Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky obvykle nečtu, ale když už pasovaly do Čtenářský výzvy, tak jsem to zkusila. Nebylo to špatné, romány od Nesba jsou sice lepší, ale pořád se jedná o zajímavé čtení, rychlé a oddechové.

21.03.2022 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Uf, to bylo příšerné.

14.03.2022 odpad!

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Čtivá rychlovka, ale nic převratného.

14.03.2022 3 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Emily Rodda (p)

Ani druhý díl série nezklamal. Sice je kniha určena dětem, ale jako odpočinková, jednoduchá pohodovka je prima i pro dospělé.

10.03.2022 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Po shlédnutí filmu jsem se dostala ke knize, která, jak už to bývá, je mnohem lepší. Zvláštní jak moc se liší konec.

09.03.2022 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

(SPOILER) Tak čtivé, tak napínavé a tak osvěžující po všech těch sériových vrazích. Z příběhu mě mrazilo po celou dobu, přestože jsem tušila, že vypravěč je nespolehlivý, a všechno je jinak, než se zdá. Těším se na další.

09.03.2022 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Po shlédnutí seriálu jsem chtěla poznat originál. Začala jsem chronologicky knižními prequely, které mě celkem bavily a těšila jsem se, až dostanu na úroveň seriálu a teď? Uf, to je tak strašně něco jiného, že se nestačím divit, jak vypadá předloha. Tvůrci seriálu změnili děj, postavy a jejich pohlaví, zkrátka zůstalo jen pár slov a myšlenek.
Přestože jsem velkým zastáncem knižních předloh, které bývají lepší, mě tato neoslovila. Je to dílo ve skrze o politice, o neustálých dialozích bez většího děje - ten je shrnut v několika větách a časových skocích. I když myšlenka je velká, nebavilo mě provedení.

07.03.2022 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Království stojí mimo sérii Harryho Holea, tak jsem byla zvědavá, jestli mě bude také bavit. A Nesbo nezklamal - zvraty jak se sluší a patří, čtivé, napínavé, prostě super.

03.03.2022 5 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Jednoduché, čtivé a napínavé dobrodružství zejména pro děti, ale ani jako dospělá jsem se nenudila. Atmosférou mi připomíná Hraničářova učně. Moc prima jsou větší písmena a celková útlost knížky, což děti neodradí od čtení. Poutavý příběh je naopak navnadí na další díly a celkový počet stran nakonec předčí i tlusté knihy. Výborný nápad.
Vřele doporučuji.

03.03.2022 5 z 5

A zrodí se Nadace A zrodí se Nadace Isaac Asimov

Na rozdíl od předchozího dílu, který mě moc nebavil, mě tento vtáhl do děje a nepustil. Knihy čtu chronologicky a už se těším na první Nadaci.
Obdivuji, jak je kniha napsaná, že i po tolika letech stále baví současné čtenáře.

02.03.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Pohádku jsem si užila i jako dospělý, určitě ji dám dětem, hned jak do ní trošku dorostou. Příběh je plný hlubokých myšlenek a poučení, k nimž ale jemně směřuje, nenutí a nepodbízí. Přečteno jedním dechem během dvou dnů, jak za starých časů s Harrym. :-)

24.02.2022 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

(SPOILER) Extrémně napínavé, absolutně nepředvídatelné. Že něco nehraje v tom, co nám předkládají hlavní hrdinové, začínáte tušit až po půlce knihy, ale jak moc...tak to až na úplném konci. Bravo, tak dobrý pohlcující příběh tu už dlouho nebyl.

19.02.2022 5 z 5

Pán draků z Mystary Pán draků z Mystary Thorarinn Gunnarsson

Tuto triologii jsem četla jako náctiletá a po letech jsem se rozhodla pro opáčko. Mám za sebou první díl a už mě to tak nenadchlo. Za ty roky jsem přečetla mnohem kvalitnější příběhy. Myšlenka super, jen to zpracování pokulhává. Jak kdyby byl autor placen za počet stran. Děj je nevyvážený, někde se táhne nekonečnými popisy cest, jinde je to důležité v pár větách. Ocenila bych propracovanější psychologii postav, všechny jsou příliš povrchně zobrazeny. Taky jsem si dost často přišla jako v kampani Heroes Migth and Magic - kouzelné artefakty, jakýsi depozitář dostupných kouzel (speciálně Thelwyn šel meditovat a obdržel několik kouzel nižšího řádu :-D) poznat co nejvíce fantastických ras, cestovat a cestovat a nakonec zvítězit. Prostě nostalgická béčková fantasy.

11.02.2022 3 z 5

Bláznivé pohádky o tanvaldských mašinkách Bláznivé pohádky o tanvaldských mašinkách Lubomír Vejražka

Za mě přitažené za všechny vlasy, ale dítéti se líbila. Jediné, co mě zaujalo, byly reálie našeho domova.

22.12.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Za mě super. Konečně jsme poznali i druhou stránku světa Hunger Games. Snow a jeho psychologie mě nadchla.

21.12.2021 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Životopisy nečtu, jen jsem nakoukla a přečetla jsem si jednu z posledních kapitol. A pak jsem chtěla vědět víc. Říkala jsem si, přečtu, přeskočím...to se nedá přečíst takovou bibli, nejsem ani fanynka.... Jenže pan Gott byl evidentně i dobrý spisovatel (nebo mu s tím pomáhal někdo hodně nadaný, protože vše zní velmi autenticky). Kniha mě chytla a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední písmenko. Fakt bombasticky napsané, čtivé a dokonce napínavé. Pro mě vlastně svědectví o dané době, samozřejmě subjektivní, ale i tak vypovídající.

21.12.2021 5 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

(SPOILER) Tak jim to holky zase natřely. Čtivé, napínavé, ale dalo se čekat, jak to skončí. Co je David zač jsem tušila od té chvíle, co se objevil. Člověk by čekal, že se Fay už poučila... no tak ne, hodíme tam další podraz, 2x sex ve třech, vraždu a bude to, další kniha na světě. A ještě umetená cestička ke třetí.

21.12.2021 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Teď jsem si dala opáčko se sedmiletým synem a bylo to úžasné. Srze něj jsem knihu viděla dětským pohledem a zároveň za sebe očima dospělého. Nenudil se ani jeden. Zjistila jsem kolik zajímavého jsem zapomněla pod vlivem filmu a jak je kniha oproti němu bohatá. Za mě nejlepší čtení sbližující generace.

26.10.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Vážně jsem se pobavila. Super ten Netflix na konci. Příjemné, oddechové čtení, kde se pod humorem a nadsázkou skrývají i hlubší myšlenky.

18.10.2021 5 z 5