Lady v přestrojení

Lady v přestrojení https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423807/bmid_lady-v-prestrojeni-Lxk-423807.jpg 4 52 16

Ztracený Lord série

< 3. díl

Lady Kiri Lawfordová je dcerou vévody, po matce má však indické kořeny. To ji staví do poněkud zvláštní pozice. Kiri vyrostla v Indii s matkou a nevlastním otcem, generálem, teď se však vydává do Anglie, aby našla vhodnou partii. Místo vysněného sňatku se jí však dostává opovržení a pomluv. Během cesty do Londýna je navíc přepadena skupinkou pašeráků a jen o vlásek unikne smrti. Jejím zachráncem je Damian Mackenzie, nemanželský syn barona, majitel známého podniku a muž s velmi rozporuplnou minulostí. Kiri se inkognito vydává do Damianova klubu, aby mu poděkovala za záchranu, když náhodou odhalí potenciální hrozbu královské koruně a dozví se o plánovaném únosu princezny Charlotty. Záhy se tak dostává do světa špionáže a intrik...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Nowhere Near Respectable , 2011

Jaruš71
Jaruš71
04.05.2023 5 z 5

Líbilo se mi to, všechny tři díly jsou velmi čtivé. Snad se někdy dočkáme dalších čtyř příběhu.

Vevericka.eva
Vevericka.eva
06.03.2023 4 z 5

Sladká oddychovka tentokrát se špionážní zápletkou.

Janík511
Janík511
16.03.2022 3 z 5

Příjemná, oddychova kniha se špetkou detektivní činnosti. Romantika není úplně v popředí knihy, ale jako taková sladká tečka navíc.

Litocha
Litocha
11.05.2021 3 z 5

Je mi jasné, že historická romance není historický román. Ale tady bylo těch nesmyslů ažaž, chvílemi už to byla dočista pohádka. Hrdinka je zcela v duchu ostatních autorčiných knih nezávislá, nekonvenční a exotická a hrdina naštěstí nehledá křehkou skleníkovou květinku, která půvabně vyšívá na pohovce a při prvním náznaku nebezpečí omdlévá. Je to romance okořeněná velkou porcí dobrodružství a díky akci docela rychle ubíhá (a v do jisté míry připomíná knížky Amandy Quick). Pokud čtenářce tenhle typ knížek vyhovuje, nejspíš si ji užije.

marimari
marimari
06.09.2020 3 z 5

Dobrodružná pohádka, lehká četba pro ukrácení dlouhé chvíle.

vcielka
vcielka
16.07.2020 4 z 5

Zaciatok zacinal celkom dobre, ale potom mi zacali niektore veci pripadat pritiahnite za vlasy, zbytocne prekombinovane a akoby mala autorka rozpisanych vela vela situacii a niekedy celkom nesikovne sa ich snazila pospajat dokopy. Za mna take 3 a tristvrte hviezdy. Na 4 hviezdy som uz citala lepsie. Ale inak knizka chyti a rada si precitam od autorky aj ine veci, kedze sa mi celkom pacili reakcie a komentare charakterov. Kupodivu som zistila ze 2. Knihu zo serie som davnejsie uz citala v elektronickej podobe len si vobec neviem ani podla anotacie vybavit o com to bolo. Hor sa na prvu knihu serie :)

LilianaFalcon
LilianaFalcon
21.05.2020 4 z 5

Tohle se povedlo. Historická romance s detektivní zápletkou. Hlavní hrdinka, která umí bojovat a v nesnázích si zachovává chladnou hlavu. A hlavní hrdina, který je statečný dokud neuvidí krev.
Musím říct, že mě to vážně bavilo.

ikul
ikul
17.04.2020 4 z 5

Romantický příběh z doby napoleonské, okořeněný zápletkou pátrání anglické tajné služby po francouzských špionech. Vztah Damiana a Kiri je plný vášně a lehké erotiky. Hezké odpočinkové čtení.

havrmoni
havrmoni
30.03.2020 5 z 5

Tenhle díl mi připomněl sérii od S.Laurens, tím spiknutím. Je to historická událost, na kterou jsem narazila už několikrát. Tohle bylo jedno z těch lepších zpracování. Líbilo se mi to. Odvážná hrdinka a hlavně odlišná. To dělá knihy této autorky, pro mě, zajímavé. Její postavy jakoby vyčnívají , protože co si budem povídat v historických i současných romancích, jsou hl.postavy leckdy jak přes kopírák. No, tak teď jen budu doufat, že další díly nebudou zas za několik let. Kdyby čekali až je autorka napíše, ale ono už je těch sedm dílů nějakou dobu napsaných. Toto vydavatelství to, ale dělá často i dlouhé prodlevy mezi vydáním knihy a eknihy.

alnahu
alnahu
20.02.2020 4 z 5

Příběh lady Kiri ,která se dostane do rukou pašeráků a tím začne její dobrodružství-samozřejmě že je na obzoru i statečný zachránce.Čtivá červená knihovna.

kolacky
kolacky
16.02.2020 4 z 5

Doufám, že se časem - ne příliš vzdáleným - dostaneme i k ostatním dílům. Co jsem našla na stránkách Mary Jo P., ve 4. knize jde o vztah lorda Wyndhama, momentálně ztraceného ve Francii, a Cassie Foxové (agentka ve službách lorda Kirklanda). Pátý příběh by měl být o dvojčeti lady Mariah, Sarah Clarkeové, a agentovi Robu Carmichaelovi. Šestá kniha o Jamesovi Kirklandovi a prozatím neznámé Laurel Herbertové a sedmý příběh o zřejmě jejím bratru Danielovi Herbertovi a slečně/paní Jessii Kelhamové. Držme si palce, ať se s nimi setkáme i v češtině!

darinakovacova
darinakovacova
13.02.2020 3 z 5

Milá klasická červená knihovna s předvídatelným koncem

rampapa
rampapa
13.02.2020 5 z 5

Krásný příběh o lásce. Knížku velmi doporučuji.

mikika
mikika
12.02.2020 5 z 5

autorka má vždy zajímavé zápletky a tentokrát i neohroženou hrdinku. spiknutí proti králi řešila i Laurens v nějaké utahané sérii, ale Putney to pojala po svém a rychle. v rámci žánru patří k těm lepším.

biki
biki
31.12.2019 5 z 5

Ve třetí knize v sérii se dostalo i na Adamovu sestru, poněkud nekonvenční lady Kiri. Vzhledem ke svému původu i temperamentu to ve vysoké anglické společnosti vůbec nemá jednoduché, což je částečně důvodem k tomu, že se v úvodu knihy dostane do pěkného průšvihu. Naštěstí však její budoucí "rytíř" není daleko. Úvodní situace tak postupně přivádí Kiri do dalších napínavých a dramatických situací, v nichž jí však pevně stojí po boku kromě Maca i další "Ztracení lordi".
Těším se, kdo z nich bude na řadě jako další.

Dobruš

2014  76%Lord v nesnázích
2006  80%Divoženka
2012  80%Nevěsta na prodej
2003  68%Pouštní růže

Kniha Lady v přestrojení je v