Francouzská jízda

Konečně bude zachráněna! Ivaně se splnil sen – nejenže se dostala na Filozofickou fakultu a studuje divadelní vědu, ale jede na jazykový kurz do Francie. Do sladké Francie, na Západ, za hranice, které si myslela, že nikdy nepřekročí. Vyráží do Paříže, potkává mnoho nových lidí, seznamuje se s cizinci a stopem jede do Toulonu. Je to životní zkušenost, která ji změní, i když úplně jinak, než si myslela. Protože žádná cesta není taková, jakou si ji představujeme…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335056/francouzska-jizda-vMd-335056.JPG 2.751
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Kniha Francouzská jízda

vendula5352

Knížka byla příjemná. Pravdou je, že kdybych sama na vysoké nestopovala po Francii a právě proto se mi při čtení nevybavovaly vlastní humorné, i když méně erotické vzpomínky než ty vypravečciny, asi bych ji neslupla na jeden zátah. Prostě příjemné oddychové čtení. Navíc se konečně odhodlám dočíst Cizince :).

Adelhyskova

Tak tahle kniha nic moc. Příběh mi přišel nereálný a trochu přitažený za vlasy. Chápu někomu se tato kniha může líbit, ale mě osobně na ni zaujala jedině obálka. Od Ivany Perotkové jsem již četla lepší knížky.

Svica
29.07.2019

Velké zklamání. Příběh tak nějak o ničem, dost nereálný a to knize strašně ubíralo.

planet129
13.05.2018

Tak za mě hodně slabé... Čekala jsem úplně něco jiného. Při čtení mi vadil autorčin styl psaní, který se velmi podobal líčení. K autorce se nejspíš už nevrátím

bookwoman
21.03.2018

Tato kniha mě zaujala hlavně obalem a tím, že mám ráda Francii. Ale bohužel mě moc nezaujala dějově.Asi jsem od této knížky čekala něco víc. Na druhou stranu ale nemůže říct, že tato kniha je propadák, to ne, ale četla jsem lepší knížky. Přišlo mi, že tato kniha nemá žádnou zápletku, jen je popisována cesta Ivany do Francie, a to jaké lidi potkává.

ronnie_vrh
27.01.2018

Narozdíl od ostatních musím říct, že se mi kniha četla úžasně, nedokázala jsem se odtrhnout a měla jsem ji přečtenou během chvíle.
Možná to je tím, že jsem ve věku Ivany.
Možná to je tím, že o Francii v poslední době hodně sním.
Ať už to je jakkoliv, mě knížka ohromně bavila, i když teda byla chvílemi trochu slabší, ale dle mého názoru opravdu jen trošku.
No prostě krásná oddychovka, která mě během zkouškového období na chvíli uklidnila a vnesla mi do života trochu té lehkosti a Francie.

saint.klara
30.10.2017

Myslela jsem, že to snad nikdy nedočtu. Děj je nudný, vše je nepřehledné, jediné co se mi líbí je prostředí.

Torino
24.10.2017

U této knihy nějak nevím... Styl psaní se mi nelíbil, často jsem se ztrácela, co se přímo děje a co si hlavní hrdinka vymýšlí, představuje nebo vzpomíná... Ale děj jako takový nebyl špatný, jen ho napsat nějak jinak a některé zajímavější část více rozepsat. Ale rozhodně to nemůže být špatná kniha, když jsem se u jejího závěru dojala.

Prašina
Prašina