Čarodějova země

Čarodějova země https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300905/bmid_magove-carodejova-zeme-dn1-300905.jpeg 4 56 9

Mágové série

< 3. díl

Třetí díl příběhu o mladém muži, který praktikuje magii v reálním světě. Quentina Coldwatera vyhnali z Filorie, ze země jeho dětských snů, a od té doby s ním skutečný svět pořádně zametá. Teď se stal pouhým dalším snaživcem, zachmuřeným a zoufalým, jenž se úporně pokouší vyšplhat po kluzkém svahu zpět ke světlu a teplu. Nemá co ztratit, a tak se vrací tam, kde všechno začalo – na střední školu kouzel v Brakebills. Ale své minulosti nemůže uniknout... V mistrně napsaném románu se fantazie stává realitou a naopak.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Magician's Land , 2014

Aaaannnn
07.01.2024 5 z 5

Vlastně to bylo hezké počtení. Ten konec je vážně magický a skvěle vymyšlený.

Aggie.
21.10.2022 5 z 5

Myslím, že to bylo skvěle zakončené, nejlépe, jak mohlo být. Tato série je pro mě naprosto jedinečná a unikátní, ne nejoblíbenější, ale prostě speciální. Líbí se mi, že jsme seznámili s postavami, když byly ještě v podstatě dětmi a loučíme se s nimi, když už jsou dospělí a úplně někde jinde, než byli kdysi.

Artemis886
01.05.2022 5 z 5

Jsem ráda jak to pro Quentina skončilo, myslím že nemůžu být šťastnější. Celá série byla úžasná, škoda jen že už je konec, myslím že mi vždycky zůstane v hlavě tenhle nádherný svět mágů, Filorie a Brakebills....

lukaskmn1
07.06.2020 5 z 5

Naprosto geniální.

zuzana4291
07.07.2018 3 z 5

Tento díl je sice ze všech nejlepší. Ale ten konec přeci jen autor trochu moc přehnal. Ale o proti předchozím dílům, se tady alespoň něco děje. Viděla jsem i seriál a musím říct, že je lepší. I když dávám přednost většinou knihám, tak tentokrát jsem byla dost zklamaná.

Veronicess
19.01.2018 4 z 5

Ok, po prečítaní posledného dielu mám pocit, že všetko to utrpenie čím som si prešla pri čítaní o Quentinovi stálo za to. Myslím že tu som už konečne schopná povedať že sa mi to páčilo. Zakončenie série mi prišlo uspokojujúce a som rada, že som si knihy prečítala.

Mathrael
31.12.2017 3 z 5

Upřímně, třetí díl série pro mne byl nejslabší. Příběh sice graduje a je tam dost akce, ale již se hodně věcí odehrává na takové vlně někdy až nesmyslnosti.
Též jsem byl zklamaný z konce, čekal jsem trochu víc od trilogie nad kterou jsem strávil pár týdnů.
Ale to nic nemění na tom, že to byla stále pěkná kniha.

RiverSong
02.01.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil z celé série úplně nejvíc. V prvním jsem měla pocit, že se toho tolik neděje, v druhém už to bylo o dost lepší, ale třetí mě naprosto pohltil. Skvělá práce. Můžu jen doporučit

Kateřina10
02.10.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že Quentin je jedna z těch postav co nikdy nebude úplně šťastná, tak dostal ten nejlepší konec, jaký byl pro něj možný. I když vy čtenáři Mágů si budete lámat hlavu s tím jestli by mohl být lepší. :)

Lev Grossman
americká, 1969