Veronicess Veronicess komentáře u knih

Rohy Rohy Joe Hill (p)

A mne sa to páčilo. Príbeh mi prišiel fascinujúci a mal takú správnu mieru divnosti akú mám rada. Pozrela som si aj filmové spracovanie, a síce bol Daniel Radcliff úžasný, trošku mi tam chýbalo všetko to nezvyčajné čo bolo v knihe navyše.

01.02.2018 5 z 5

Lovci mikrobů Lovci mikrobů Paul de Kruif

Úžasná kniha pre všetkých mladých vedcov a lekárov. Pre mňa ako mikrobiológa je to veľký poklad. A myslím že určite sa bude moc páčiť aj neodbornej verejnosti. Zaujímavou a pútavou formou sa tu dozvedáme o histórii a o veľkých mužoch, bez ktorých by súčasná veda bola v oveľa horšom stave. Príbehy sú tak zaujímavo napísané, že vám to ani nepríde a pri čítaní sa vlastne aj niečo naučíte.

01.02.2018

Bojovníci se smrtí Bojovníci se smrtí Paul de Kruif

Oproti Lovcom mikrobov sami páčila o troška menej, ale stále je to super čítanie, kde sa zábavnou formou dozviete o veľkých ľudoch minulosti.

01.02.2018 4 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Harry je proste srdcovka :) dá sa čítať keď vám je desať, a dá sa čítať kedykoľvek v dospelosti. Osobne sa veľmi teším až raz budem mať deti a budem im Harryho Pottera čítavať pred spaním.

01.02.2018

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

No, čo dodať. Dan Brown to proste umí. Páčila sa mi asi najviac z všetkých jeho kníh.

01.02.2018 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Po prečítaní som ju kúpila všetkým svojím kamarátkam na Vianoce. Lebo každý potrebuje v živote aspoň štipku tohoto krásneho príbehu, ktorú Rainbow pre nás napísala.

Kniha mi prišla veľmi skutočná, akoby sa odohrávala niekde vedľa na ulici. Páčilo sa mi, že aj keď sme boli pozorovateľmi tejto neobyčajnej prvej lásky, kniha vôbec nebola zbytočne presladená alebo plná klišé. Na svoju žánrovú kategóriu mi prišla výnimočná. Je to jedna z mojich najobľúbenejších a veľmi rada sa k nej vraciam.

30.01.2018

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Asi ešte žiadna kniha mi tak moc nezlomila srde ako táto. Väčšinou keď čítam o fiktívnych postavách, je to také trochu odosobnené. Áno, rada by som objavila v sebe magické schopnosti a vydala sa zažiť nejaké dobrodružstvo, ale bohužiaľ je veľmi nepravdepodobné, že sa mi to niekedy stane.

Táto kniha ťala do živého. Pri pomyslení že toto všetko sa stále deje, že práve v tomto momente existujú tisíce malých dievčatiek, ktoré sú nútené vydať sa za starých tyranských manželov, ktoré sa stávajú majetkom muža a nie sú považované za rovnoprávne bytosti, ma to hrozne bolí. A že existujú celé národy ľudí, ktorým to príde v poriadku, bolí ešte viac. Vlastne som len vyhrala lotériu a narodila sa v krajine, kde sme na tom aspoň v tomto ohľade lepšie.

Kniha bola úžasná. Rozhodne si ju prečítajte.

20.01.2018 5 z 5

Čarodějova země Čarodějova země Lev Grossman

Ok, po prečítaní posledného dielu mám pocit, že všetko to utrpenie čím som si prešla pri čítaní o Quentinovi stálo za to. Myslím že tu som už konečne schopná povedať že sa mi to páčilo. Zakončenie série mi prišlo uspokojujúce a som rada, že som si knihy prečítala.

19.01.2018 4 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Po predchádzajúcej knihe som už vedela do čoho idem a bola som pripravená na prečudesné rozprávanie pána Grossmana. A asi sa mi to aj páčilo. Ja fakt neviem, tieto knihy mi prišli tak fascinujúco zvláštne, že nie som schopná vyjadriť svoj objektívny názor. Asi musí stačiť. Každopádne som sa nenudila a myslím že som si už aj zvykla na štýl písania a na nesympatické postavy.

19.01.2018 3 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Táto kniha bola hmm... Zaujímavá. A zvláštna. A dodnes neviem čo si o nej vlastne myslieť. Ale pravdepodobne sa mi páčila. Minimálne natoľko, aby som si prečítala obidve pokračovania. Ten príbeh bol tak nezvyčajne fascinujúci. Občas mi to prišlo ako viacero podivných nesúvisiacich príbehov posplietaných dokopy. Quentin bol absolútne nesympatický, celá tá časť s Filory bola úplne prečudesná, ale nejak to proste celé dohromady fungovalo. (A hej, kvôli tomuto hodnoteniu som si musela vygooglovať synonymá slova divný.)

19.01.2018

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha čo vám zlomí srdce. V dobrom :) Nechá vás absolútne sa zamilovať do jej postáv, ich osudov a tragédií. Budete sa smiať a plakať, a trošku si uvedomíte že to vlastne s vašim životom nie je až tak zlé.

18.01.2018 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Laini Taylor neprestáva obohacovať môj život s jej krásnym písaním, dychberúcimi príbehmi a nezabudbuteľnými postavami. Znovu napísala neskutočný príbeh, ktorý som si úplne zamilovala.

Táto kniha bola ešte lepšia ako tá predchádzajúca, a to sa mi už tá veľmi páčila. Vôbec nie je poznať že to je tá prostredná časť príbehu, je plná deja a akcie a pocitov. Veľa pocitov. Laini proste vie ako spraviť aby vám srdce poskočilo od radosti, alebo aby ste sa rozplakali v električke.

17.01.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Toto ma rozhodne bavilo viac ako predchádzajúca časť. Eadlyn ma prestala rozčulovať a všetko dopadlo pekne ako som chcela. Literárna kvalita a obohatenie môjho života touto knihou sú znovu dosť biedne, ako v celej sérii, ale čítanie ma bavilo, zápletky mi prišli napínavé a chcela som vedieť ako to všetko dopadne. Číta sa to skoro samo. Ako som povedala, bolo to také guilty pleasure. Ako napchať sa zákuskami a potom byť zo seba nešťastná :D

Dcera Dcera Kiera Cass

Túto časť som celkom pretrpela. Eadlyn ma nehorázne rozčulovala. Ja viem, ja viem, je to treba pre character development, ale aj tak.

17.01.2018 2 z 5

První První Kiera Cass

Táto séria bola moje guilty pleasure. Je to ako s kopou čokolády, viem že to pre mňa nie je dobré, ale nemôžem si pomôcť a aj tak som ju prečítala na jeden šup. Lebo niekde vnútri mňa je hlboko utláčaná malá Veronika, ktorá si toto čítanie nesmierne užila. Čo sa týka kvality písania a príbehu všeobecne, celkom bieda. Ale celé to napätie a intrigy a kráľovský dvor majú niečo do seba. Ukončenie mi prišlo pekne spravené.

Elita Elita Kiera Cass

Všeobecná literárna kvalita nič moc, ale pre moju časť osobnosti čo je zaseknutá v teenagerských rokoch to bolo super čítanie.

Selekce Selekce Kiera Cass

Túto knihu som zhltla ako malinu. Výborne sa čítala, dej mi prišiel veľmi zaujímavý a hneď ma pohltil. Po prečítaní mi však kniha neprišla bohvieako úžasná, skôr taký horší priemer. Samozrejme som chcela vedieť ako to bude pokračovať a prečítala si všetky knihy série. Po dočítaní som si pripadala ako po zjedení veľkého taniera plného nezdravých zákuskov. Taký ten keď viete že niečo pre vás nie je dobré, ale nemôžete odolať.

Lahodne s Ellou každý deň Lahodne s Ellou každý deň Ella Woodward

Znovu krásna kniha od Elly. Táto sa mi páči ešte viac ako jej prvá. Recepty sú nápadité, veľmi chutné a ľahko pripraviteľné. A tie krásne obrázky sú už len plus.

16.01.2018 4 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Super kniha plná nápadov. Okrem toho vyzerá krásne, fotky sú nádherné a jedlá naozaj chutné a veľmi jednoduché. Jediné mínus je že niektoré suroviny sú drahé, ale po vyšších počiatočných výdajoch sa suroviny dajú využiť viackrát na kopu receptov, takže to potom vychádza pekne.

16.01.2018 4 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Túto knihu som si zobrala so sebou na 9,5 hodinovú cestu vlakom a po príchode do cieľa mi bolo ľúto, že cesta netrvá dlhšie, lebo som ju nechcela odložiť. Myslím že to hovorí za všetko.

Bola naozaj super, postavy boli geniálne vymyslené a hlavná myšlienka mi prišla veľmi originálna a výborne spracovaná.

16.01.2018 5 z 5