Král čaroděj

Quentin Coldwater by měl být šťastný. Po ne příliš pěkném dětství v Brooklynu vystudoval tajnou školu kouzel a zjistil, že fiktivní země Filorie, o které snil, skutečně existuje. Ačkoli v ní teď vládne, stále nenachází klid... Vydává se proto na cestu, aby přišel na to, co je s Filorií v nepořádku. Kam až ho jeho podivný neklid dovede? A dokáže se odtud zase vrátit? V mistrně napsaném románu se fantazie stává realitou a naopak....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267470/kral-carodej-kzQ-267470.jpg 3.550

Mágové 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, XYZ (ČR)

The Magician King, 2011

Kniha Král čaroděj

Aggie.
04.09.2019

Ty věci, který se jim tam dějí, jsou naprosto šílené a absurdní a nesmyslné. Ale tím, že to tak má být, tak se mi to vlastně docela líbí a beru to. Druhý díl se mi líbil snad víc, než ten první, posuzuju z toho, že jsem chtěla číst dál a dál a nemohla jsem se odtrhnout. A taky mě baví, jak se děj prolíná se seriálem. I když je to pro mě trochu matoucí.
A ten konec... páni. Ale aspoň můžu říct, že jsem to vůbec nečekala a to v dobrém slova smyslu.

zuzana4291
25.06.2018

Tak první díl byl docela katastrofa. Druhý díl byl přeci jen o trochu lepší. Více dobrodružství a více akce. Akorát kapitoly o Julii mi připadali zbytečné a zdlouhavé. Kdyby byla napsaná jedna kapitola, která by všechno o Julii shrnula, bylo by to podle mě lepší.

MiraiYume
09.03.2018

Vlastně ani přesně nedokážu říct, co se mi líbilo a co ne, takže tenhle můj komentář je zřejmě naprosto zbytečný, přesto jej musím napsat :-) První díl se mi líbil víc. Druhý byl sice možná víc nabitý akcí, ale něco mi tam pořád chybělo. Ze začátku jsem v příběhu viděla hlavně Narnii, což by ani tak nevadilo. Chápu autorovu inspiraci. Jenže spolu s ostatními věcmi (povahové vlastnosti hlavních postav, místy se trochu táhnoucí děj - pro mě nezajímavý a nudný...) mi to na celkovém dojmu dost ubralo. Jak jsem Quentina v prvním díle měla ráda, tak jsem ho tu nesnášela. Quentin je zkrátka... no, jak to napsat trochu diplomaticky... podivín, neuvěřitelně depresivní postava neustále něco hledající a se vším v podstatě nespokojená. Asi budu nejspíš za potvoru, ale na konci jsem si řekla: "Patří ti to!" Ale jo, dobře, přiznávám - na pokračování se celkem těším.

Veronicess
19.01.2018

Po predchádzajúcej knihe som už vedela do čoho idem a bola som pripravená na prečudesné rozprávanie pána Grossmana. A asi sa mi to aj páčilo. Ja fakt neviem, tieto knihy mi prišli tak fascinujúco zvláštne, že nie som schopná vyjadriť svoj objektívny názor. Asi musí stačiť. Každopádne som sa nenudila a myslím že som si už aj zvykla na štýl písania a na nesympatické postavy.

Mathrael
31.12.2017

Máme tu pokračování série. Já kvůli svému zažrání do jedničky na to ihned skočil a nelitoval jsem. Příběh se zde již rozjel, máme tu hodně akce. Dokonce to není zas tak dětská kniha, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Sarfias
23.04.2017

Začnu netradičně od konce. Ten mně, nebudu lhát, vyvedl z míry. Ale kniha mě opravdu bavila. První díl mi přišel divný a rozhodně mě více zaujal seriál, i když v něm mi například neskutečně na nervy leze Julie. V knize - ve druhém díle, jsem ji pochopila a nějak jsem začala doceňovat autorovu fantazii. A to že se kniha tak nějak podobá jiným? Mě to netrápí. A tenhle díl mě opravdu bavil. I když se to moc nestává, byl fakt lepší než díl první.
Pokud tedy někdo váháte jestli dát praštěnému ufňukanému Quentinovi ještě šanci, neváhejte a dejte, protože tento hrdina celkem roste :-)

Elsa14
16.02.2017

Opět zklamání. Druhý díl byl o něco málo lepší, než ten první. Ale opravdu jenom o málo. Jsem velice zklamaná.

whiolet
29.11.2016

Bohužel jsem si půjčila i druhý díl, který byl opět zklamáním, nechápu jak to může být takový trhák

Lev Grossman
americká, 1969