Francouzská jízda

Konečně bude zachráněna! Ivaně se splnil sen – nejenže se dostala na Filozofickou fakultu a studuje divadelní vědu, ale jede na jazykový kurz do Francie. Do sladké Francie, na Západ, za hranice, které si myslela, že nikdy nepřekročí. Vyráží do Paříže, potkává mnoho nových lidí, seznamuje se s cizinci a stopem jede do Toulonu. Je to životní zkušenost, která ji změní, i když úplně jinak, než si myslela. Protože žádná cesta není taková, jakou si ji představujeme…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335056/francouzska-jizda-vMd-335056.JPG 2.746
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Kniha Francouzská jízda

planet129
13.05.2018

Tak za mě hodně slabé... Čekala jsem úplně něco jiného. Při čtení mi vadil autorčin styl psaní, který se velmi podobal líčení. K autorce se nejspíš už nevrátím

bookwoman
21.03.2018

Tato kniha mě zaujala hlavně obalem a tím, že mám ráda Francii. Ale bohužel mě moc nezaujala dějově.Asi jsem od této knížky čekala něco víc. Na druhou stranu ale nemůže říct, že tato kniha je propadák, to ne, ale četla jsem lepší knížky. Přišlo mi, že tato kniha nemá žádnou zápletku, jen je popisována cesta Ivany do Francie, a to jaké lidi potkává.

ronnie_vrh
27.01.2018

Narozdíl od ostatních musím říct, že se mi kniha četla úžasně, nedokázala jsem se odtrhnout a měla jsem ji přečtenou během chvíle.
Možná to je tím, že jsem ve věku Ivany.
Možná to je tím, že o Francii v poslední době hodně sním.
Ať už to je jakkoliv, mě knížka ohromně bavila, i když teda byla chvílemi trochu slabší, ale dle mého názoru opravdu jen trošku.
No prostě krásná oddychovka, která mě během zkouškového období na chvíli uklidnila a vnesla mi do života trochu té lehkosti a Francie.

saint.klara
30.10.2017

Myslela jsem, že to snad nikdy nedočtu. Děj je nudný, vše je nepřehledné, jediné co se mi líbí je prostředí.

Torino
24.10.2017

U této knihy nějak nevím... Styl psaní se mi nelíbil, často jsem se ztrácela, co se přímo děje a co si hlavní hrdinka vymýšlí, představuje nebo vzpomíná... Ale děj jako takový nebyl špatný, jen ho napsat nějak jinak a některé zajímavější část více rozepsat. Ale rozhodně to nemůže být špatná kniha, když jsem se u jejího závěru dojala.

RoseDadas
31.08.2017

Z Ivaniny perspektivy sledujeme její počínání a nahlížíme do jejích myšlenkových pochodů. Ivana cestuje po Francii a navštěvuje různá místa. V cizí zemi si musí mladá dívka umět sama poradit. Ivana nalézá pomoc především u opačného pohlaví, a tak se její cesta jeví jako přechod z náruče jednoho muže do náruče muže jiného. To, s jakou lehkovážností, se Ivana chovala, mi místy dost vadilo. Vyspat se s cizincem jen pro kus oblečení? Opravdu?! A kde je důstojnost?

veru_nedvedova
30.08.2017

Tato kniha mě nečekaně, ale příjemně překvapila. Je napsaná krásnou češtinou. Až tak jako básnicky a to bych v tomto žánru nečekala.
Krásný příběh o slečně, která se sama protlouká Francií. Miluju to!

RosaRoses
10.08.2017

Nemám slov!
Tahle kniha mi vůbec nesedla, nevím jestli je to tím že je to roadtrip, nebo stylem jakým je to napsáno, ale vůbec se mi to nečetlo dobře. Hodně jsem se v tom zklamala a vzhledem k tomu, že autorka by měla být na humbooku, je mi to o to víc líto.
Ta jedna hvězdička je za obálku a snahu, protože kdybych hodnotila příběh...