Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Dáma s tajemstvím Dáma s tajemstvím Mary Jo Putney

Tak tady už bylo té romantiky a erotiky už moc.

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Troška napětí, troška záhadnosti a moře sladké romantiky. Jako oddych dobrý. A ten závěr - jak vystřižen z komedie od Moliéra.

Lady v přestrojení Lady v přestrojení Mary Jo Putney

Sladká oddychovka tentokrát se špionážní zápletkou.

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Na romantické příběhy moc nejsem, ale tento vlastně ani není o milenecké lásce, takže nejde o žádnou slaďárnu. Je to příběh o sestrách, o vyrůstání bez rodičů, o lásce i nenávisti mezi nimi. Vše zahaleno notnou dávkou tajemství. Konec byl možná až moc idylický, ale na druhou stranu se mi líbilo, že autorka uzavřela všechny dějové linky.

16.01.2023 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

(SPOILER) Nešťastná dívka s těžkým dětstvím a příšernou matkou. Přetížený chlapec, který se snaží uniknout předčasné zodpovědnosti. Dva lidé, kteří se náhodou potkají na internetu a po mnoho let sdílí své životy online, až nakonec dojde na očekávaný happy end. Příběh je inspirován životem Jiřího Mádla, je čtivý, milý, prostě příjemná kniha.

26.12.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Náročnější čtivo na udržení pozornosti, ale nakonec jsem to zvládla a nebylo to špatné. Přečtu si i druhý díl, i když mi to bude opět trvat dlouho, nejspíš zvolím tentokrát audioknihu.

25.12.2022 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Prima napínavé čtení, téma únikové hry ozdobené bojem o přežití mě moc bavilo.

25.12.2022 5 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

(SPOILER) Fajn fantasy. Autorka ještě není úplně vypsaná, ale potenciál má velký. Místy se zdálo, že se příběh zvrtne do náctileté romantiky, naštěstí se tak nakonec nestalo. Překvapila mě míra násilí a počet mrtvých kladných postav. Po přečtení doslovu je vše jasné. Oceňuji ten přesah. Těším se na další díl.

02.12.2022 4 z 5

Tajná manželka Tajná manželka Steve Robinson

Robinson je můj oblíbený autor a ani tato kniha mě nezklamala.

17.11.2022 5 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

(SPOILER) Neotřelý krimi příběh. Hrozně mě bavilo objevovat za čím vším Angelika stojí, že nic není náhoda a konec...skvělý, čekala jsem obvyklý morální závěr.

17.11.2022 5 z 5

Nečtu! Poslouchám Nečtu! Poslouchám Lukáš Vavrečka

Skvělá kniha o audioknihách. Zajímavě zpracované téma, proložené výkladem termínů, citáty slavných osobností a komiksovými party.

12.10.2022 5 z 5

Tintin v zemi Sovětů Tintin v zemi Sovětů Hergé (p)

Ani jsem nečekala, že to bude tak vtipné. Půjčila jsem si ji jako vzpomínku na dětství, kdy se Tintin skoro nedal sehnat a asi si nakonec přečtu úplně všechny. :-)

19.09.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Není to jen detektivka, je to pokračující příběh detektivů, kteří řeší své životy a k tomu případ. Kdo chce napínavou detektivní jednohubku, toho kniha rozhodně zklame. Koho zajímá svět detektivů jako celek se vším všudy, ten bude s touto sérií spokojený (rozhodně doporučuji číst od začátku).
Kniha byla dlouhá, ale pakliže se děj odehrává po čas delší než rok, tak se to v rámci uvěřitelnosti vyšetřování úplně zkrátit nedá. Stále však kniha nestíhá nudit, pořád se něco děje.
Chemie mezi hlavními postavami pokračuje, i když se oba zasekli na místě. Pokud jejich vztah srovnám s čínskými detektivkami od Petera Maye, tak jsou v tomto stavu detektivové rozhodně použitelnější, než se neustále rozcházet a scházet k dalšímu případu.
Detektivní zápletka byla poutavá, značně zamotaná, vraha jsem uhodla až těsně před detektivy, což se mi líbí. Bylo to nečekané, možná že kdybych to četla znova, přišlo by mi to až příliš neuvěřitelné. Jak to Cormoran sehrál s Creedem bylo super.
Nezbývá než dát 5*.

15.08.2022 5 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Velmi čtivá a příjemná kniha pro děti, i když i jako dospělou mě bavila. Poutavý příběh je proložen fakty, které hravou formou dítě obohatí o znalosti. Velmi doporučuji každému vesmírnému zvídavci.

06.06.2022 5 z 5

Staň se soukromým detektivem - najdi ukradený bludný kámen Staň se soukromým detektivem - najdi ukradený bludný kámen Hiro Kamigaki

Úžasná kniha plná nápaditých bludišť, že kolikrát i dospělý se zapotí. K tomu hledání různých předmětů a osob. A ta úchvatná ilustrace. Prostě hotové umělecké dílo.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

(SPOILER) Prostě Tolkien v celé své kráse. Nejdřív si člověk musí zvyknout na styl psaní, ale po několika stránkách už to jde samo. Dojem staré zaprášené báje na vás intenzivně dýchne. Iluze je dokonalá. Příběh krásně tragický.

30.05.2022 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásná a neobyčejná knížka pro děti, ale poselství je i pro dospělé.

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Čtivé to je. Sex v knihách mi nevadí, ale tady je toho už moc - 50 odstínů víly. Knize by prospělo seškrtání, víc by odcejpala, neztrácela dynamiku a nenutila čtenáře přeskakovat nudné pasáže. Poslední třetina byla konečně o něčem a bavila mě nejvíc. Zatím nejslabší díl série. Nestrašnější ovšem byly chyby v textu, kterých tam je nepočítaně a fakt ruší. Copak to před tiskem nikdo nečetl?! Ještěže jsem měla knihu jen vypůjčenou, protože zaplatit za tak odfláknutou knihu 400Kč, to bych jim ji asi hodila na hlavu.

18.05.2022 3 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Prima komiks, pravdivý a vtipný.

12.04.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Moc zajímavé, pěkné a čtivé. Farářce fandím.

12.04.2022 5 z 5