Veve721 Veve721 komentáře u knih

Saviours - Kliatba Kortského lesa Saviours - Kliatba Kortského lesa Mary Roe

Příběh má vše, co od správné YA fantasy čtenáři očekávají - zajímavé hlavní hrdiny, spoustu akce, vtip a samozřejmě i nějakou tu nevyřešenou záhadu. Autorka je skvělá v budování atmosféry a obzvlášť v první polovině knížky jsou popisy lesa skutečně mrazivé. Jen škoda, že časem ustupují akčním scénám a příběh se tak z hororu postupně posouvá do dobrodružného žánru. První polovinu bych přirovnala k mé oblíbené "Husí kůži", druhou k "Indianu Jonesovi" pro náctileté. Knížka se mi ve výsledku moc líbila. Měla silnější i slabší chvilky, jako celek však šlo o čtivé, dobře napsané a originální dílko s nápaditou zápletkou a fajn postavami.

08.08.2018 4 z 5

Primadona Primadona Zdenka Matejová

Opravdu nechci být na tuto knížku přehnaně zlá, ale i s oběma očima zavřenýma jí nemůžu ohodnotit výše, než jednou hvězdičkou. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně nesympatická, první třetinu děje zabíralo jen její sebe-vychvalování, jak extrémně moc je pro slavnou Olívii nepostradatelná. Příchod mužské postavy mohl příběh zachránit, bohužel se tak nestalo. Nevadilo mi, že je policista Denis od hlavní hrdinky o devět let mladší, právě naopak - to mohlo být tématem, které mohla autorka rozvést. Jenže autorka radši prostor vyplnila nedůležitými nudnými popisy společné dovolené a spoooooustou zdrobnělin (chutňučký, chutňulinký, Mucko, mňáu). Fuj! Toho cukrování bylo tolik, až jsem se obávala, abych jen z pouhého čtení nedostala cukrovku.

Kéž bych mohla pochválit alespoň uměleckou kvalitu textu... Bohužel ani sloh není autorčinou silnou stránkou - chyby, časté opakování slov a v neposlední řadě podivně stylizované kapitoly, nikdy ne delší než 3-4 strany, které ve mě vyvolávaly dojem, jako bych četla něčí deník. Jenže můj deník je mnohem lépe napsaný, než tato knížka... ;)

24.07.2018 1 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Zrcátko je skvěle napsaná čtivá knížka, která poukazuje na nebezpečí moderních technologii. Díky krátkým kapitolám se čte opravdu rychle a dokonce se mi stalo, že jsem se v některých místech nedokázala od stránek odtrhnout. Líbilo se mi, jak autor dopodrobna propracoval technologii virtuálního světa Zrcátka a velkou pochvalu zaslouží i za postavy, které jsou zajímavé a snadno rozlišitelné. U knížek, kde se střídá větší množství charakterů často mívám problém se zorientovat, tady šlo však o natolik rozdílné osobnosti, že se absolutně nedalo si je splést.

Na druhou stranu musím strhnout pár bodíků za předvídatelnost. Co si budeme nalhávat, knížek na toto téma není v knižním světě zrovna málo a Zrcátko se nijak extra nesnaží vymanit z prototypu typického techno thrilleru o ovládnutí společnosti stroji. Stejně jako Terminátor, Já Robot nebo mnou nedávno čtená sci-fi Ty vyber, kdo přežije, i tato knížka má předvídatelný konec a rozuzlení mě nijak nepřekvapilo. Dokonce mi připadá, že se o moment překvapení autor ani nesnažil, jakoby si byl dobře vědom toho, že nepřichází s ničím novým. Zaměřil se spíše na kvalitu zpracování, a to se mu musí uznat - kvalitu jeho dílko rozhodně má.

22.07.2018 4 z 5

Ochránce Ochránce G.X. Todd

"Ochránce" je rozhodně knížka, která stojí za pozornost, obzvlášť, pokud jste fanoušky sci-fi. Přestože jde o autorčin debutový román, podařilo se jí vytvořit originální dílko, kterým předčí mnohem zkušenější spisovatele. Postapokalyptický svět, který vymyslela je děsivě realistický, brutální a krvavý - nic pro slabé povahy. Hlavní hrdinové jsou nesourodou směskou charakterů, která dohromady skvěle funguje. Odvážný samotář Poutník, dobrosrdečná Lacey, nezničitelná Alex a ukecaný kámoš Hlas... Kdo by dokázal odolat jejich kouzlu? Autorka se navíc vyhnula i největšímu klišé ze všech - lásce. V tomhle díle není ani kapka. Žádné muckání, muchlování, ochkání nad pevnými svaly a vyznávání nehynoucí lásky až za hrob. Jen motorka, auto a tři kámoši na cestách.

A pokud se obáváte toho, že bude "Ochránce" na stejné brdo jako většina postapokalyptických sci-fáren, tak se bát nemusíte. U tohoto žánru mám často problém, že dost rychle odhalím pointu, ale tady ne. Při čtení jsem byla napnutá, totálně zažraná do příběhu a mnohokrát šokovaná dějovými zvraty, které jsem absolutně neočekávala. Proto si "Ochránce" zaslouží pět hvězdiček. Doporučuju ho všem, kdo se nebojí krve a taky těm, které už unavuje klišoidní romantika. Tohle je knížka pro drsňáky! :)

16.07.2018 5 z 5

Mágia splnu 2. časť Mágia splnu 2. časť Katarína Senajová

Zatímco první díl byl zaměřen hlavně na zabydlování koťátek a budování vztahu s jejich paničkou, druhý díl je mnohem akčnější. Příběh má svižné tempo, stále se něco děje a já se při čtení ani na chvilku nenudila. Společně s hlavní hrdinkou chceme odhalit totožnost druhé kočičí holky, vyřešit hádku s kamarádkou, postavit se tajemným fotografkám a zároveň vyřešit trable doma. Přestože je Mirka puberťačka a občas řeší blbiny (které puberťákům připadají ohromně důležité), jde vidět, že si konečně našla svoji cestu. Byla mi o dost sympatičtější než v prvním díle, a já jí fandila. Přesto knížku doporučuji spíše mladším čtenářkám, které se dokážou do hlavní hrdinky lépe vcítit - jim je přednostně "Mágia splnu" určená a jim se také bude líbit nejvíc. I když já si čtení užila taky, a to už jsem z puberty dávno venku... :)
Jsem ráda, že se i v našich vodách najdou spisovatelé, kteří dokážou napsat originální fantasy pro děti, která nestaví veškerou akci pouze na milostných vztazích.

02.07.2018 4 z 5

Hořící stránka Hořící stránka Genevieve Cogman

Genevieve Cogman opět nabrala vítr do plachet a vrátila se ke stylu, v němž psala první díl. Jsem ráda, to mi totiž k této sérii sedí nejvíce. Druhý díl byl sice zajímavý, hlavním tahounem série ale vždy bude lovení knih v alternativních světech a Knihovna sama. Bez toho příběh ztrácí šťávu. Naštěstí se všeho potřebného ve třetím díle dočkáme - obtížných misí s kradením knížek, alternativního carského Ruska plného kouzel a nakonec také nebezpečného protivníka, který touží po zničení Knihovny. Postavy nestagnují, stále něco dělají a jejich charaktery se viditelně rozvíjí.

Nejlepší je ale na "Hořící stránce" všechna ta prvotřídní akce, kterou je doslova narvaná. Po poněkud pomalejším úvodu se autorka pořádně rozjede a už vás ze svých drápků nepustí až do konce knížky. A závěr? No ten vážně stojí za to! Je epický!

22.06.2018 5 z 5

Na dvore z tŕňov a ruží Na dvore z tŕňov a ruží Sarah J. Maas

Jak "Na dvore z tŕňov a ruží" nakonec zhodnotit? Ještě teď jsem ze svých dojmů zmatená. Rozhodně jsem se u čtení nenudila, ale to spíš zásluhou autorčina úžasného spisovatelského umění, než že by snad děj byl natolik zajímavý. Vlastně jde spíš o průměrnou (leč hezky napsanou) fantasy o vílách a bubácích. První třetina knížky je kombinace Popelky s Kráskou a Zvířetem, což by mi nevadilo, v dnešní době se neokoukaný námět hledá vážně těžko. Jenže Hlavní hrdinka se neustále nimrá ve svých pocitech a krom toho se nic moc neděje. Sledujeme, jak jí Tamlin podstrojuje a snaží se být milý, zatímco Feyre ofučaně trucuje a mračí se na všechny okolo. Někde v polovině knížky příběh naštěstí přidá na otáčkách a dočkáme se příchodu nové (a konečně zajímavé) postavy Rhysanda, který dokáže pozdvihnout výsledné dílko o hvězdičku výš. Feyre se začíná chovat dospěleji, odhaluje tajemství záhadné kledby, kvůli níž si nemůže nikdo z jarního dvora sundat z obličeje masku a přichází taky hlavní záporačka,...

17.06.2018 4 z 5

Daredevil Daredevil Frank Miller

Starší sešit "Daredevilův původ" byl až překvapivě dobrý, na to, že jde o retro. Sice trošku moc ukecaný, ale rozhodně ne nudný. Daredevil měl origin, který by mu jiní superhrdinové mohli závidět. Hlavním tahounem je ale Millerův "Muž beze strachu" a ten je prostě úžasný. Skvěle napsaný i nakreslený příběh s úžasně vyšinutou vražedkyní Elektrou ve vedlejší roli patří mezi ty, na které po přečtení tak lehce nezapomenete. Místy mi sice přišlo, že je Matt Murdock oproti Elektře až příliš nevýraznou postavou, ale ono je to asi dobře - právě proto je jejich vztah tak zajímavý. Bavilo mě to. Určitě jde o jeden z nejlepších komiksů, které v rámci Nejmocnějších hrdinů Marvelu vyšly a asi i jeden z nejlepších v mé knihovničce. Ráda si ho někdy znovu přečtu a nezabrání mi v tom ani to, že mi Romitova Elektra vzhledově připomína zlou čarodějnici... :D

15.06.2018 5 z 5

Punisher Punisher Mike Zeck

Punisher je ohromně zajímavá postava, to se mu nedá upřít. Jako seznámení s hrdinou byl tento svazek NHM perfektní. První retro sešit se samozřejmě nedá moc dobře zhodnotit, protože je jen vytrženým kouskem ze Spider-Mana. Kresba nic moc, obličej Punishera je úplná tragédie a ani kolorizace mi nesedla. Tento typ retra prostě není můj šálek kávy...

O něco novější pětidílný příběh "Krvavý kruh" je úplně jiná liga. Přestože stále nejde o žádnou moderní kresbu, dá se na to koukat a některé panely byly až překvapivě dobře nakreslené. Minimálně Frank už nevypadá jako opičák... Hlavním plusem "Krvavého kruhu" však není kresba, ale příběh. První sešit mi dost připomínal filmy typu "útěk z vězení", s dalšími čísly to už šlo mírně z kopce. Popravdě nechápu, co některým čtenářům přišlo na rozuzlení překvapivé a nápadité, protože mně to připadalo jako klasická zápletka špionážního románu - nic extra výjimečného. S každou další stránkou navíc Frank propadal čím dál většímu smutku a depresím, takže vymizely i vtipné rýpance, které se mi líbily na začátku. A kresba mi přišla taky čím dál jednodušší s menším důrazem na detaily. I tak jsem ale nebyla zklamaná. Přestože bych byla radši, kdyby se celý příběh nesl víc v tónu prvního sešitu z věznice, u čtení jsem se bavila.

12.06.2018 3 z 5

Ghost Rider Ghost Rider Roy Thomas

Na Ghost Ridera jsem byla opravdu zvědavá, přeci jen jde o postavu, která se dost vymyká běžnému prototypu marvelovského superhrdiny. Johnny Blaze je na první pohled sympaťák - obyčejný dobrosrdečný chlap, který naletěl ďáblovi, upsal svou duši a teď neví, jak z téhle šlamastyky ven. Nedivím se, že jeho příběh čtenáře zaujal od prvního čísla. Starší sešit "Marvel Spotlight" mě překvapivě hodně bavil. Kresba nebyla úplně nejhorší, dalo se na to koukat a i příběh plynul svižně a byl plný zajímavých zvratů.

Novější "Začarovaný kruh" byl perfektní, a kdyby se i zbytek držel jeho kvality, dala bych jasných 100%. Líbila se mi kresba, bavil mě příběh a vysvětlení příchodu démonů na Zemi bylo prostě epické. Připomnělo mi to ty lepší řady seriálu Supernatural (Lovci duchů), kdy Sam s Deanem bojují proti Lilithiným pečetím. Skvělý nápad a já byla zvědavá, jak to dopadne. Samozřejmě se v tomto svazku rozuzlení nedočkáme - příběh končí nedokončeně a je mi to docela líto. Je mi jasné, že celou řadu (35 sešitů) do jednoho NHMka narvat prostě nejde, ale i tak je to škoda. Zajímalo by mě, jak to Johnny nakonec rozlouskne. A to i přesto, že mě poslední dva sešity docela zklamaly. Neladily ke zbytku knížky jak kresbou, tak zmateným stylem vyprávění a nejvíc mi vadilo, že se vytratilo to mrazivé temno, které mi ke Ghost Riderovi prostě sedělo. I tak hodnotím tento svazek velmi kladně a rozhodně jde o jedno z nejlepších dílek vydaných v rámci NHM...

11.06.2018 5 z 5

Nejúžasnější věc Nejúžasnější věc Maja Lunde

Tahle knížka je prostě úžasná! Úžasné ilustrace, úžasné postavy a úžasný příběh. Autorka dokázala i na poměrně malém prostoru (56 stran) vystavět funkční a zajímavou zápletku, která dokáže zaujmout mladší i starší knihomoly. Zábavnou formou pomáhá začínajícím čtenářům s rozšiřováním slovní zásoby, představuje názvy jídel (jako například hranolky, špagety, pizzu, palačinku nebo zmrzlinu) a střídá různé velikosti a barvy fontu, které napomáhají filtrovat podstatné informace. "Nejúžasnější věc" ale neučí děti pouze číst, učí je také to podstatnější, a to "zbožňovat knížky". Každý, kdo si tuhle knížku otevře a prolistuje, se do ní musí okamžitě zamilovat. Stejně jako já, moje mamka, babička nečtenářka a kamarádka, kterou zajímají spíše ženské romány. Všichni byli "Nejúžasnější věcí" uchváceni.
Jen pozor, abyste při jejím čtení nedostali chuť na něco sladkého... :)

03.06.2018 5 z 5

Nechcem počuť tvoj plač Nechcem počuť tvoj plač Simona Rošková

V první řadě moc děkuju autorce, že se do tak morálně komplikovaného tématu vůbec pustila. Knížek zabývajících se poporodní depresí není moc a je to škoda, protože jde o stejně závažné psychické onemocnění, jako každé jiné. Simona Rošková navíc při psaní spolupracovala s několika psycholožkami, které jí pomohly dodat výslednému dílku ještě víc realističnosti a odbornosti. Nejvýrazněji je to poznat na kapitolách, kde se Soňa na psychiatrickém oddělení vyrovnává se svými činy. Tyto kapitoly hodnotím jako velký přínos a moc mě zajímalo, jak to se Soňou nakonec dopadne.

Autorka ale nesází všechno pouze na jednu kartu a věnuje dost prostoru i jiným postavám, nejvíc ale švagrové Lucii, která taky nemá idylickou domácnost. Tato dějová linka mě na rozdíl od Soniny nebavila. Lucia a Miro mi jako postavy nebyli vůbec sympatičtí a celkově mě jejich příběh jen odváděl od hlavní hrdinky, která mě zajímala milionkrát víc. Radši bych stránky o Mirově problému vynechala a přečetla si ještě víc o Soni. Sonina linka mě bavila a zajímala. Napnutě jsem čekala, jestli se nakonec dočká happy endu a začlení se do běžného života.

Každopádně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a dozvěděla se něco nového o poporodní depresi.

02.06.2018 3 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Když jsem si poprvé přečetla anotaci, okamžitě mě napadlo, že tuhle knížku musím mít! Autorka přišla s pořádně originálním nápadem, který musí nadchnout každého správného milovníka thrillerů. Těšila jsem se na pořádně šílenou a temnou jízdu, kdy budu napjatá při každé stránce. Jenže ono to tak drsné nakonec nebylo...

Abyste mě chápali, tahle knížka mě ve výsledku bavila. Jenže první tři čtvrtiny knížky plynou spíše pomalu, hlavní hrdinka se pitvá v minulosti a ve výsledku spíš než o smrtící jízdě s kruťáckým vrahem čteme o veselém rodinném výletu plném jídla a hraní s kameny a zvířátky. Zhodnotit výsledné dílko je pro mě složité, protože bylo pojato úplně jinak, než jsem očekávala. Na jednu stranu šlo z tématu určitě vytěžit víc a místy mi přišlo, že se autorka zabývá mnohem víc vizuální stránkou textu než obsahovou. Na druhou stranu se jí podařilo vytvořit výjimečně realistické postavy, jejichž osud čtenáře zajímá do poslední strany. A ten závěr! Nebýt toho dokonalého zakončení, váhala bych mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale takhle jsem nepochybovala ani na chvíli. Kvůli tomu konci se tuhle knížku rozhodně oplatí přečíst!

01.06.2018 4 z 5

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Většina čtenářů hodnotí druhý díl mnohem výše, než díl první. Já však v tomto budu výjimkou, protože se mi úvodní "Neviditelná knihovna" líbila o drobek více. Možná můžu shodit vinu na špatné období a stres ze zkoušek, díky kterému jsem nedokázala čtení věnovat dostatek pozornosti. Ale není to jediný problém, který s "Maskovaným městem" mám. Ačkoliv k sobě oba díly dokonale ladí po stránce grafické, po obsahové už to tak vyvážené nebylo. A to mi u série příide jako podstatný prvek - aby jednotlivé díly tvořily ucelený a dokonale sladěný příběh. Jenže tady tomu tak nebylo. Zatímco první díl jsem přirovnávala k filmech o dobrodružném knihovníkovi Flynnu Carsenovi, druhý díl byl svým příběhem mnohem více podobný Plánu útěku, což je film, kde se Silvester Stallone nechá zavřít do nebezpečné věznice, aby odtamtud pak mohl utéct. Oba filmy jsou opravdu skvělé, ale dohromady spolu nefungují. To, co mě bavilo v prvním díle, jsem ve druhém nenašla. A přestože mi "Maskované město" nabídlo mnoho jiných "dobrot", radši bych zůstala věrná původní chytré a sarkastické Irene.

Tím ale nechci nikoho odradit, protože tato knížka rozhodně za přečtení stojí a mě vážně moc bavila. Jen se v mých očích nevyrovnala prvnímu dílu.

20.05.2018 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Je mi líto, že jsem se k "Neviditelné knihovně" dostala teprve teď, protože jsem z této knížky nakonec opravdu nadšená. Líbil se mi originální nápad "agentky knihovnice" zkombinovaný s detektivkou, magií a vtipem. Hned při čtení prvních stránek mě příběh pohltil a nepustil až do konce. Děj nemá žádná slepá místa, pořád se něco děje a stále se posouvá dál. Hlavní hrdinové sice nebyli těmi největšími sympaťáky, na které jsem v literatuře narazila, nelezli mi ale ani na nervy a nejednali pitomě. Je nějakým zvláštním módním trendem, že se hlavní hrdinové chovají jako idioti a skočí záporákovi na každou lest. Irene, Kai i inspektor Vale jsou však dost chytří a jednají racionálně. Líbilo se mi, kolik prostoru autorka věnovala jejich myšlenkovým pochodům a detektivní práci.

Ale nejvíc ze všeho se mi líbil nápad s Knihovnou - kterého knihomola by taková nekonečná zásobárna vzácných knih z různých dimenzí nenadchla?

07.05.2018 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Sexy upírský válečník s gigantickými svaly a krásná poloupírka, po které touží každý chlap. Je to klišé, co si budeme nalhávat... Ale skvěle napsané klišé! Autorka svoje dílko okořenila pořádnou dávkou humoru a sarkazmu, což je jen jeden z důvodů, proč mě tolik bavilo knížku číst. J.R.Ward píše opravdu svěže a čtivě, to se jí upřít nedá. Jednoduchá romantická zápletka si nehraje na psychoanalýzu a hrdinové jsou dostatečně sympatičtí. I když mi Wrath místy připadal trochu moc změkčilý, neodrazovalo mě to od čtení a přestože mě více zaujaly jiné postavy, než ústřední dvojice, nekazilo mi to výsledný dojem z knížky. Naopak mě to navnadilo na další díly.

28.04.2018 4 z 5

První život První život Gena Showalter

Tahle knížka je opravdu dokonalá! Dokonalá, dokonalá a ještě jednou dokonalá! Hlavní hrdinka mi byla okamžitě sympatická - není to žádná křehkoučká květinka, kterou musí chlap na každém kroku zachraňovat. Naopak je soběstačná, chytrá, zajímavá a její posedlost čísly ji odlišuje od mnoha tuctových knižních postav. Navíc má skvělý smysl pro humor.

(Moje nejoblíbenější scéna je, když ji donutí navlíct se do holčičích šatiček s volánky a ona to komentuje slovy: "Super, budu ta nejkrásnější princezna v ústavu." :D)

Byla jsem napnutá a až do poslední stránky jsem netušila, jak první díl této skvělé série dopadne. Teď, když už to vím, netoužím po ničem jiném, než po dalším díle... Já nutně potřebuju pokračování! A vám, kdo jste první díl ještě nečetli, říkám: "Na co proboha ještě čekáte?" ;)

16.04.2018 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Rocketova první sólovka stála za to! Ať už je ve skupince se Strážci galaxie nebo jen někde sám s Grootem, pořád je to náš starý dobrý mýval s prořízlou tlamičkou a jeho vlastní řada nám jen dokazuje, jak moc soběstačná a originální jeho postava je. Celý příběh těží hlavně na drzých fórcích, které jsou (díkybohu) opravdu vtipné a já se pěkně nasmála. Samotný příběh není ničím moc výjimečný, naštěstí si na to ani nehraje. Autor Skottie Young výborně pochopil mývalovu podstatu, co je na něm zajímavé a co chtějí čtenáři vidět. Přesně to nám také dal. Bláznivá a lehce infantilní kresba s použitím zářivých barviček, sprosté vtípky a spousta střílení a utíkání. A jako bonus samozřejmě Groot, bez něho by tahle dvojka nebyla kompletní.
I když... bylo příjemné v posledním sešitu vidět, že si autor dokáže se svým hlavním hrdinou poradit i bez jeho tichého přítele. Obávala jsem se, že kdyby byl Rocket sám bez Groota, nebyl by tak zajímavý, ale bála jsem se zbytečně. Mývalovo dobrodružství s Brutálem byla stejná jízda jako všechny ostatní příběhy.

13.04.2018 5 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

O tom, jak dokáže jedna vteřina změnit celý život. O spletitých cestách osudu, o náhodě a o smrti, která se nevyhýbá nikomu. O lásce, rodině, dětech, ale i o síle přátelství a snech o kariéře. O tom všem je tahle knížka. Ale dá vám mnohem víc než jen klasický romantický příběh o ženě s nelehkým osudem - tohle je totiž dílo, které vám změní pohled na život. Autorce se podařilo napsat výjimečně čtivé dílo, které budete hltat do poslední stránky, čekat na závěrečné rozuzlení, a když k němu pak dojde, bude vám jasné, že jinak to ani skončit nemohlo...

07.04.2018 4 z 5

Prekliata Prekliata Ružena Scherhauferová

Knížka má opravdu dokonalou obálku, která dokáže na první pohled zaujmout. Taky název zanechá ve čtenářích dojem, že tohle bude pořádná hororová jízda. Bohužel jde jen o zdání, které klame. Přestože je děj zajímavý a má skvělou myšlenku, rozhodně nejde o horor. Spíš o kabelkový román s maličkou kapkou psycho thrilleru. Příběh přitom začal opravdu nadějně - parádně mrazivý popis starobylé vily, krvavé tajemství a bláznivá sousedka, která hlavním hrdinům pořádně zkomplikuje život. To je základ pro dobrý příběh. Bohužel je to také veškerý děj knížky. Zbytek je vycpaný rozhovory ukňourané naivky Melisy a samolibého blbečka Gabriela. Po několika kapitolách budete doufat, že ty dva už konečně někdo zavraždí a nebudete tak muset poslouchat jejich šišlání. :D Škoda. Přitom prvotní nápad byl skvělý. Vila s tajemstvím. Jeho rozluštění se ale vleklo, děj byl vystavěn hlavně na dialozích postav, ne na akci. První strašení začne až na 140 straně. Závěrečné vysvětlení mi přišlo příliš jednoduché a mnoho otázek zůstalo i nadále nezodpovězených.
Nepochybuju, že si knížka své nadšené čtenáře najde, jen bych ji doporučila spíše fanynkám ženských románů, než milovníkům řádně krvavých thrillerů.

02.04.2018 2 z 5