Veronicess Veronicess komentáře u knih

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Toto bola tak krásna rozprávka. S úžasnou ženskou hrdinkou a silným príbehom o láske. Vlastne, bola tu celá kopa úžasných ženských hrdiniek. Naozaj by som chcela aby sa všetky stali moje najlepšie kamarátky. Hneď.
Táto verzia príbehu o Aladinovi sa mi naozaj páčila. Bola som unesená svetom ktorý Jessica Khoury vytvorila a nechcela som z neho odísť. Bolo to čarovné a výnimočné.

08.01.2018 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Táto kniha bola úplne úžasná. Zábavná, chytrá, napínavá, plná dobrodružstva a mágie.
Bolo celkom nemožné ju odložiť. Dej bol geniálny, niekedy som skoro zabúdala dýchať. Veľmi sa mi páčili postavy a už sa nemôžem dočkať ďalších dielov, aby som sa o nich dozvedela niečo viac. Aj keď bol hlavný hrdina Kell, myslím že Lila bola jednoznačne hlavná hviezda.
Kniha bola naozaj skvelá.

07.01.2018 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Moja prvá kniha od Laini Taylor bola Strange the Dreamer, a tak sa mi páčila, že som sa rozhodla prečítať si od nej aj niečo iné. Vybrala som si túto knihu, a som tomu veľmi rada. Bola úžasná, páčila sa mi každá chvíľka z nej. Prišlo mi, ako by kniha bola napísaná presne pre mňa. Nikdy som sa nenudila, nikdy nesklamala moje očakávania. Práve naopak, bola plná prekvapení, napätia a celkovo bola úplne super. Páčila sa mi romantická zápletka a úplne najviac sa mi páčilo to čarovno a celý svet anjelov a chimér. Asi rozumiem dôvody, prečo sa niektorým ľuďom nepáčila, ale pre mňa bola dokonalá. Teším sa na druhý diel.

06.01.2018 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Táto kniha bola krásne čarovná :) Zaujímavý príbeh, jedinečné a okúzľujúce postavy a záhadný magický svet vytvorili neobyčajnú atmosféru. Hlavnú úlohu tu hralo hrdinstvo a odvaha, aj keď romantická časť bola tiež fajn (požadujem viac Bena a Severina, hneď!). Jediné z čoho som smutná je, že u nás nemáme lesné párty kde sa dá tancovať na sklenej truhle s krásnym spiacim princom vo vnútri.

06.01.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Táto kniha mala tak veľa potenciálu a nič z toho... pripadalo mi že cieľové publikum sú 13 ročné dievčatá. Čo možno aj sú, a myslím že môjmu trinásťročnému ja by sa kniha naozaj páčila. Môjmu 27-ročnému ja, rozmaznanému krásne napísanými originálnymi knihami, nie až tak. Hlavná myšlienka bola naozaj unikátna a veľmi sa mi páčila. Dostali sme ale tisíc kúskov niekoho? Nie, dostali sme štyri? Päť?

Samozrejme, knižka mala svoje pekné momenty. Veľmi sa mi páčila časť odohrávajúca sa v starom Rusku a táto verzia Paula. Tiež sa mi páčili dejové zvraty a ako kniha skončila.

Nebolo to zlé čítanie, ale nebolo ani dobré. Moja malá sestrenica by z nej ale určite bola nadšená.

05.01.2018 3 z 5