VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Příběhy Artura Gordona Pyma Příběhy Artura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Byly chvíle kdy mě kniha moc nebavila a nejradši bych ji odložila, ale vše zachránil akční konec. V podstatě poslední čtvrtina knihy mě opravdu bavilo. Ve zbytku knihy se nacházely části, které byly dobré, zajímavé, ale zbytek mě docela nudil.

17.05.2021 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knížku jsem slyšela jako audioknihu, která byla opravdu pěkně namluvená dvěma ženami, takže postavy nesplývaly. Příběh byl rozhodně mnohem lepší než v knížce Věř mi. A dům působil chvílemi velice tajemně. Čtení jsem si užila.

19.04.2021 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Je to lepší díl než předchozí dva díly. Anna už si prosazuje konečné svou a nenechá si úplně poroučet. To je dobře. Řekla bych, že dospívá. Ale ta rádoby kriminální zápletka je opravdu nepovedené. Nedává naprosto žádný smysl. Je jakoby násilím stvořená, aby knihu okořenila. Smutné je, že jí naopak škodí.

19.04.2021 3 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Tak tenhle díl mě hodně bavil, daleko víc než předchozí. Opět je znát, že se děj odehrává většinu knihy jinde. Tentokrát s rodinou vyrazíme k moři a řekla bych, že důvod, proč jsem si to tak moc užila, je mimo jiné fakt, že teď nemůžeme nikam cestovat.

19.04.2021 5 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Začátek knihy mi přišel hodně slabý. Dost mě nudil. Řekla bych, že oproti předchozím dílům, byl málo akční. Pak ale přišla druhá půlka knihy a ta to zachránila, hlavně tedy kousek s videokamerou a chystaným filmem.

19.04.2021 3 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Opět další skvělý díl. Řekla bych, že knihám pomáhá, když se neodehrávají doma nebo ve škole, protože v těchto prostředích už jsme byli několikrát. Táborové prostředí je něco jiného, nového. Moc jsem si příběh užila a připomněla jsem si díky němu mé dětství, ve kterém jsem zažila také plno táborů.

19.04.2021 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

(SPOILER) Tato kniha je o tom, že veliké dobrodružství se dá zažít i v autě na cestách. Malý Greg o svých zážitcích píše dost vtipně. Dobrodružství s prasetem je úžasné. A zápletka s klíčem od skřínky na konci je opravdu vtipná.

19.04.2021 5 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Tahle kniha je lepší než předchozí. Autor už v ní dává víc najevo, že je třeba zamakat, aby se vše spravilo. Práci nelze donekonečna házet na druhé a řekla bych, že hlavni hrdina knihy se to už konečně učí.

19.04.2021 4 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

V tomhle díle se mi dost nelíbilo nafoukané, sebestřední a bezohledné chování hlavního hrdiny. Myslím, že je načase aby z něj už vyrostl. Navíc bych opravdu nechtěla být jeho nejlepším kamarádem. Chová se k lidem, co ho mají rádi, dost hrozně. Přemýšlím, čemu dobrému taková kniha naučí malé dítě. Proto dávám knížce 3 hvězdičky.

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Tohle už je moje druhá knížka od autora Jacka London. Jsem nadšená. Způsob, jakým umí autor popsat myšlenky a chování psa, je úžasný a zcela uvěřitelný. Opět se v kníže nachází několik smutných i krásných chvil. Kniha mám hořkosladký krásný, ale smutný konec. Pokud se vám líbil Bílý tesák, bude se vám líbit i tato kniha.

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Wow, naprosto úžasná kniha. Připomněla mi první díl série. Uvědomila jsem si, že zaučování nových hraničářů opravdu miluju. Je dobře, že se Will může také plně postavit do role učitele a vzpomínat tak na své učení s Haltem. Navíc je super, že zaučuje dceru svých nejlepších přátel. Kniha má v sobě však temné tajemství, které nás bravurně doprovází po celou dobu. Dodává tak příběhu napětí.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

(SPOILER) Knihu jsem poslouchala jako audio. Ta byla naštěstí výborně namluvená, protože jinak bych hodnotila na 3 hvězdičky. Harry se v knize chová dost nelogicky místy, třeba když ztratí telefon a nezablokuje si simku. Nebo když ho nenapadne, že pachatel by klidně mohla být žena a automaticky pomýšlí na muže, tak by přece detektiv přemýšlet neměl, nebo když za sebou zanechává otisky prstů. Pak označí špatného pachatele, ale na konci mu vše naštěstí dojde. I přes všechny nedostatky se mi ale kniha líbila.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak po téhle knize přicházím autorovi na chuť. Sice jsem začala číst tuhle sérii od druhého dílu, ale to nevadí. Vyšetřovatele jsem si oblíbila stejně tak i prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Oblíbila jsem si i ženskou postavu s tělesným handicapem a jsem ráda, že se v příběhu vyskytla. Těším se na další díly.

12.04.2021 4 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Tenhle díl se mi moc líbil, protože je tam vyhrazena velká část pro interakci s rodinou. A hlavně v druhé polovině, kdy je s částí své rodiny uvězněn doma, se mi líbí vývoj děje. Zakončení knihy je moc krásné.

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že to bylo opravdu příjemné poslouchání. V dnešní době, kdy nemůžeme cestovat, je velice milé, že můžeme poznávat jiné země aspoň takhle. Je vidět, že Čapek není autorem cestopisů, ale spíše příběhů a pohádek. Jeho popis je občas takový kostrbatý, jakoby nevěděl, jak se vyjádřit. Jinak jsem si čtení opravdu užila.

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Dívka s pomeranči je velice krásná, ale smutná kniha na to jak je krátká. Vůbec jsem nečekala, že se pod pojmem romantická knížka, pod kterým jsem knížku našla může skrývat něco tak emocionálně silného. Nic bližšího než to, že je knížka romantická, jsem si o ní nezjišťovala. O víc mě zasáhla svým smutným příběhem chlapce, co čte dopis svého zemřelého otce. Tato knížka dokazuje, že i krátké knížky můžou být nádherné a mít v sobě poučný příběh i velikou moudrost.

12.04.2021 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Silný životní příběh mladé dívky, jejíž život byl tak brzy a tak krutě ukončen za 2. světové války. Doplatila na to, že se narodila jako Židovka, přitom prožívala ty samé trable s láskou jako my všichni. Tuhle knihu by si měl povinně přečíst každý z nás.

07.04.2021 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha se mi moc líbila, dokonce víc než kniha Ztracený symbol ze stejné série detektiva Langdona. Je víc akční a lépe srozumitelná. Má v sobě i romantický náboj. Vše je více uvěřitelné než u Ztraceného symbolu. Knihu určitě doporučuji, rozhodně stojí za přečtení. Film jsem ještě neviděla, ale brzy si ho ráda pustím.

07.04.2021 4 z 5

Modrá karbunkule Modrá karbunkule Arthur Conan Doyle

Všechny tři povídky se mi moc líbily. Autor nikdy nezklame. Nejlepší však byla povídka Pět pomerančových jadérek. Přišla mi nejpropracovanější. Modrá karbunkule i Ohyzdný žebrák byly svým způsobem trošku úsměvné, komické, ale i tak dobré detektivky.

07.04.2021 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

(SPOILER) Myslím, že je dobře, že dětské knížky dětem ukazují i smutné stránky života. Mezi ty patří i smrt našich blízkých, s čímž se v knížce setkáme. I přesto je knížka humorné a pravdivá. Je krásné, jak se v průběhu knížky vztah mezi babičkou a jejím vnukem postupně mění.

07.04.2021 5 z 5