VeronikaAug VeronikaAug komentáře u knih

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Na začátku druhého dílu jsem se rozhodla, že sérii ohodnotim až po přečtení všech dílů a dobře jsem udělala. Dily na sebe přímo navazují a mohla by to byt jedna kniha. Všechny díly jsou plné brutality, což nevytykam, to že to není můj šálek čaje je jen můj problém. V prvním díle se dozvídáme jen malinký stripek celého příběhu, vůbec bych bývalá neřekla, kam se to ubere a jak se mě to ve výsledku dotkne. Prvni díl mě zaskočil a zvazovala jsem í možnost, že to nedoctu, připravte se na děsivé scény plne násilí a hnusu. Nicméně styl psaní naznačuje, že autor není žádný blbeček a že to všechno vede k nějakému smyslu. Takže jsem vydržela, i já slabší povaha. Nedoporucim tedy knizku, ale rovnou celou serii.

07.09.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Mě se knížka moc líbila a další od autorky si určitě plánuju přečíst. Přesně takovéhle detektivky mě baví, žádná velká jatka nebo 10 brutálních vražd spáchaných šíleně inteligentním nenápadný predatorem nečekejte. Dokonce bych řekla, že Jeden z nás byla taková damska detektivka, odkryvani smutného případu, jak může nevěra rozložit rodinu a v tomhle případě ne jednu,probíhá z velké části přes drby. A to mě bavilo. Všechno do sebe zapadlo a davalo perfektní smysl. Klidně mohla být knížka delší o vysvětlení vedlejších souvislostí, třeba jak k mileneckemu poměru došlo nebo jak to nakonec dopadlo s ostatnima rodinama. Za mě doporučuju.

05.07.2020 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Opravdu hodně dobré. Čtu různé detektivky, ty od Cary nejsou žádné velké krvaky, příběhy staví na sice už mnohokrát ohranych tématech, ale úplně jiným způsobem. Í když to vypadá, že jde o zápletku ala klasika, můžete si být jisti, že rozuzlení bude originál. Hezky se to čte, nechybí napětí, co se mi moc líbí je jak vykresluje povahy. Povaha je v zivote naprosto klicova, samozrejme ji ovlivni ruzne vlivy, ale s nejakym predpokladem se proste clovek narodi. Za mě autorku moc doporučuju.

23.05.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Trochu jsem se bála, aby to nebylo srdceryvne, když se jedná o zmizení dítěte, ale Cara to napsala moc šikovně a tak knížku zvládnou i precitlivele maminky. Opravdu hodně mě to bavilo, bylo to napínavé, promyšlené, všechno do sebe zapadlo. Je tam dobre popsane to, jak se může nešťastne dětství ošklivě promítnout do dospělosti aniž by to bylo na první pohled vidět. Smutný příběh s poměrně šťastným koncem. Asi by se to takhle mohlo í stát. Už mám rozectenou druhou autorcinu knížku a na cestě třetí, takže já určitě doporučuju.

13.05.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Mě se to líbilo. Nesbo je mistr kombinací a šokujících rozuzlení, a vedlejsich minipribehu, které vždycky dávají perfektní smysl, ale ne vždycky nebo v posledních dílech spíš skoro nikdy prostě nejsou úplně pravděpodobné. Tak se to musí brát, ja to tak beru a vždycky se nechám okouzlit dalsim skvelym dilem. Nechyběly filozofické úvahy, cigara, alkohol a Harryho laxní pristup k věrnosti, protože s tím on si rozhodně starostí nedělá a rozhoduje se jednoduše, buď se mi chce a nebo ne.
Spoiler!!!!
Rachel jsem v lásce neměla už od Snehulaka, něčím mě rozcilovala. Ale dojalo mě to kvůli tomu, za jakých okolností přišla na svět a čím vším si její rodiče prošli a ona skončí takhle nedůstojné jako nástroj pomsty, ani nemá to privilegium někoho fakt sama pořádně naštvat, aby si to aspoň zasloužila.
Ze byl konec v jednom směru tak nějak otevřený mi přišlo vhod. Jako maminku mě to samozřejmě táhlo k možnosti zůstat, ale co potom, šel by snad na mateřskou? Jako fakt nevím, kterou možností by se mi autor zavdecil.
Čtenářům série rozhodně doporučuju. Přečíst si jako první díl ze série nebo i třeba druhý rozhodně nedoporucuju.

29.04.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

To bylo fantasticky! Celá série skvělého Anderse je prostě dechberouci. Zimni oheň je plný napětí od začátku až do konce, kdy mi i ukapla slzicka. Nejsou to klasicke detektivky, spíš nevyjasnenosti. Vrazdy nebo i třeba jen nestastne náhody s lidským motivem. Navíc úplné miluju to jeho vykreslení prostředí a postav. Mám několik autorů, které opravdu obdivuju a co jsem od nich četla bylo skvělé svým vlastním způsobem - Jo Nesbo pro jeho genialitu, Michaelu Klevisovou pro do puntíku dotažené detektivní romány, Asu Larsson pro dojemné příběhy s důrazem na intuici a teď i Anderse, který mi nejvíc asi připomíná tu Asu. Moc doporučuju, byla to radost tenhle týden travit večery s Andersem a jeho naprosto nejvíc famoznim Zimním ohněm. "Nic není nemožné, ani to, co není možné."

26.03.2020 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Elsyino tajemství se mi moc líbilo. Líbila se mi linka s druhou světovou válkou, ale i samotné rozpletani případu v přítomnost. Narozdíl od Andelickarky, kterou jsem cetla jako prvni knizku od tehle autorky, Elsyino tajemství nebylo prehnane. Bylo to napínavé, zajímavé, promyšlené. A byl to silenej doják. Mě se líbilo a můžu doporučit.

15.03.2020 5 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Knížka se mi vubec necetla dobře. Víc jak půlka mě nebavila, ale říkala jsem si, vždyť je to ten Dán, přece to neodlozim. Chvilku po půlce najednou začalo být jasný, že všechno bude peknej průšvih. Pak přišlo pár poradnych šoku, ze kterých mi nebylo ani trosku dobře. Konec byl propracovaný, to se knizce nedá upřít, proto ty 3 hvězdičky. Moje čtvrtá kniha od Dominika Dána, a minimálně na nějakou dobu poslední.

29.02.2020 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Moje první knížka od autorky a asi to nebude uplne můj šálek čaje. Nerada přehnaně kritizuju, napsat knížku, aby to davalo smysl, je obdivuhodné a tahle smysl dava, ale trošku zkritizovat si to neodpustim . Opravdu maximální počet postav, bez šance si všechny hned zapamatovat. Rodové prokletí vykreslene na několika generacích zasahující do hluboke historie bylo pro me trošku přehnané, ale byla to určitě ta zajímavější část. SPOILER - Bavilo mě dostávat se blíž k odhalení zmizení rodiny, ale Marten jako vrah nakonec v podstatě bez obeti bylo fakt hodně pritazene za vlasy a že by se mu nepodařilo zamordovat ani jednu?? Amatér :-D. Už mě pak hrozně štvalo, jak autorka vždycky něco strašně tajne nakousla, naznačila jaká to bude pecka a nechala to vysumet, když už to bylo poněkolikáté, chtělo se mi s tou knížkou hodit o zeď :-D. Ale ctive to bylo.

14.01.2020 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Dávám plný počet. Pro mě opravdu napínavé, emotivní, smysluplne. O dětech moc nečtu, jsem na to precitlivela, takže zápletka pro mě byla originální a ještě jakš takš snesitelná. Vera, prostředí í ostatní postavy byly skvělé vykreslene. Na konci se odhalí hned několik tajemství, některá jsem správně tušila, ale hlavní zápletku jsem neodhalila. Moc smutné, ale naneštěstí uvěřitelné.

29.12.2019 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

V první řádě chci napsat, že se mi to moc líbilo. Někde jsem četla, ze Dominik Dán je bývalý kriminalista a píše o skutečných případech a je to znát. Mám výhradu jen k začátku, kdy se pánum od kriminálky do případu nechtělo, takove ty klasicke detektivni "namluvy", bud pripad nechteji dat vysetrovatelum, kteri o nej stoji nebo naopak, vysetrovatele o nej nestoji í když jim ho nutí. Ach jo :-D Ale po překonání tohoto nelibneho začátku už se příběh rozjel, tedy oba ty případy samozřejmě a bylo to opravdu dobrý. V knížce bylo napětí, kapka smutku, kapka vtipu, a jestli se tento případ s Barborkou vážně stal i kdyby trochu jinak, tak to je tedy sila.

12.12.2019 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Tahle knížka se bez diskuze řadí mezi nejlepší, jaké jsem kdy četla. Bylo to famózní. Neskutečně emotivní, napínavé, promyšlené a smysluplné. Od autorky jsem četla 2 knihy, Než pomine tvůj hněv a tuhle. Obě byly fantastické. Naprosto vtahující příběhy běžící ve dvou časových pásmech, minulost a přítomnost, všechno do sebe zapadá, je to věrohodné, nepřehnané, naprostá harmonie. Nádherně odvyprávěné, jistě tomu dodává úroveň í kvalitní překlad. Asa Larsson je PANÍ spisovatelka, která dokáže vyvolat opravdové emoce. Kdybych mohla, hodnotím více než pěti hvězdičkami.

18.11.2019 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Mě se knížka líbila. Bylo to napínavé a četlo se to dobře. Proč ne, doporučuju.

13.11.2019 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Příběh určitě k zamyšlení. Taky mě kolikrát napadne, jak mě přibývající roky a zodpovědnost mění a že by se člověk měl zamyslet nad tím, jestli je to vždycky k lepšímu. V příběhu nebylo nic nepřirozeně šokujicicho, bylo to uvěřitelné a nenásilné. Víc napínavé a dechberouci bylo podle mě Manželovo tajemství, které se mi líbilo o fous víc. Jsou to ale rozdílné příběhy a neměly by se srovnávat. Jsem ráda, že skoro všechno nakonec dopadlo jak nejlíp mohlo a že autorka nepřinesla moc "povinných" obeti, kdy se půlka hlavních hrdinů nedozije epilogu, aby to jakože pořádně dojalo a dokazalo, že život není pohádka. Já mám ráda happy endy a v "Na co Alice zapomněla" je jich naservirovanych hned několik (kromě Frannie). Jinak bylo v knize spousta lehce vtipných momentů a na druhou stranu i slza mi ukapla.

22.10.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Mě se to fakt líbilo. Patřím do cílové skupiny pro knížky od L.Moriarty a opravdu mě to dostalo. Je tam teda znát odlišnost kontinentů, jinakost životní úrovně, chování lidí, vnímání věku. Ale to se mi líbílo taky. Příběh byl lehce napínavý, rozhodně k zamyšlení, za mě se to Liane povedlo na jedničku. Konec byl naprosto vyšperkovaný. Už se těším na další knihu.

18.09.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět 5 hvězd, příběh mě bavil, rozuzlení mě napadlo, ale to proto, že Nesba už po těch prectenych knihách trochu znám a tak člověk může předpokládat, že vyústění zápletky nebude jednoduché, zato bude originální a promyšlené. Nemesis je pomsta dotažena téměř k dokonalosti.

21.06.2019 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Července uděluju jednoznacnych 5 hvězd. Ze série Harry Hole jsem přečetla téměř všechny díly a Červenku řadím mezi Top Top, vlastně je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Příběh je velmi silný, citlivý, smysluplny. Je to příběh války a toho, co k ní patřilo, strach ale i odvaha, láska ale i nenávist, víra že bojují za správnou stranu a taky pocit zrady, o který jde v knize především. Ať už jste privetivcem válečné tematiky a nebo spíš nejste stejně jako já, Červenka je pro sérii naprosto podstatný díl. Nesbo má geniální dar rozplest několik klubek dějových linek a pak je na konci smysluplne spojit do dechberouciho rozuzlení, aniž by mu unikala logika a detaily, jako některým jiným autorům. Tentokrát vrah neni jakási psychopaticka nestvura (což u Nesba častokrát není!), a vraždy nejsou nepochopitelné. Za me srdecne doporucuji.

30.04.2019 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Jedna ze tří zatím prectenych knih od Kepleru a za me jednoznačně nejlepsi. Příběh byl temný a hezky sestavený. Bylo to napínavé, zajímavé. Na Keplera to dávalo smysl a události do sebe zapadaly. Na konci zase trochu moc akce, ale celkem přirozeně to do příběhu zapadlo. Rozuzlení bylo prekvapive. Mezi Hypnotizerem a Pisecnym muzem byla Svědkyně ohně jako růže mezi trnim.

30.04.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Moje třetí kniha od Kepleru. Začtená jsem byla hned, 400 stran napětí a emocí, ale pak se to uplne zvrtlo. SPOILERY - Nelogické (Třeba Disa, na konci její nepochopitelné chovani, šla vědomě na porážku. Asi se vrátí Suma, tak musela Disa z kola ven), prehnane (Jurek nadprirozeny manipulator), neuvěřitelné (Třeba jak Jurek dostal doktora bez hlavy z léčebny?). Posledních 100 stran otravneho a prehnaneho chaosu, místo šokujících rozuzlení jen zběsilé informace nahazene na hromadu(kde Jurek prisel k autu,mobilu,cislum na obeti,adresam,jak to vsechno stihnul? Jestli mu to pripravil bracha, tak sakra jak vedel co pripravovat a na kdy? Navic byl trosku malomyslny, sam to tedy nevymyslel. A Dise snad volal sef, ne? Tak to mel Jurek jeho mobil? Male nevysvetlenosti ano, ale toto??) a jako tresnicka na dortu odepsany Joona, který ve výsledku prd dořešil. Jdu na Lovce kraliku a uvidím.

29.04.2019 3 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Za mě je Spasitel jeden z nejlepších dílu serie, i když teda doposavaď přečtené knihy byly všechny fantastické. Spasitel byl do detailu propracovaný, samá klička jako obvykle, konec naprosto famózní. Budu se opakovat, ale Nesbo je geniální autor detektivek. Vřele doporučuji!

28.02.2019 5 z 5