Nechcem počuť tvoj plač

Nechcem počuť tvoj plač https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357969/bmid_nechcem-pocut-tvoj-plac-YGy-357969.jpg 4 19 8

Soňa Bauerová sa po mnohých útrapách nevie dočkať chvíle, kedy bude dlho očakávaného syna držať v náručí. Po návrate z pôrodnice však lásku k novorodencovi vystrieda chlad, nezáujem a strach. Čerstvá mamička svoju úlohu nezvláda a za dramatických okolností skončí na psychiatrii. Desivá diagnóza, ktorá sa nad ňou vznáša ako prízrak, prudko zasiahne do jej rodiny. Dokonalá ilúzia o harmonickom manželstve spľasne vo chvíli, keď Miro Bauer vymení pokojný život za život na hrane. Kým si on šliape po šťastí, jeho švagriná Soňa si pomaly hľadá cestu k synovi, no vo vlastnom dome sa cíti ako väzeň. Napätú situáciu ešte viac rozvíri príchod opatrovateľky, ktorá má svoje vlastné plány... Nechcem počuť tvoj plač je spoločensko—psychologický román inšpirovaný skutočnými udalosťami. Autorka v ňom poukazuje na psychické prežívanie a zložité zmeny v správaní žien trpiacich popôrodnou depresiou. Analyzuje komplikovaný priebeh psychického ochorenia od stanovenia diagnózy po vyzdravenie.... celý text

L.Helena
05.04.2023 2 z 5

Hodně závažné téma, ovšem zpracování mi přišlo až amatérské. Stejně jako korektury textu. Téma knihy by si zasloužilo úplně jiné zpracování, tohle se sice dobře četlo, ale přesně tomu odpovídaly i dějové situace. Jako by kniha byla napsána pro lehkou čtivost a nepostihovala tak dostatečně závažnost popisovaného problému. Čekala jsem, že u hlavní dějové linky půjde autorka takříkajíc až na dřeň, ale asi jí došly nápady nebo znalosti či informace o tomto tématu, tak text nastavila dějovou linkou příběhu švagra hlavní hrdinky. No a zápletka kolem hospodyně byla už úplně zcestná. Hlavní téma je nedostatečně uchopené a ty vedlejší příběhy se spíš jen tak plácají od ničeho k ničemu. Vše je popsáno jen tak po povrchu, nic nejde pořádně do hloubky. A epilog z toho celého vyprávění už udělal opravdovou frašku. Chtěla jsem dát autorce tři hvězdičky, alespoň za to, že se pustila do tématu, o kterém se moc nepíše, přestože podle mě by mohlo být lépe psychologicky zpracované, ale za to množství chyb, které se v celém textu vyskytují, musím dát další hvězdičku dolů.

Leniiis
07.01.2023 3 z 5

Tema super, ale za mě bylo to zpracování trochu slabší. Knížka měla velký potenciál, kterej ale nebyl bohužel využit.
Jinak se četla dobře a měla spád, ale já bych uvítala větší zabřednutí do tématu apod. A linku švagra hlavní hrdinky jsem nepochopila vubec..měl tam docela dost prostoru na to, že to pak na dvou stránkách
bylo shrnuto a konec. O chybách v textu ani nemluvím.

gargamelka
12.11.2022 4 z 5

Téma, které si zaslouží nebýt tabuizováno.

fruitbueno
01.11.2022 1 z 5

Autorka se pouští do vod, které jsou důležité, zaslouží si tematizovat, rozebirat i pozornost. Děj má neuvěřitelný spád, není moc prostor věnovat se postavám. Bohužel je vše až moc uspěchané a v důsledku až tak není prostor pro samotné téma knihy. Co je naprostá hrůza, tak jazyková a redakční práce na knize. Hrozný překlad, překlepy, gramatické chyby. Knize to láme vaz. Opravdu mimořádně děsivá práce během přípravy.

Damaj
24.10.2022 5 z 5

Zajímavá knížka věnující se nevšednímu tématu - poporodní depresi, opravdu barvitě popsané pocity, jaké může matka pociťovat před, během i krátce po ukončení léčby. I druhá dějová linka - gamblerství byla velice dobře napsána, vykresleny emoce, které prožívá rodina
Jediné co mě na knize mrzí, je rychlý závěr. Po celou dobu, bylo v knize dost času a na závěr byl na 2 stranách - čekala bych více prostoru všem postavám. Skutečně mně to chybělo, ale kniha přečtena za víkend.

eva096
16.09.2022

V češtině samá chyba!! Škoda, téma je zajímavé.

Veve721
02.06.2018 3 z 5

V první řadě moc děkuju autorce, že se do tak morálně komplikovaného tématu vůbec pustila. Knížek zabývajících se poporodní depresí není moc a je to škoda, protože jde o stejně závažné psychické onemocnění, jako každé jiné. Simona Rošková navíc při psaní spolupracovala s několika psycholožkami, které jí pomohly dodat výslednému dílku ještě víc realističnosti a odbornosti. Nejvýrazněji je to poznat na kapitolách, kde se Soňa na psychiatrickém oddělení vyrovnává se svými činy. Tyto kapitoly hodnotím jako velký přínos a moc mě zajímalo, jak to se Soňou nakonec dopadne.

Autorka ale nesází všechno pouze na jednu kartu a věnuje dost prostoru i jiným postavám, nejvíc ale švagrové Lucii, která taky nemá idylickou domácnost. Tato dějová linka mě na rozdíl od Soniny nebavila. Lucia a Miro mi jako postavy nebyli vůbec sympatičtí a celkově mě jejich příběh jen odváděl od hlavní hrdinky, která mě zajímala milionkrát víc. Radši bych stránky o Mirově problému vynechala a přečetla si ještě víc o Soni. Sonina linka mě bavila a zajímala. Napnutě jsem čekala, jestli se nakonec dočká happy endu a začlení se do běžného života.

Každopádně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a dozvěděla se něco nového o poporodní depresi.

zuzana938
01.01.2018 5 z 5

vynikajúca kniha, prečítaná na jedenkrát,,, autorka opísala tému, o ktorej sa často nepíše, určite zaujme každého.

mateřství podle skutečných událostí poporodní deprese

2019  88%Vzala si mi všetko
2020  80%Po dnešnej noci mi nevolaj
2021  91%Pochybnosti
2017  74%Nechcem počuť tvoj plač
2022  90%Dala som ti všetko

Kniha Nechcem počuť tvoj plač je v