veronika4918 veronika4918 komentáře u knih

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

První Keplerovina, u které jsem odhalila vraha dřív, než bylo prozrazeno! Faktem tedy je, že jsem značnou část knihy byla podělaná až za ušima. Zase skvělý počin ...

21.08.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Byly chvíle, kdy jsem se smála opravdu nahlas a bylo mi jedno, zda jsem sama doma, nebo sedím v napráskané tramvaji. Pěkná odpočinková knížka, kterou přečtete během jednoho dne.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl byl lepší, ovšem tento díl neurazil. Některé extrémy už mi docela vadily, ale i nadále se jednalo o knížku čtivou a vtipnou.

04.07.2017 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Četla jsem dobrovolně již dříve, než jsme ji dostali jako povinnou četbu. V obdoví, kdy jsem se o tuto literaturu začala zajímat. Líbilo se.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Okouzlující filozofická knížka, kterou čtete s úsměvem na rtech ...

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Zbožňuju apokalyptické a postapokalyptické knihy a tahle u mě měla opravdu velký úspěch a to díky uvěřitelnosti! Opravdu stojí za přečtení a zamyšlení se.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U některých pasáží jsem se smála tak, že jsem musela knížku na chvilku odložit. Povedená odpočinková četba, která pobaví.

24.03.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihy, které se točí kolem holocaustu, čtu velmi ráda, i když u nich ve 90% případů brečím. Vypravěčka je velmi čtivá a propracovaná, do poslední chvíle člověk netuší, že vlastně ... Když mi to došlo, brečela jsem jako malé děcko.

22.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hezká odpočinková knížka. Mám tento styl, kde se různě prolínají příběhy, moc ráda. Ale ty otevřené konce mi nedají spát :)

01.08.2018 3 z 5

Na západní frontě klid jsme měli jako povinnou četbu, tak mě ta knížka chytla, že jsem si okamžitě šla půjčit "Cestu zpátky". Byla jsem zvědavá na další osudy vojáků. Občas jsem byla konci zklamány, ale i tak jsem knihu zhltla jedním dechem.

Tichý pan Genardy Tichý pan Genardy Petra Hammesfahr

Od téhle knížky se těžko odtrhnete, protože graduje neskutečným způsobem. Skvěle a zároveň zajímavě napsaná. Divím se, že jsem neměla děsivé sny ...

25.04.2017

Astin deník Astin deník Barbara Vine (p)

Chvíle bylo čtení zajímavé, chvílema jsem se kousala nudou. Občas byl problém se orientovat ve jménech a příbuzenství. Ovšem odhalení na konci bylo skvělé ...

05.04.2017 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tahle knížka odstartovala mou závislost na severských spisovatelích. Celou dobu jsem byla napjatá, těšila jsem se na další a další odhalení a ke konci to překvapení. Paráda!

24.03.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem někdy ve třinácti letech a na etapy, jelikož mi u některých kapitol bylo tak špatně, že to prostě nešlo ... Po celou dobu čtení jsem měla depresi, brečela, špatně spala... Prostě hrůza. Nedokázala jsem si představit, co všechno ta holka v mém věku zažila, jaká rozhodnutí udělala, čemu propadla a nechápu to dodnes. Dle mého by tato kniha měla být povinnou četbou na základní škole.

24.03.2017

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl je poněkud slabší, některé události jsou opravdu přemrštěné. Ale člověk se zasměje.

24.03.2017 3 z 5

První polovinu knihy jsem četla na jeden zátah cestou na dovolenou a když jsme dorazili na místo, tak jsem litovala, že nejedeme dál, abych to mohla dočíst :) Krásně čtivě napsané, chvílemi trochu dětské, ale tím trochu odpočinkové ... Jen fotografie mě při večerním čtení trochu děsily. Těším se, až se dostanu k dalším dílům.

22.03.2017 4 z 5

Ten báječný den Ten báječný den Ira Levin

Hned mi bylo jasné, že knížka bude dost podobná 1984 od Orwella. Resp. taková slabší verze utopie. Dočetla jsem dokonce, ale že bych to úplně hltala, to se říct nedá ... Počtení zajímavé, ale čekala jsem lepší konec.

20.12.2016 3 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Za mě momentálně nejslabší díl. Opravdu jsem se musela ke čtení nutit - milion postav, jmen, politiky, války. A posledních 200 stran bylo a la tonoucí se stébla chytá. Jakoby se to Diana snažila na těch pár stránkách zachránit a vecpala tam spoustu věcí, které sice byly konečně zajímavé a čtivé, ale byly tak "nahňácané" v tom kousku knihy, že jsem z toho byla spíš naštvaná, jak to bylo najednou zrychlené.
Ze začátku popisuje každou plavbu přes oceán, samé problémy a zážitky, a najednou, v poslední čtvrtce knihy, si několikrát bez problémů plují tam a zpět přes oceán? Jsem opravdu zklamaná a upřímně se těším až tahle celá série skončí.

05.02.2020 2 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Hrozně jsem se na knížku těšila. Rodinnou genealogií se ve volných chvílích zabývám ... Bohužel, první díl série s genealogem JT, mne zklamala. Možná za to může i tak trochu zvláštní, občas nepřehledný, překlad ... Nebo je to prostě amatérsky napsaná prvotina? Těžko říct. Za mě byly v ději díry, ale nechci tu házet žádné spoilery. Pokud by měl někdo zájem, ať písne zprávu, třeba mi ty díry osvětlí, třeba jsem už opravdu byla ke konci znuděná a nečetla tak pozorně :D

10.04.2019 3 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Tuhle knížku jsem měla v PDF v mobilu, jako takovou pojistku, když někde zůstanu trčet a nemám u sebe žádné papírové čtení. Pasáže týkající se soutěže mě moc nebavily, když pak soutěž "skončila", tak mě mrzelo, že brzy skončila i kniha. Nápad to byl super, ale dalo by se z toho "vytřískat" víc :)

01.08.2018 3 z 5