Veruu95 Veruu95 komentáře u knih

Ágnes ve skleněném městě Ágnes ve skleněném městě Ivana Peroutková

Tohle byl krok vedle. Příběh vypadal zajímavě, ale nějak jsem to celé nepobrala.

26.06.2021 1 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Pěkná oddechovka s příjemnou atmosférou. Děj není nijak převratný a je i dost předvídatelný, ale vlastně mi to ani nevadilo, ráda jsem si knihu přečetla :)

19.03.2020 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Kasie West mám ráda, ale tahle kniha mi moc nesedla. Oproti Štěstí v lásce (které jsem četla od West před touto knihou) opravdu hodně slabé.

05.02.2020 2 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Na příběh jsem se těšila, přečetla jsem ji rychle, ale nemůžu říct, že bych byla nějak extra nadšená. To čarodějnictví mi moc nesedlo. Nevadí, aspoň jsem zkusila něco trochu jiného... :)

03.02.2020 3 z 5

Podivné zmizení Podivné zmizení Bryan Chick

Na mě už to moc nebylo. Nejsem cílový čtenář. Ale dětem se kniha bude určitě líbit :)

16.01.2020 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl také nezklamal a já se bez váhání pouštím do třetího, zajímá mě, jak to bude dál, přijde mi, že po tomto díle je atmosféra poměrně hustá. :D

03.01.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Konečně jsem se k sérii dostala. Bylo to téměř nemožné, v knihovnách skoro pořád rozpůjčované na x měsíců dopředu.
Ale povedlo se a musím říct, že jsem nadšená. I když je tento první díl takovým spíše úvodem do celé série, tudíž tam ještě není tolik napětí, ale přišlo mi to naprosto v pořádku - je přece důležité se seznámit s postavami, světem a zvyklostmi v něm.
Líbí se mi hlavní postavy Gwen (normální, trošku praštěná holka, některé pasáže nutily se usmívat) i Gideon (zpočátku vypadá jako namachrovaný frajírek, ale oblíbit si ho prostě musíte). Jsem zvědavá, jak to s nimi bude pokračovat :)
Kniha krásně odsýpala a četla se v podstatě sama, už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl, který na mě už čeká na stolku.

31.12.2019 5 z 5

Škola snů Škola snů Sara Bergmark Elfgren

Kniha, která vás vždy něčím překvapí. Když už si myslíte, že je vám vše jasné, objeví se další zvrat. Některé věci mi v knize úplně nesedly (možná proto, že nejsem tak zapálená do divadla :D), ale příběh to byl moc hezký a napínavý. Do dalšího dílu se určitě pustím (až bude).

22.12.2019 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Zajímavý nápad, krásná obálka. Na knihu jsem se těšila. Ale zpracování mě skoro vůbec neoslovilo, celé mi to přišlo takové divné, postavy jsem si také příliš neoblíbila... prostě taková průměrná knížka, na kterou si asi za dva týdny už nevzpomenu.

08.12.2019 3 z 5

Magický expres Magický expres Anca Sturm

Moc fajn počtení. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že se v podstatě nic nevyřešilo - ale zase chápu, že byla spíše nastíněna zápletka pro další díl(y).
Ale kniha dokázala udržet moji pozornost, příběh byl dobře promyšlený a pár nečekaných zvratů se také objevilo.
Do dalšího dílu se určitě pustím (pokud ho přeloží), jelikož mě zajímá, co bude dál :D.

07.12.2019 4 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

Mně ta kniha nějak nesedla. Ani jednu postavu jsem si neoblíbila, přišly mi takové neslané-nemastné. Takový mi přišel i styl psaní. Dělalo mi velký problém se začíst. Někde na 170. stránce už mi došla trpělivost, přečetla jsem si konec, abych si potvrdila, zda bylo mé podezření pravdivé (ano, bylo :D) a knihu odložila.

27.11.2019 1 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Skvělý příběh! Miluji pohádku o Krásce a Zvířeti, takže jsem si nemohla nechat ujít ani tuhle, alternativní adaptaci.
Nápad se mi moc líbil a byl skvěle zpracován. Chvíli jsem se před čtením bála, že to bude moc splácané a že mi to nebude sedět do původního příběhu - sedlo to však skvěle!
Těším se na další knihu ze série, která by měla být o Ariel.

23.11.2019 5 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

Perfektní knížka! Ani já jsem netušila, kdo je skutečně pachatelem až do chvíle, než se pravda odhalila. Po anotaci jsem se trochu bála, aby to nebyla laciná kopie HP, ale to se nestalo, kouzelníci a jejich svět byli skvěle propracovaní a spojitost se Sethem mi vzala dech. S nadšením dávám 5* (a klidně bych dala i víc) a vůbec bych se nezlobila, kdyby byl další díl... :-)

18.11.2019 5 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Taková oddechová jednohubka. Příjemný příběh s pěkným koncem. I když jsem tušila, kam příběh bude směřovat, s chutí jsem četla a četla :).

09.11.2019 4 z 5

Mně se kniha velmi líbila!
Líbily se mi scénáře, které v kouzelnickém světě způsobily změny v čase. Potkali jsme se také s původními postavami. Děj odsýpal, příběh se mi moc líbil. Určitě někdy přečtu znovu.

03.11.2019 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Kniha se mi líbila, i když mi přišla trochu rozvleklá. Ale nápad byl rozvinut velmi dobře, chválím také grafické zpracování a ukázky z komiksu. Doporučuji k příjemnému počtení.

21.10.2019 4 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Super! Vtipné dialogy, postavy. I když je příběh ve své podstatě smutný, je podáván svěže. Návraty a změny minulosti jsem si užila. Povedená kniha. :)

20.10.2019 5 z 5

Půlnoční hodina Půlnoční hodina Benjamin Read

Skvělá knížka. Napětí od začátku do konce, vůbec bych nečekala, že mě až tak chytne. Moc se mi líbil svět a tvorové v něm - byl to originální nápad a velmi dobře zpracován.
Pokud váháte, neváhejte! Pusťte se s chutí do čtení :)

14.10.2019 5 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

I druhou knihu ze série jsem si užila. Těšila jsem se na Justinův příběh a v této knize se mi líbil daleko víc, než v předchozí. Super bylo, že se objevovaly i postavy z první knihy :)
Moc příjemné čtení, nijak náročné, předvídatelné, ale odpočinete si u toho a pokud v sobě máte aspoň trochu romantické dušičky, nebudete litovat, že jste se do knihy pustili.

08.09.2019 4 z 5

Na cestě létem Na cestě létem Cecilia Vinesse

Kniha mě nudila, ani jsem ji nedočetla. Na příběh z letních cest jsem se těšila, ale skoro nic se tam nedělo a ani to nebylo nijak extra čtivě psané. Možná je to tím, že je kniha určená spíše mladším ročníkům - takže pokud vám je -náct, dejte jí šanci. :-)
Já dávám hvězdičku za krásnou obálku, víc bohužel dát nemůžu.

31.08.2019 1 z 5