. Tulák počáteční prototyp antihrdiny, kterého si zamilujete, a který má nakonec víc morálky než opěvovaní hrdinové.

01.09.2020

Vzestup Endymionu 2 Vzestup Endymionu 2 Dan Simmons

Báječný, mrazivý a fantastický konec. Vše do sebe zapadá. Díky za tu úžasnou jízdu mnoha krásnými světy.

01.09.2020 5 z 5

Vzestup Endymionu 1 Vzestup Endymionu 1 Dan Simmons

Jako celá série i toto pokračování si drží vysokou úroveň.

01.09.2020 5 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Těšila jsem se na dobrou knihu. Recenze pěkné, ilustrace super, ale jak jsem začala číst... Ten styl psaní mi vyloženě lezl na nervy, spíš pro puberťáky. Obvykle vydržím aspoň 100 stran, ale tady jsem odložila po 36. Po dvou dnech si nevzpomenu na nic..

01.09.2020 1 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

A jízda pokračuje. Musím říct, že když jsem knihu četla poprvé v patnácti, tak jsem tomu vlastně vůbec nerozuměla, i přesto mě tenkrát moc bavila. Dnes je pro mě kniha ještě mnohem čtivější a zajímavější. Dokonalý svět, vše do sebe postupně zapadá. Jedna z nejlepších sci-fi knih s dalekým přesahem do různých žánrů a filozofie.

29.07.2020 5 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Náherné rozzuzlení příběhu poutníků. Vysoký filozofický přesah. Komplexní, jedinečný příběh. Čtivé, napínavé a velmi složité a mnohavrstevnaté. Doporučuji těm, kteří hledají sci-fi, které není jednoduché ani hloupé.

17.07.2020 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Sci-fi jak má být, není laciné, není hloupé. Příběhy poutníků cestujících za vyplněním jejich přání.
Některé příběhy plynou pomalu, jiné jsou dynamické, ale všechny mají smysl, takže je důležité je číst. Odkazy na stará klasická díla.

09.07.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Čtivé to je, ale jinak přitažené za vlasy. Po Kříďákovi jsem čekala víc.

09.07.2020 odpad!

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Životopisy nečtu, ale tady jsem udělala výjimku. Kovy prostě má co říct a je to neuvěřitelně zajímavá osobnost. Krásná grafika, cituplné básně a hlavně zajímavé, zábavné příběhy. Za dvě hodinky najednou přečteno.

12.06.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak další knihu s touto hlavní hrdinkou už jsem nezvladla dočíst. Erika je mi nesympaticka, otravná, ba přímo nesnesitelná.

20.04.2020 1 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Možná místy trošku zlouhavé, ale jinak výborné napínavé čtení. A ten závěr mě naprosto dostal! Najednou je vše jinak, optika otočena o 180 stupňů. Doporučuji.

07.04.2020 4 z 5

Pěšec proroctví Pěšec proroctví David Eddings

Patří mezi mé srdcovky. Byla to druhá kniha, kterou jsem četla mimo povinnou četbu během dospívání a zároveň první fantasy. Od té doby tento žánr zbožňuji. Nyní jsem přečetla znovu po nějakých 15 letech a pořád mě to neskutečně baví. Čtivá, okouzlující a nestárnoucí klasika.

23.03.2020 5 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Četla jsem ze zvědavosti a profesionálního zájmu. Nejsem cílová skupina, protože pro dospělé to opravdu není. Čtveřice dětí na různých místech planety obdrží slavná spirituální zvířata. Objeví se jakýsi ohromný nepřítel a je třeba získat k jeho poražení talismany. Jednoduché, nekomplikované a ploché. Pro děti asi Ok, ale i tak si myslím, že se pro ně dají najít i knihy mnohem lepší. Další díl fakt ne.

20.03.2020 2 z 5

Draci podzimního soumraku Draci podzimního soumraku Tracy Hickman

Super fantasy, čtivé, napínavé.

Moje maminka je nej Moje maminka je nej Eva Horáková

Krásná kniha pro děti k výuce čtení. Prříběhy jsou jednoduché, ale vždy poučné. Postupně se přidávají víceslabičná slova.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Četla jsem kdysi dávno, teď mě upoutal seriál, tak jsem si dala opáčko formou audioknihy. Boží fantasy, poutavé, zajímavé, návykové.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavá, čtivá, tajuplná detektivka s překvapivým závěrem.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezii obvykle nečtu, ale když už, ráda sáhnu po Kytici. Nejsou to žádné ufňukané básničky, ale balady plné příběhů a poučení.

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Čtivý , napínavý příběh. Začala jsem číst jen kvůli Výzvě, ale nebylo to špatné.
Jen je tam na mě těch podivností až příliš. Ve světě, kde je možné naprosto všechno, neexistují vlastně ani žádné opravdové překážky, vždy se najde, jak něco udělat. Chybí tam tudíž překvapení.

Pevnost nesmrtelných Pevnost nesmrtelných David Eddings

Četla jsem dlouho, ale už to vzdávám. Prostě to nejde dočíst. Nebaví mě to.

03.03.2020 1 z 5