VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Na tohohle autora jsem slyšela samou chválu, a tak jsem se na knížku těšila. Možná příliš velké očekávání zapříčinilo, že mě knížka docela zklamala. Byla krátká, nijak překvapivá, prakticky bez akce, prostě celkem průměrná. Nic extra, co by mě zvedlo ze židle. Číst se to dalo, ale nějak to člověka nezasáhlo a nepřekvapilo.

07.04.2021 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Tento druhý díl Zeměplochy se mi líbil mnohem víc než první. I tak však měl v sobě pasáže, u kterých jsem se trošku nudila. Zákeřné, ale věrné zavazadlo na nožičkách je naprosto skvělé a miluji ho víc a víc. :D

07.04.2021 4 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

U čtení téhle knihy jsem měla často velice rozporuplné pocity. Byly v ní pasáže, u kterých jsem se naprosto nudila, a pak tam byly chvíle, které jsem si naopak velice užívala. Navíc mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův zvolený jazyk, jakým knihu vyprávěl. Cizí výrazy mi občas také narušovaly plynulost čtení. Konec knihy byl opravdu podařený. Musím tedy upozornit, že kniha není pro každého. Ještě váhám, jestli se dát do dalších dílů.

07.04.2021 3 z 5

Môj príbeh Môj príbeh Michelle Obama

Tak tahle kniha mě naprosto dostala a mile překvapila. Bývalá první dáma je opravdu třída. Má perfektně srovnané životní hodnoty a ví, co je správné a co špatné. Plní si nejen své sny ale i sny svého manžela a svých dětí. Je dobrou manželkou, matkou a dokonce i celosvětovou ikonou nám všem. Naprosto si mě během čtení její knížky získala.

30.03.2021 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

U čtení této knihy jsem se docela bavila a můžu říct, že mě nezklamala, ale také mě nějak zvlášť nenadchla nebo aspoň ne víc než aristokratka. I tak ale knihu doporučuji. Občas se zasmějete. Tento Kastelán ale není tak potrhlý jako kastelán z Poslední aristokratky.

30.03.2021 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak tahle kniha mě svou děsivou představou o budoucnosti pro ženy dost šokovala. Nejvíc mě dostal konec, kdy jsem si uvědomila, že příběh služebnice vlastně vypráví o mojí době, ve které klesá porodnost a je těžké vůbec otěhotnět. Také mi došlo, jak je každá zdánlivě klidná doba snadno pomíjivá. Musíme si tedy vážit volnosti, rovnosti a svobody ve společnosti celkově a nenechat si nic z toho vzít.

30.03.2021 4 z 5

Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Denis Diderot

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Je plná hrůz a nespravedlností, které se mohly dít dříve za zdmi kláštera. Věřím a pevně doufám, že už tomu tak není, aspoň ve většině klášterů dnešního světa. Vím však, že člověk je bohužel tvor hříšný.

30.03.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Hlavní postava mě vytáčela svým chováním a svojí nafoukaností. Dějově však kniha byla dobrá, protože jsem si často myslela, že už vím, kdo je vrah, a pak jsem byla vyvedena z omylu. Vlastně až do konce knihy jsem si tak úplně nebyla jistá. Temný psychologický thriller to ale není ani náhodou, takže tři hvězdičky.

28.03.2021 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Tato kniha je má první od Dana Browna. Čekala jsem od něj trošku víc. Neříkám, že to bylo nějak špatné, to ne, ale taky mě to neohromilo. Líbilo se mi, čeho všeho je šílená duše člověka schopna, ale zároveň mi pak trošku konec knihy nedával úplně smysl. Ne, že by všechno bylo zmatené na konci, ale rozhodně mě to neohromilo a spíš mě zklamalo celkové rozuzlení příběhu a tajemna kolem. Bylo to, jakoby autor chtěl za každou cenu dojít zajímavého konce a čím víc se snažil, tím víc se mu to nedařilo.

27.03.2021 3 z 5

Moc nášho podvedomia Moc nášho podvedomia Joseph Murphy

Knížku jsem slyšela jako audioknihu a vadila mi rychlost, jakou byla čtena. Když jsem si ji trošku zrychlila, tak to šlo. Tematicky se mi knížka moc líbila. Šla přímo k věci v každé kapitole, žádná omáčka okolo, a poskytovala konkrétní rady, což velice oceňuji.

27.03.2021 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Tuhle knížku jsem z celé trilogie četla jako poslední, tudíž mi nějakým způsobem přišla nejslabší. Detektiv zde působí spíš jako vedlejší postava než hlavní hýbač dějem. Zároveň mi tak trošku vadí konec knihy, když si vezmu kolik kvůli němu bylo prolité krve. Jinak King opět nezklamal. Zajímavá zápletka a krásně napsané dílo.

27.03.2021 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Líbilo se mi dokonalé propracovaní všech postav. Každá postava byla něčím výjimečná. Vyšetřovatele v důchodu jsem si zamilovala. A vrah byl opravdu šílenec. :D

27.03.2021 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Knížka se mi hodně líbila, dozvěděla jsem se plno zajímavých věcí. Občas jsem si teda musela dohledávat nějaké odborné výrazy, které třeba nebyly úplně vysvětleny nebo některé zkratky. Jinak se ale knížka četla opravdu krásně a rychle ubíhala. Myslím, že v současné době bychom si knížku měli přečíst všichni povinně. Přijde mi hodně aktuální.

16.03.2021 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Oproti Trhlině mi tahle kniha přijde jako opravdu slabý odvar pokusu o děsivou literaturu. Vůbec jsem se u ní nebála ani trošičku. Naopak jsem si říkala, že jestli tohle je pokus čtenáře vystrašit, tak je slabý. Trhlina je tedy mnohem lepší.

16.03.2021 3 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Tato kniha byla má první od Kinga. Já vím, je to poslední díl série, ale dostala se ke mě jako první. Moc se mi líbila, protože ji zatím nemohu porovnat s žádnou jinou knihou, kterou napsal. Příběh byl napínavý a velice smutný. Kniha byla plná nadpřirozena, ale i krásné detektivní práce.

14.03.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami a nakonec jsem se rozhodla pro 5 hvězdiček, protože i když byl začátek takový pomalejší nebo aspoň mě tak připadal, tak pak se to totálně rozjelo a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Dala jsem ho za jeden večer.

13.03.2021 5 z 5

Škoda, že tahle knížka byla tak krátká. Sice jsem viděla film, který byl skvěle zpracovaný, ale myslela jsem si, že ta knížka bude další, když jsem uvažovala, že bych si ji přečetla, škoda. I tak se mi líbila, i když plynula hodně rychle.

13.03.2021 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tenhle díl se mi líbil a něco víc než předchozí, který se vůbec nedal číst. Řekla bych že v tomhle dílu bylo víc akce a celkového někam se ubírajícího děje, tudíž nešlo jen o tělesné vzplanutí mezi dvěma hlavními postavami.

13.03.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Krásná duchařina, takhle bych to shrnula. Zajímavý dům se zajímavou historií. Pokud máte rádi duchařské příběhy, určitě vám knihu doporučuji. Mně se moc líbila. Navíc, kdo by neměl rád tajemná ztracená města a domy.

13.03.2021 4 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Čekala jsem vyšetřování případu hned od začátku, že se hned zkraje knihy stane nějaká vražda, ale tady tomu bylo jinak. Na vraždu jsem si musela opravdu hodně dlouho počkat. O to víc mě překvapilo, jak byla provedena. Knížka se mi moc líbila. Byla zcela výjimečná svým zpracováním. Christie nikdy nezklame a naprosto vás dostane!

13.03.2021 5 z 5