Veve721 Veve721 komentáře u knih

Sama autorka Holly Black v závěrečném poděkování přiznává, že její dílko inspirovaly jiné upírské příběhy, které přečetla (například Anna Rice). Je to vidět. Tato knížka je seriálem Buffy pro čtenáře, Pravou krví pro mládež a Stmíváním pro ty, kterým Edward připadá moc teplý... :) Nesnažím se označit tento román za kopii jiné úpířiny. Naopak chválím zpracování, jelikož jde o dokonalou kombinaci toho nejlepšího. Dohromady pak tvoří zajímavý mix, který musí zaujmout každého čtenáře. Doporučuju.

18.04.2017 4 z 5

Hobit – komiks Hobit – komiks Charles Dixon

Přestože je na Hobitovi množství pozitiv, našla jsem si i dost negativ. Hodnotím dvěma hvězdami, což není zrovna dobré hodnocení. Jenže pravdou prostě je, že když bych chtěla napínavý příběh dobrodružné výpravy, sáhnu po sérii Deltora (a vůbec nevadí, že je to dětská literatura) nebo po krásně ilustrované Dračí kronice, zatímco kdybych chtěla kvalitní čtivý komiks, tak si radši přečtu něco od Marvelu. Dokonce ani mezi grafickými zpracováními knih nezařadím Hobita nijak vysoko - mnohem radši doporučím grafickou novelu Vampire Academy, která je akční a dlouhá tak akorát, aby nestihla nudit.

26.03.2017 2 z 5

První konec První konec Lauren James

Rozuzlení se víceméně nedočkáte. Je to ten typ příběhu, kdy na konci hlavní hrdinové utíkaji, utíkají, bojují, utíkají a potom najednou BUCH! konec. Žádné velké vysvětlení. Čtenář pak cítí nespokojený pocit z nedokončenosti a když hned nemá po ruce druhý díl, tak si příběh neužije na sto procent. Chválím však autorku za skvělý smysl pro humor, který vložila do komunikace manželů Galloweyových. Vážně jsem se dobře nasmála, dokonce jsem některé části běžela přečíst mamce, ať se taky pobaví. :D Mě se knížka vážně moc líbila, proto jí dávám čtyři hvězdy, ale nemůžu dát plný počet, chci si totiž nechat rezervu na druhý díl. Jestli se v něm vysvětlí všechno nevysvětlené a bude stejně vtipný a dobrodružný jako tento díl, určitě dostane víc procent.

24.03.2017 4 z 5

Tiene bieleho orgovánu Tiene bieleho orgovánu Zuzana Široká

Na jednu stranu jsem se od knížky nedokázala odlepit, ale na druhou stranu jsem hlavní postavy prostě nesnášela. Prvních cca 70 stránek jsem zvažovala, že knížku ani nedočtu. Až tak moc mi ti lidi lezli na nervy. Jediní tři lidé, kteří mi nevadili byla Majka Pesnička, snacha Ivana a policejní vyšetřovatel David. Bohužel po dočtení knížky se ze tří staly dvě. Nakonec jsem to ale nevzdala a jsem ráda. Konec stál za to! Původně jsem tedy plánovala dát hodně nízké hodnocení, potom jsem ale začala váhat. On mě děj vážně bavil. Přirovnala bych to k Zolovému naturalismu - tento spisovatel věřil, že autor má své postavy pouze pozorovat a popisovat, ale nijak nevylepšovat. Doslova se zaměřoval na špatné stránky společnosti a zlo v lidech. Zuzana Široká by rozhodně svou tvorbou pasovala do naturalismu.

13.03.2017 4 z 5

Strážci galaxie Strážci galaxie Dan Abnett

Tento svazek NHM se mi hrozně moc líbil. Dokonce se odvažuju tvrdit, že šlo zatím o nejlepší komiks vydaný v rámci červené marvelovské řady. Alespoň tedy podle mě, proto hodnotím plnými pěti hvězdičkami. Velkým plusem je dokonale vybraný úvodní komiks, který sám o sobě dokazuje, že Strážci galaxie byli výborným nápadem už před pár desítkami let. Moderní komiks je úchvatně nakreslený, neskutečně čtivý, akční a napínavý. Hlavní hrdinové jsou zajímavou směskou klaďasů i záporáků, mocných i obyčejných, hloupých osob i inteligentních zvířat. Nemohla jsem se od něho odlepit a mám příšernou radost, že ho máme konečně přeložený do češtiny. Jen kéž by vyšlo i nějaké pokračování...

03.03.2017 5 z 5

Wolverine Wolverine Len Wein

Nemůžu si pomoct, ale Hon na Mystique mě opravdu bavil. Raven je sama o sobě velmi zajímavá postava s úžasnou schopností a složitým charakterem, takže příběh o ní snad ani podprůměrný být nemůže. Děj má spád, překypuje akcí a čtenář se nemá čas nudit. Plus ta kresba! Nádhera. Mám chuť jen chválit, ale přesto nemůžu dát pět hvězdiček. Vidím ještě prostor ke zlepšení a chci být objektivní, proto dám jen čtyři hvězdy. Ale ty jsou plně zasloužené a jsem si jistá, že i takové hodnocení je velmi dobré. Nejmocnější hrdinové Marvelu 3 je rozhodně kniha, kterou musí mít doma každý milovník komiksů. Je skvěla a zaslouží si vaši pozornost.

24.02.2017 4 z 5

Black Widow Black Widow Stan Lee

Tak tohle byla jízda! Musím pochválit dokonalé grafické zpracování, protože ta kresba je vážně pětihvězdičková. Zápletka je zajímavá, příběh napínavý a čtenář určitě svoji investici do knížky neolituje, přesto nemůžu hodnotit maximem. Určitě se najde někdo, kdo takové hodnocení dá, protože jde o výborný komiks, ale já (rejpal) si pár drobných negativ přeci jen našla a za ty musím strhnout nějaké body. Každopádně knížku doporučuju všemi deseti, protože jde o povedené umělecké dílko, které nesmí chybět v knihovničce žádného opravdového fanouška komiksů.

22.02.2017 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Fej může čtenářům ze začátku připadat strohá, nudná nebo i panovačná, ale já si myslím, že vyjadřuje uměleckou grácii - ženu, která nepotřebuje příliš projevovat emoce, protože její malby mluví za ni. Li Wei na druhou stranu představuje morální dobro... odvážný silák s potřebou přinést do svého světa spravedlnost. Jak ale otáčíme stránku za stránkou, Fej se pomalu prohlodává přes svou ledovou slupku, zatímco Li Wei chvílemi ztrácí motivaci a potřebuje podržet. Spolu ale dokážou zázraky. Tato knížka je nejen o tom, aby čtenář mohl nahlédnout do světa hluchých, poznal opravdovou hodnotu sluchu (kterou si většina z nás ani neuvědomuje), ale také o důvěře. Nejen v partnera, ale i ve své okolí a hlavně v sebe. Hodnotím pěti hvězdičkami a od dnešního dne si nikdy nepřestanu vážit toho, že slyším a vidím všechny krásné věci kolem nás. :)

16.02.2017 4 z 5

A tak mi unikají A tak mi unikají Beth Revis

Obdivuju autorku, že dokázala i na malém počtu stránek vystavět základ zajímavého příběhu. Charaktery trošku pokulhávají, protože prostor je dopřán vlastně jen Luthorovi, kdežto hlavní postava Seléné mi přišla tak nějak plochá - politujeme ji za její smutný konec, přesto si k ní nevytvoříme takové vazby jako k jiným postavám z trilogie. Přesto je povídka velmi čtivá a určitě potěší každého fanouška Lodě mezi hvězdami, i když nijak nepřekvapí, ani nepřinese nic nového. Povídky celkově hodnotím nerada, obzvlášť takhle krátké, ale dám 3 hvězdičky, protože šlo o velmi slušný průměr. Nezklame, ale ani nenadchne.

13.02.2017 3 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Knížka byla perfektní, úžasná, skvělá. Dokonalá byla právě kvůli nedokonalým lidem a realističnosti, která ke sci-fi tvorbě prostě sedí. Děj byl plný nečekaných zvratů, hromady akce, umírání, válčení, žárlení, lásky, mutantů a všeho, co ve správné pětihvězdičkové knížce nesmí chybět. :) Drobné mínus autorce dávám za konec, který mi připadá nedokončený, vzhledem ke skutečnosti, že jde oficiálně o trilogii a další díl nás tedy nečeká. Amy si vesele rozpoutá intergalaktickou válku a co dál?

13.02.2017 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Druhý díl si rozhodně zaslouží lepší hodnocení než první. I ten byl sice skvělý, ale Milion Skuncí lépe pracuje s charaktery lidí a i akční stránka příběhu byla mnohem nadupanější. Navíc všechny ty zvraty! Čtenář si nemůže ani na chvilku být jistý, Amy se Synem nás s sebou tahají od jedné záhady k ještě větší. Když už si myslíme, že je všechno v koncích, objeví se vždy nové možnosti, které by nás ani nenapadly. Jedním slovem: výborné. Určitě jedno z nejlepších sci-fi, které jsem zatím četla.

13.02.2017 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Autorka se snažila vcítit do po pocitů svých postav, což pozvedlo celou knížku. Hlavní hrdinka se chová přesně jako náctiletá vystrašená holka, která se probudila ve světě plném nepřátel. Je chvílemi sobecká, chvílemi panovačná, ale má smysl pro spravedlnost a snaží se bojovat proti Otcově tyranii. Syn se taky chová přesně jako zvědavý hormonami nabuzený puberťák, ale zároveň se snaží být objektivní. Oba mají hodně společných vlastností a to je zřejmě důvod, proč si spolu rozumí, ale i proč se hádají. Myslím si, že z této stránky popisování charakteru, je Loď mezi hvězdami jednou z nejlepších knížek mezi YA. Navíc mě knížka dokázala navnadit na další díl, takže jsem okamžitě po dočtení sáhla do knihovničky pro Milion sluncí.

09.02.2017 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Příběh mě pohltil snad ještě víc než první díl... Dost těžce se porovnávají, protože každý je jiný, ale rozhodně bylo pro mě ještě těžší se od stránek odlepit, než u dílu předchozího. Dost tomu napomohl i styl vypravování, kdy se střídala vždy kapitola z Akivova pohledu a kapitola z Karouina. Takže jsem po dočtení honem honem četla, abych se dostala zase zpátky ke Karou (a obráceně). :) Knížka si určitě zaslouží pozornost čtenářů, takže stejně jako první díl ode mně dostává plný počet hvězdiček a všem milovníkům fantasy moc moc moc doporučuju. ;)

22.01.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Dokonalost! Od série Sukuba (R.Mead) už mě dlouho knížka takhle nepohltila. Styl psaní je vyjímečný, všechny postavy, prostředí, počasí, jídlo, příšerky... všechno dokupy tvoří úchvatné nenapodobitelné dílo. Někde jsem četla, že "Dcera kostí a dýmu" je autorčinou prvotinou. Jestli je tohle první knížka, co napsala, tak jak dokonalé budou její příběhy v budoucnu, až se rozepíše? Už by se radši neměla zlepšovat, protože víc než sto procent (pět hvězdiček) dát nemůžu. :D

22.01.2017 5 z 5

Fakbuk.com Fakbuk.com Monika Palušová

Jedním slovem: strašné. Roztahané, zmatené, všechno psané v ich a er osobě bez jmen (ona mu řekla o ní, že s tamtou neměl nic mít, apod..). Jako by to psal někdo s rozpolcenou osobností. Vybrala jsem si ji v obchodě jako dárek k narozkám. Koukla jsem na pěknou obálku, přečetla si anotaci a dál neváhala. Ale měla jsem! Je to zatím ta nejhorší knížka, kterou jsem četla. Fakt jsem se snažila to aspoň dočíst, ale nedalo se. Nerada vyhazuju knížky do koše, proto mi dodnes zavazí v knihovničce. Takže jestli se kdokoliv chcete mučit jejím čtením, ráda vám ji pošlu.. :D :D :D

12.01.2017 odpad!

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Myslím, že v tomhle žánru se nedal příběh zpracovat lépe. Je to jedna z těch knížek, které vám zůstanou v srdci navždy. Jste smutní, že už jste ji celou přečetli. Zastrčíte si ji zpátky do knihovničky a pak chvíli bloumáte po bytě a přemýšlíte, co budete dál v životě dělat. Neumíte se rozhodnout, co číst teď, protože se bojíte, že budete mít na další knížku přehnané požadavky v porovnání s diamantem od Liane Moriraty. DOPORUČUJU. Líbila se mi dokonce víc, než Manželovo tajemství. ;)

12.01.2017 5 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Přestože mi ze začátku nesedl použitý přítomný čas, knížka mě nadchla. Popravdě... nečekala jsem to. Anotace totiž není ani zdaleka tak zajímavá jako samotný příběh, což je velká škoda. Život hlavní hrdinky je plný zvratů a opravdu dobře jsem si početla, i když pár mínusů jsem si taky našla. (Například chybějící uvozovky u přímé řeči ve vzpomínkách hlavní postavy. A Lucka vzpomíná celkem dost často, takže je občas problém se zorientovat, jestli to někdo mluví nebo si ona jen přemýšlí.) Ale určitě oceňuju, že se naši čeští nakladatelé rozhodli překládat i něco trošku lokálnějšího než jen americké trháky. :)

12.01.2017 4 z 5

Nebezpečne očarená Nebezpečne očarená Ivana Ondriová

Za čtivost a napětí bych dala plný počet, protože jsem se od knížky opravdu nemohla odlepit. Bohužel dobrou knihu nedělá jen akce, ale také samotné postavy. A ty mi byly opravdu příšerně protivné. Každopádně neříkám, že někomu by Mel nemohla být příjemná. Každý se rád obklopuje jiným typem lidí a třeba zrovna vám Melánie dokonale sedne... jen mně prostě nesedla. Ale určitě zkusím jiné dílo autorky, protože je opravdu nadaná a jsem si jistá, že najdu i hlavního hrdinu, který bude stoprocentní.

12.01.2017 2 z 5