veru_nedvedova veru_nedvedova komentáře u knih

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Nejsladší a nejdokonalejší komiks. Tuhle skvělost prostě musíte mít v knihovně. Věřím, že dítě Hildu bude milovat, ale dospělý čtenář si to užije víc :)

23.10.2017 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Pohodové klidné čtení. Nějak extra se za to ale nepřimlouvám. Určitě si to najde své příznivce.

18.10.2017 3 z 5

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Tato kniha mě nečekaně, ale příjemně překvapila. Je napsaná krásnou češtinou. Až tak jako básnicky a to bych v tomto žánru nečekala.
Krásný příběh o slečně, která se sama protlouká Francií. Miluju to!

30.08.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pohodové letní čtení. Akorát už mě občas trochu nudilo číst příběh po druhé. Sice to bylo odlišné, ale bylo toho už trochu moc.
Každopádně se k autorovi určitě někdy vrátím. Čte se to opravdu lehce a bez námahy :)

28.08.2017 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Příběh, který vás rozesměje i rozpláče. Strašně moc se mí líbí, jak to je napsané formou dopisů. Čtenář má pak pocit, že si Charlie povídá opravdu s ním. Hned jak jsem knihu dočetla podívala jsem se i na film a musím říct, že je to hodně podobné a opravdu můžu jen doporučit. Jak knihu tak film.

15.08.2017 4 z 5

Náklaďáky Volvo Náklaďáky Volvo Erlend Loe

Nemohla jsem se do knihy vůbec začíst. První díl byl od dost lepší.

12.07.2017 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtivé a opět krásné. Akorát jsem měla občas problém se do toho začíst. První díl byl tedy o něco málo lepší, ale k této autorce se určitě vrátím. Ikdyž teď si od ní dám pauzu.

01.07.2017 4 z 5

Tohle je můj druhý feel-good román, ale nezaujal mě. Nemohla jsem se do něho začíst a ani jsem ho nedočetla. Jako první feel-good román jsem četla Kouzelníkův únik z reality a ten je úplně úžasný. Každopádně kdo hledá pohodové a klidné čtení na léto, tak tahle kniha se mu bude určitě líbit :)

30.06.2017 2 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nebavilo mě to. Nemohla jsem se ani začíst. Ale určitě si to najde svoje fanoušky.

26.06.2017 1 z 5

Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Stephen William Hawking

Kniha je napsaná lehce, takže se do ní může pustit i takový neznalec jako já:D

20.06.2017 5 z 5

Černé díry a zborcený čas Černé díry a zborcený čas Kip S. Thorne

Kniha není napsaná složitě. Takže se do čtení může pustit i úplný neznalec jako já :D

20.06.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U prvních stránek jsem se bavila. Ale když jsem četla dál a dál, přišlo mi to už tak vtipné, až to bylo trapné. Ke čtení jsem se musela nutit a nakonec jsem knihu ani nedočetla. Ale doporučuji všem, kdo se chce hlavně u knížky odreagovat a odpočinout si.

08.05.2017 2 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Zajímavá kniha. Popisuje dřívější problematiku svobodných matek. Je to takové prokletí v rodině. Do toho ještě nastupuje komunismus.
Obsah je rozdělený na tři části, takže na tři ženy. Mně osobně se nejvíc líbila část první. Celkem hezky se to čte, ale plný počet červených hvězd si to nezaslouží, což je celkem ironie.

03.05.2017 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha se lehce četla. Je psaná očima dětí, ale asi jsem od ní čekala víc.
Neříkám, že je špatná, ale asi se k ní už znovu nevrátím. Každopádně jsem ráda, že jsem si jí přečetla :)

10.04.2017 3 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Krásně čtivá knížka. Vtáhne vás hezky do děje a je opravdu velmi příjemná. Je to vlastně o životě zlatokopky, která si sáhne na dno, ale nakonec se zase odrazí. Takže za mě super.

27.03.2017 5 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Roztomilá jednoduchá oddechovka, která se dá přečíst během chvilky. Nádherně zpracovaná.
Každopádně vás dokonale odreaguje a určitě vám aspoň jedna stránka připomene váš vztah. Po celou dobu, co jsem v knize listovala, jsem se culila. Je to vážně slaďák.

07.03.2017 4 z 5

Zvol si vlastní životopis Zvol si vlastní životopis Neil Patrick Harris

Skvělý životopis. Doporučuji všem kdo mají rádi seriál Jak jsem poznal vaši matku.
Psáno zábavnou formou takže vy si vyberete, jaký život prožijete.
Jedním slovem: Boží!

10.02.2017 5 z 5