Věra91 Věra91 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další maturitní klasika, která mě překvapila. Zajímavým a poutavým způsobem autor upozornil na hrůzy, které se zde děly, když já se nebyla na světě ještě. Kniha je reakci na ruskou revoluci a Stalina. Nejen, že je tato kniha nadčasová, ale také se stupňoval můj pocit ukřivděnosti, slabosti a beznaděje.

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Básně jsem nikdy moc nemusela a tak není překvapením, že mě nebavilo.

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Kniha je napínavá, čtivá, má rychlý spád a občas i předvídatelnou zápletku. Vlastně až do konce jsem nevěděla kdo to udělal. Honil mráz po zádech, když jsem zjistila, že je to podle skutečné události. Hlavní postava mě zde překvapuje svojí sílou a vírou se kterou se pouštěla do řešení složitých případů.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasická maturitní četba, který je vlastně docela fajn. Jazyk na mě působil poeticky a má své kouzlo.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha, kterou mám ráda hlavně v divadelním podání Báry Hrzánové. Viděla sem ho několikrát. Od tý divadelní se ta knižní neliší. Líbí se mi tam to jak vtipně zachycuje náladu a poměry v komunistickém režimu očima malého dítěte.

12.05.2024

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Sérii Harryho Pottera zbožňuji. Filmy můžu vidět několikrát dokola, knihy jsem četla jen jednou a to jako malá. I teď když je čtu po tolika letech mě nepřestávají bavit. Myslím si že autorčiny knížky o magickém světě, který si sama vymyslela budou a jsou nadčasové.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Její knihy mám ráda a i tahle ve mě zanechala hlubší význam. Ve spoustě věcí mi to přišlo jak, že je to můj život. Objevují se tu témata jako deprese, přijímání samo sebe, o hledání cesty k jiným, rodině, odpouštění, důsledcích různých činů a hlavně o naději. Většina těchto témat je mi hodně blízká.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Za mě je tohle totální jízda. Je velmi čtivá, poutavá ve mě zanechala obrovskou stopu. Zjistila jsem jak skvělý vlastně mám život.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ačkoliv se mi kniha líbila, upřímně si myslím, že zatím je to ta nejslabší ze všech dílů.

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Kniha mě mile překvapilo. Líbil se mi styl psaní, ale také že kniha je o přátelství než o válce jako takové.

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Strašně hezky se to četlo, slupla jsem ji jak malinu. Líbilo se mi od autorky jak vykreslila hlavní, ale i vedlejší postavy, také místo kde se příběh odehrává. Není to žádná přeslazená romanťárna, spíše příjemná oddychovka.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Poslední kniha, kterou jsem nečetla. V táhne čtenáře do děje svým poutavým vyprávěním do života 4 generací. Její promyšlené děje mám ráda a vždy ji rychle přečtu. Každá kapitola mění zásadním způsobem děj.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moc pěkná kniha, která se četla velmi rychle.

12.05.2024

Další kniha ze světa Harryho Pottera ačkoliv je taková jako neurazí nenadchne

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Knihu mám doma přes více jak pět let. Líbila se mi obálka ale i námět byl zajímavý, ale znovu bych si ji nepřečetla jelikož jsem se u ní hrozně nudila.

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Taková příjemná oddechovka v období Vánoc

12.05.2024

Můj nejoblíbenější díl. Moc mě bavila i po těch letech.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tuhle sérii prostě miluji. Ty knihy mě baví, vždy u nich nejen vypnu, ale i je mám vždy přečtené za chvilku, jelikož od nich nedokážu se odtrhnout.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Film jsem viděla několikrát, ale knihu jsem nikdy nečetla a byla jsem na ni moc zvědavá. Vlastně některé části jsou v knize a filmu jinak. Co mě překvapilo je že konec je tu popsán mnohem jemněji než tomu bylo ve filmu. Za mě je to fajn kniha ačkoliv se do půlky moc nic nedělo a proto mám radši film.

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

První kniha, kterou jsem Larse četla. Jsem nadšená a rozhodně si další díly přečtu také. Příběh je velmi čtivý, vtáhne vás do děje. Líbilo se mi, že to má krátké kapitoly a tak se to četlo poměrně rychle. Od půlky jsem věděla kdo je pachatelem, ale nevěděla jsem proč to udělal.